Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Supercharger ремонт?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Supercharger ремонт?

    Колеги кой е добър за ремонт в България,евентуално да изпратя чарджъра за рециклаж или да поръчам ремонтен комплект от чужибна?Оста на чарджъра е разбита и съответно придава звук в целият.
    RR Sport Supercharged 5.0 2011 година.
    Последно редактирано от Тони1; 23-04-18, 11:15.

  • #2
    От: Supercharger ремонт?

    Оста има ли луфт на лагера ? Защото ако няма , просто е счупен съединителя вътре , който е пластмасов и си им е редовна грижа на тези суперчарджъри. За последната година съм отварял два такива и двата без луфт на лагера но със строшена пластмаса , решението поне при мен беше полиуретанов заместител на оригиналния съединител , закупен от ибеи за няколко долара . Подмяната е изключително лесна , повече време отнема демонтажа на чарджъра , ще са нужни и нови гарнитури към главите .
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • #3
      От: Supercharger ремонт?

      Още не съм свалял чарджъра като искам преди това да събера съвети,ролката на свален ремък при завъртане на ръка на ляво на дясно се чува как цялата ос навътре хлопа и чука,повече докато разглобя не мога да разбера,но от форумите в чужбина извода е че някаква ролка вътре се разбивала и тя трябва да се смени,предополагам говорим за същото?Гарнитурите само оригинални предполагам пак?

      Коментар


      • #4
        От: Supercharger ремонт?

        Да проблема ти е точно там , трябва ти или оригиналния съединител или по тихо работещия полиуретанов заместител , гарнитури може и на друга известна марка , не е задължително да са оригинални . Работата е за няколко часа и няма нищо сложно , нужна е елементарна техническа грамотност , не са необходими някакви специални инструменти , просто е нужно да си внимателен кое от къде махаш и после да го върнеш на мястото му
        п.с. Съветвам те да не отлагаш много този ремонт за да не си увредиш компресора , което неминуемо ще стане ако се строши напълно тази пластмаса ,пружината която е вътре в нея ще направи доста щети .
        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

        Коментар


        • #5
          От: Supercharger ремонт?

          Последен въпрос същия този полиуретанов съединител пише,че е за пълнене с масло а,знам че отделно се продава масло за чарджъри,предполагам ще трябва и за да се намаже вътре и за да се налея в съединитела?

          Коментар


          • #6
            От: Supercharger ремонт?

            Ето ти описание на операцията
            http://www.superchargersonline.com/i...age=page&id=57
            А ето ти снимка на оригиналната част и тунинговата такава
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images-7.jpeg
Прегледи:1
Размер:9.2 КБ
ID:5787596
            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

            Коментар


            • #7
              От: Supercharger ремонт?

              Мерси много за включването,не съм писал тъй като още чакам маслото и съединитела от щатите,гарнитурата обаче ще я пропусна,тъй като онлайн я няма и мисля да е със силикон ,защото официалните дилъри тук са доста некомпетентни поръчваш едно идва друго ,ще питам все пак и на друго място за нея.

              Коментар


              • #8
                От: Supercharger ремонт?

                Комплекта пристигна,ама в бързината явно съм поръчал и двата лагера,нещо с тях има ли спецефично също?

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X