Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Филми за Афганистан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Филми за Афганистан

    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    Може би неволна грешка. Филма се казва "Груз 200". Вече не знам дали да го препоръчвам или не - по-брутално нещо не съм гледал. Казват, че е "по действителен случай" и е "забранен до 21 г."...
    Филмите са два "Груз-300" от 89г. и "Груз-200" от 2007г.Според това което пише в торентите Груз-200 означава ковчег с убит войник, а Груз-300 носилка с ранен.Военна терминология.Сибирски може да каже дали е така.

    Коментар


    • #47
      От: Филми за Афганистан

      "ковчег", той и "цинк", в радиообмена - "груз 200", беше в началото на 80-те. Оттогава е и синоним на убит. 300 - на ранен. Сега е цивилен жаргон, военните отдавна използват други кодове.

      Коментар


      • #48
        От: Филми за Афганистан

        Точно така, филмите са два. Но Груз 200 няма нищо общо с Афганистан. Груз 300 е от 1989 и също е бил свалян от екран. И сега е много трудно да се намери. Имат го хората в домашните си видеотеки, но из интернет - почти невъзможно.
        Аз продължавам с опитите да намеря негов торент.
        Така че, помагайте, ако намерите.

        Коментар


        • #49
          От: Филми за Афганистан

          И двата ги има в замунда.

          Коментар


          • #50
            От: Филми за Афганистан

            Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
            И двата ги има в замунда.
            Също и в Youtube, но може да нямат субтитри...
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #51
              От: Филми за Афганистан

              Бих споменал и "Ловци на кервани". На скоро го гледах и не беше лош.
              Има го в замунда.

              Коментар


              • #52
                От: Филми за Афганистан

                Благодаря! До Замунда нямам достъп, не съм в България. Но за Youtube не бях се сетила. От субтитри нямам нужда, за щастие, така че започвам търсенето.

                Коментар


                • #53
                  От: Филми за Афганистан

                  Два пъти гледах по ОРТ филма "ЗАХВАТ". Филмът ми изглеждаше като документален. С коментари на истинските участници.

                  За събитията в Афганистан научих много от полковник Желтаков - служител в ЛУКОЖЙЛ Бургас. Той бил там през цялата руска кампания, а после е спасявал руски военнопленници.

                  Днес научавам от телевизията, че американците плащат на талибаните по 150 000 долара годишно, за да не нападат строителството на пътища.
                  Те спазват правилата, докато не мине конвой с немско оръжие за правителствените войски. Сега то е на мода при тях.

                  Още. Пакистанските военни, гневни, че САЩ не са съгласували с тях атаката срещу Бен Ладен, предали на китайците останките от сваления американски хеликоптер тип "стелт". Само части от фюзелажа.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Филми за Афганистан

                    Първоначално публикуван от Tristia Преглед на мнение
                    Благодаря! До Замунда нямам достъп, не съм в България. Но за Youtube не бях се сетила. От субтитри нямам нужда, за щастие, така че започвам търсенето.

                    "Груз 200", част 1 от 7 тук
                    "Груз 300", част 1 от 7 тук
                    Публикувайте отговор

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X