Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Филми за Афганистан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Филми за Афганистан

    Някой може ли да ми каже откъде мога да дръпна Самый лучший фильм
    Зима иде

    Коментар


    • #32
      До: Филми за Афганистан

      От първите 2 секунди ми стана ясно, че това е постановка...

      Не кълвете на празна кука!
      Не вярвам да сте толкова зле...

      Младоците, да знаете че много лъжи ще извират от тия теми...
      Не се хващайте на всичко..

      По онова време нямаше такива холивудски разходки и приказки пред строя..

      Даже беше забранено и по устав...

      Имаше само команди и заповеди и който ви представя такива спектакли ви води за носа като теленца, хванати с два пръста -за ноздрите...

      Коментар


      • #33
        До: Филми за Афганистан

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        От първите 2 секунди ми стана ясно, че това е постановка...

        Не кълвете на празна кука!
        Не вярвам да сте толкова зле...

        Младоците, да знаете че много лъжи ще извират от тия теми...
        Не се хващайте на всичко..

        По онова време нямаше такива холивудски разходки и приказки пред строя..

        Даже беше забранено и по устав...

        Имаше само команди и заповеди и който ви представя такива спектакли ви води за носа като теленца, хванати с два пръста -за ноздрите...
        Аз и "Тайните на руския национален риболов" не го възприех като нещо повече от добра комедия, колега. Надявам се да не съм толкова зле
        Зима иде

        Коментар


        • #34
          До: Филми за Афганистан

          Истинските кадри за Афганистан ще ги познаеш бързо и лесно..

          Поне седмица ще се въртиш нощем в леглото.....

          Няма да ги пускам, защото ще е гавра с паметта на загиналите, затова тази тема трябва да се заключи!

          Ето нещо като за туристи...

          http://afgan1979-1989.narod.ru/
          Последно редактирано от Volk; 06-02-10, 20:57.

          Коментар


          • #35
            До: Филми за Афганистан

            За Афганистан ще ви препоръча два филма - "Афганский излом" и "Груз 300", има ги в Замунда.

            Коментар


            • #36
              До: Филми за Афганистан

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              За Афганистан ще ви препоръча два филма - "Афганский излом" и "Груз 300", има ги в Замунда.

              Филмът е "Груз 200"-великолепен филм. Съжалявам за закъснението-сега го видях.
              Последно редактирано от Goblin; 30-03-10, 22:59.

              Коментар


              • #37
                До: Филми за Афганистан

                Груз 200 няма нищо общо с Афганистан, освен че оттам върнаха в цинкова кутия годеника или къвто беше там на жертвата.

                Пък Груз 300 за какво беше не ми стана много ясно. Разни руснаци, афганци и американци тичаха нагоре-надолу и падаха превзето и драматично в стила на старите съветски филми за ВСВ. Обаче за сметка на това е с продължителност само час.

                Има и доста съществена разлика между обозначенията 200 и 300. Явно някакви такива алегории са търсили авторите. В по-стария 300 даже си го казаха директно за по-несхватливите - целият Съюз бил 300, т.е. ранен, пък в по-новия 200 - всичко директно беше дало фира, но пък накрая лелята с двуцевката беше много делова, направо - тетя с ружьем.

                Коментар


                • #38
                  До: Филми за Афганистан

                  "Груз 200" е потрес,монолога на пияния Алексей...Афган е само фон. "Девета рота"-бива. По "Мир кино" преди 3-4 г. гледах много добра руска психария,мисля, че се казваше "Нога".
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #39
                    До: Филми за Афганистан

                    Хора, ще ви със сигурност разочаровам, но филм "9 рота" и истински събития хич не са си приличат помежду себе си. Да започна от факта че първо това нещо се случило в начало на юнуари, второ то бе на висота 3234, трето е че самата кота бе обраснала с дървета и храсти, пък и не се стигало изобщо до ръкопашен бой. Тоест това бе бой в зимната планина.
                    Това е злочеста кота 3234.



                    Аз, като учесник на тази война, харесвам само два филма "Афгански излом" и "Груз 300".

                    Коментар


                    • #40
                      До: Филми за Афганистан

                      Има още един филм, който е много хубав "Чистилище", но там става дума за чеченската война и филма не е за малки деца и хора с психологични проблеми.
                      Има много натурални сцени - особено една в която руски танкист премазва телата на другарите си с гъсениците на танка за да не се гаврят чеченците с тях.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Филми за Афганистан

                        Някой гледа ли "Restrepo"
                        Не мога да го намеря по торентите.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Филми за Афганистан

                          Подкрепям Sibirski напълно! Познавам доста хора, участвали в тази война и всички до един твърдят, че Афганский излом и Груз 300 са единствените филми, доближаващи се до действителността.
                          Разбира се, киното е и изкуство, така че, ако не се държи на истинността, почти всички филми посветени на тази война са добри. И приятни за гледане.
                          Аз с удоволствие си ги изглеждам всичките и си рева... В леглото не се въртя със седмици, просто защото не съм била "там". Това е привилегия единствено и само на хората, преживели война. В тази връзка има една невероятна песен - Афганская статистика: http://www.youtube.com/watch?v=uIBvdAeOZo4
                          Поклон пред всички, воювали в Афганистан!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Филми за Афганистан

                            Не ти трябва да си бил никъде, заеби. Навсякъде е лошо и неправилно. По-добре си пускай радиото, когато казват прогнозата за времето.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Филми за Афганистан

                              Първоначално публикуван от Tristia Преглед на мнение
                              Афганский излом и Груз 300 са единствените филми, доближаващи се до действителността.
                              Може би неволна грешка. Филма се казва "Груз 200". Вече не знам дали да го препоръчвам или не - по-брутално нещо не съм гледал. Казват, че е "по действителен случай" и е "забранен до 21 г."...
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • #45
                                От: Филми за Афганистан

                                Чужд 200 е нищо, а свой 300 - завинаги. Това верно е лошо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X