Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

    Здравейте,
    след като наскоро разпитвах някои работи за това чероки, го купих, та искам да му сменят маслата и във форума чета неща, които притесняват.
    Прочетох мнения, според които трябва да се направи от хора, които си разбират, други говорят за оторизирани сервизи.
    И сега не смея да отида в сервиза, да му сменят маслото!!!
    В Русе няма оторизиран сервиз за Jeep, от 2006 Евростар не поддържат Jeep. Не ме бият парите, никога не съм ходил в оторизиран сервиз, но за маслата не ми се правят компромиси.
    Разгледах тук какви да са, че в книжката пише само за бензиновите мотори, но за 2,7 не видях там и близък от форума ме насочи какви да са.
    То човек колкото по-рови и все излизат въпроси.
    От това притеснение как и къде да се смени маслото, разбрах, че има така наречената "МАШИНА" за смяна, която доколкото разбирам изпомпва новото масло, старото излиза под налягане, има стъклени (може би не на всеки тип машина) съдове, през които се вижда цвета на маслото, което излиза и това което влиза. Когато цвета в двата стъклени съда се оеднакви, значи се е прекарало цялото ново масло през инсталацията. Може би има и датчик, не съм виждал, само чета. Това коства и някой литър в повече.Чух, че в Русе има такава "машина", но незнам къде е.
    Въпросите са ми:
    - казаха ми, че автом-ата кутия на 2,7, събира 8 литра. За през такава машина, ще ми трябват поне още 3-4 литра. Наистина ли събира 8 литра и наистина ли ще ми трябва това количество допълнително?
    - !!! днес ми казаха, че няма нужда, да търся такава машина, предвидено е на около 50 000 - 60 000км да се сменя около 50% от маслото, защото остава по магистралите и в частите и това не е проблем за кутията, производителят допуска това и няма нужда да търся вариант с това цяло изпразване и пълнене на ново масло. Вярно ли е?
    - изобщо, да не се вманиачавам с тая машина, нужна ли е, по-добре ли е с нея? Искам да стане като хората.
    - къде в Русе има такава "машина"?
    - за да съм сигурен, ще си поръчам масло, според ATF, specification 236.14, пише на тубата Mercedes, но колко литра да поръчам?
    - за диф-ите, Castrol Syntrax 75W - 140 - 4 литра достатъчни ли са? Трябва ли да се промива с нещо преди това?
    - раздатка Mopar NV245 NV247 NV249 - ЕГАТИ, 58лв литъра !!! Поръчано! 2 литра ще стигнат ли, трябва ли да се промива с нещо преди това?

  • #2
    От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

    Звънни, че си се оплел кат`пати.....
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

      Да по-добре се обади на Дядо Владо.
      И въпрос към знаещите ,не може ли човек на канал да си смени маслото?
      Чак машина не ми се вярва,и щека ако има ще е супер.Комлекче филтър, г-ра, болченца, магнит ,дифтунги +масло.
      Мартин Димитров
      УАЗ

      Коментар


      • #4
        От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

        става ако имаш мерак и куражне е космическа техника,само си подбери правилните масла и много парцали за да бършеш

        Коментар


        • #5
          От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

          Ако искаш да си преебеш кутията ползвай машина. Отвори някоя сервизна спецификация, на която и да е марка автомобил и виж някъде дава ли производителя такава машина за смяна. Въпросния китайски боклук създава в пъти по-високо налягане вътре в кутията от работното и и ебава майката. Има само една или две марки, за които се дава като възможност ползването на подобен уред, но много внимателно. Маслото винаги трябва да семян по чисто механичен начин, без да се ползват китайски автоматики.

          Коментар


          • #6
            От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

            Говорих с Дядо Владо, днес ще му звънна пак след 11ч.
            Идеята ми беше, че сега вземам колата и незнам какво е слагано до сега, да не се смеси новото масло - 4-5 литра със старото и да го прецакам цялото. Дали не е по-добре, да започна с изцяло сменено масло. Вариант ли е да се сменят 4 литра и да го сменя пак след по - малко км, за да се обновява на всяка смяна?

            Коментар


            • #7
              От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

              Човек,който притежаваше "машина", ми е казвал, че той не препоръчва цялостна смяна, защото според него всичката помия, която се е утаила по разните тайни местенца ще се развихри из кутията, което не е желателно. По-добре било да се спретнат 2-3 частични смени през няколко Ккм.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                За да не изглежда че човекът е казал това за частичните смени от комерсиални подбуди, предполагам че общата цена на няколкото частични смени е равна на цената на една пълна?
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #9
                  От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                  Аз мога да се хвана на бас че понеже колата е нов внос без забележки и да не се сменя маслото ще изкара еднакви километри
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    За да не изглежда че човекът е казал това за частичните смени от комерсиални подбуди, предполагам че общата цена на няколкото частични смени е равна на цената на една пълна?
                    Е виж, за това не ми е идвало на ум да питам. И понеже той отдавна затвори сервиза, и аз се чувствам в безопасност.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                      За да работи добре хидравличната система, най-важно е да няма замърсявания и да се запази подходящ вискозитет. Затова се замислих и за "цялата смяна ", не ми се спестяват пари от смяна на масло, но не ме боцкат и парите, де, но износването на детайлите зависи от това.
                      От друга страна, конструктивно ако инсталацията не е изчислена за по-високо налягане, ако с такова работи тази „машина“, е грешно да се натоварва.
                      !!! Не искам да търся и под вола теле и да се престаравам! Ако във форума, автоматиците на хората работят нормално с традиционната смяна, значи ще направя това и аз. Ще говоря с Дядо Владо и ще пиша. Гледам и човек от Балкан стар, беше писал за сервизни кампании, че може и него да го притесня с този въпрос.
                      !!! Този джип е най-хубавото нещо, което съм имал... материално и не искам да го прецакам по невнимание.

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                        Единственото, което трябва да направиш, за да спиш спокойно е да избереш подходящо масло с точната спецификация. Най-добре оригинално. Не знам как е при джип, но при повечето марки, смяната се извършва под различни температурни амплитуди, със специални инструменти за целта. За това и сменяващия е хубаво да не е неграмотен. Дядо ти Владо се занимава с тия джипове и не съм чул да е осрал на някой кутията, така че според мен можеш да се разходиш да ти го смени. Ако пък чак толкова те притеснява нещо отивай в Балкан стар, ще имаш и гаранция.

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                          Гаранция на какво? На маслото и филтъра.Или на кутията за безпроблема работа следващите 50-60000км.
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                            Каква е тая АСК?
                            772.6хх ли е ?
                            Къде се намира териториално тя, респ. автомобила?

                            Ако кутията работи нормално, смяната на масло, филтър, гарнитура, букса, е редно да се направи по стандартния начин - всичко долу и вън, включая източване на конвертора, и после - по стандартната технология.

                            Това е единственото, което гарантира, че смяната на маслото няма да навреди на автомобила.

                            IMHO

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                              Вени, само за инфо, не е 100% идентична.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X