Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съединител за кабел???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съединител за кабел???

    Колеги, помагайте с идеи. Търся съединител за кабел (куплунг) за бърза връзка на фаровете на покрива (работния ток е ~20A). Единствения вариант, за който се сещам е малък съединител за лебедка, но не му знам размера (да не е много голям-не съм го виждал на живо). Пробвах какви ли не, но всички греят доста.

  • #2
    До: Съединител за кабел???

    Наскуби си в някоя морга. Пък мисля че и стандартни се продават. За 20А не ти трябва нещо кой-знае колко голямо.

    Кабелни обувки, и мъжки и женски - дал господ.

    Или искаш да е нещо водоустойчиво?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Съединител за кабел???

      От моргите съм скубал доста но не са добри-греят(най яките са с 2,5кв. мм кабел), а ако водозащитено никак не е зле. Търся такова, че двете клеми да са в общ пластмасов или гумен корпус.

      Коментар


      • #4
        До: Съединител за кабел???

        Звънни в ем комплект 33 и ги питай. Май имаха разни варианти. Но не мога да кажа какво е качеството, защото не съм купувал.

        А каква е целта на занятието, в смисъл защо искаш да са на куплунзи?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Съединител за кабел???

          Това е идея. Благодаря. Утре отивам да видя какво имат. Имате ли представа колко е голям този "малък съединител за лебедка"? Връзката ми трябва да е на куплунг, защото паркирам в подземен гараж и с фаровете минава на косъм. На цяла рейка са и ги свалям.
          Последно редактирано от Peter TurboD; 07-12-07, 18:13.

          Коментар


          • #6
            До: Съединител за кабел???

            Днес ходих до "ем комплект 33" , имат само единични клеми май "жигульовки" им викат. Посетих и магазини за електроматериали - пак нищо подходящо. Помагайте!

            Коментар


            • #7
              До: Съединител за кабел???

              Първоначално публикуван от petmiltd Преглед на мнение
              Днес ходих до "ем комплект 33" , имат само единични клеми май "жигульовки" им викат. Посетих и магазини за електроматериали - пак нищо подходящо. Помагайте!
              Конрад електроник срещу баня Мадара
              LZ1HKW
              Реглаж на преден и заден мост
              My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

              Коментар


              • #8
                До: Съединител за кабел???

                Тия са по гола вода от голата вода.
                Въпросът ти се решава за петнайсетина лева в магазините за електроника, където са останали стари руски части. Имаше си стандарт за такива кабелни клеми. Всичко останало е откровен буклук и глупост. Две години изследвах проблема.
                Колко лампи искаш да туриш на покрива?

                Коментар


                • #9
                  До: Съединител за кабел???

                  Има едно магазинче зад банката, дето е до паметника на Света София срещу шератон. Отзад в уличките. Там имаше разни стари чаркаляци.

                  Другия вариант е на Поп Богоймл на 10-на метра от Мария-Луиза. Ама там е скъпо.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Съединител за кабел???

                    Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                    Конрад електроник срещу баня Мадара
                    Благодаря за идеята, но първо тях ги посетих. Всичко в наличност е за малки токове, по каталог намериха много хубав съединител за мрежов кабел (навива се капачка на резба отгоре) но е гарантиран до 10А постоянен ток.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Съединител за кабел???

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Тия са по гола вода от голата вода.
                      Въпросът ти се решава за петнайсетина лева в магазините за електроника, където са останали стари руски части. Имаше си стандарт за такива кабелни клеми. Всичко останало е откровен буклук и глупост. Две години изследвах проблема.
                      Колко лампи искаш да туриш на покрива?
                      В момента 4 х 55W (точно измерения ток е 17.8А). Имам още два фара, но мисля че нямам нужда от повече. Къде може да има от тия руските, май "разем" му викаха?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Съединител за кабел???

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Има едно магазинче зад банката, дето е до паметника на Света София срещу шератон. Отзад в уличките. Там имаше разни стари чаркаляци.

                        Другия вариант е на Поп Богоймл на 10-на метра от Мария-Луиза. Ама там е скъпо.
                        Това зад банката не го знаех. В понеделник ще го преслушам. На Поп Богомил също няма подходящи.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Съединител за кабел???

                          На Екзарх Йосиф имаше, срещу синагогата. Малко по към пазара. Старото малко магазинче. И в Амета, или как там беше. На VІІІ километър.
                          Аз връзвах пера паралелно. Отгоре са пет. Три напред и два настрани. Все едно не ти трябват всичките едновременно. Нито пък можеш да караш постоянно с тях. Като плисне тая светлина на капака - окьоравяваш хептен. Ако новата боя не се окаже достатъчно тъмна и матова - ще играе черната баданарка. Като на носовете на изтребителите.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Съединител за кабел???

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            На Екзарх Йосиф имаше, срещу синагогата. Малко по към пазара. Старото малко магазинче. И в Амета, или как там беше. На VІІІ километър.
                            Аз връзвах пера паралелно. Отгоре са пет. Три напред и два настрани. Все едно не ти трябват всичките едновременно. Нито пък можеш да караш постоянно с тях. Като плисне тая светлина на капака - окьоравяваш хептен. Ако новата боя не се окаже достатъчно тъмна и матова - ще играе черната баданарка. Като на носовете на изтребителите.
                            И аз мислих за пера в паралел (то накрая може и така да стане) но ми се ще нещо по културно да сложа "като ще е гарга да е рошава" При мен не отразява от капака, защото фаровете са по-назад-над колонката между вратите. А това на VIII километър изобщо не се сещам. Да не е някъде в района на бившия "ЗИТ"?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Съединител за кабел???

                              На тоя ред, сградата която е най към центъра. ІV ет., десния коридор, в дъното в ляво.
                              Покривът е пробит, щепселът е завинтен през него. Затваря се с нарочна херметична капачка. Кабелния щекер е пълен със силикон.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X