Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това нормално ли е за Santa Fe 2011г?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Това нормално ли е за Santa Fe 2011г?

    Здравейте колеги,
    Автомобилчето е 2,2 CRDI, 2011г. Имам го от скоро и тези дни забелязах някои странни неща:
    1) Уплътнителите на задните врати са по-къси от обиколката на отвора в купето Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180312_133425.jpg
Прегледи:1
Размер:164.4 КБ
ID:6145930Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180312_133509.jpg
Прегледи:1
Размер:200.5 КБ
ID:6145931Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180312_133445.jpg
Прегледи:1
Размер:387.5 КБ
ID:6145932.
    Това нормално ли е за модела или трябва да ги сменя (според мен трябва да копират контура на ламарината на купето)?
    2) При първата смяна на гумите, видях ръжда в основата на опорите на задните амортисьори Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180421_132324.jpg
Прегледи:1
Размер:380.6 КБ
ID:6145933Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180421_132317.jpg
Прегледи:1
Размер:338.0 КБ
ID:6145934. Според предварителната информация, която прочетох във форума, този модел не страда от ръжда? Смятам да зачистя ръждата и да мина с трикомпонентна боя. Трябва ли да се притеснявам от нещо друго по отношение на ръждата?
    3) В корпуса на страничните огледала имам интегрирани светлини, предполагам за мигачи, но при включен мигач не светят, а в десния видях доста конденз Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180421_115927.jpg
Прегледи:1
Размер:290.1 КБ
ID:6145935 - нормално, или да ходя в сервиз?
    4) Някой да е постигнал прилична шумоизолация на купето?

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Това нормално ли е за Santa Fe 2011г?

    Мигач е това под огледалото, но се сваля и сменя отделно от огледалото. Диодни са, явно са изгорели. Лошото е, че май не бяха евтини...
    За уплътненията- това е абсолютно ненормално за тоя клас кола. Някой нещо е пипал там.
    С ръждата е относително.Зависи от много неща.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Това нормално ли е за Santa Fe 2011г?

      Здравей

      И за мен не е нормално, но много бързо и точно си забелязал два от основните недостатъци на тези автомобили,
      а именно лошата шумоизолация и слаба антикорозионна защита. Ако това ще те успокой и при мен уплътненията на задните врати са по-къси , та даже и на пасажерската врата. Като гледам снимките при теб ръждичката е тръгнала леко, което изобщо не е проблем на този етап, но не е лош да вземеш мерки. Съветвам те задължително да свалиш предните подкалници и да почистиш и обработиш ако се налага (почти в 100% от случаите се налага) джоба,
      който е зад предната гума, там където свършва панела на прения калник и започва прага. Гаранция ти давам, че ще извадиш поне по една лопата пясък, който си седи мокър цяла зима там и познай като навърти още някоя друга годинка колата каква изненанда ще имаш. Не съм специалист по металознание и антикорозионна защита, но тези автомобили не са горещо поцинковани, ламарината е обработена
      с друг вид предполагам химична защита, която не съм сигурен дали е толкова надеждна и механично устойчива като цинка. Грунда и боята по долната част на купето са толкова тънки, че е достатъчно съвсем леко
      издраскване с по остър предмет и стигаш до тенекията, шегрето, с което е обработено купето отдолу на места, където гумите хвърлят вода и пясък изобщо липсва, което според мен е скандално за такъв тип и клас автомобил.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160925_185250.jpg
Прегледи:1
Размер:190.8 КБ
ID:5787376Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160925_190755.jpg
Прегледи:1
Размер:233.1 КБ
ID:5787377Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160926_224518.jpg
Прегледи:1
Размер:131.9 КБ
ID:5787378Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160926_225050.jpg
Прегледи:1
Размер:69.2 КБ
ID:5787379

      Но все пак перфектни коли няма така, че можеш да се кефиш на останалите предимства на корееца, които никак не
      са малко на фона на другите дараци, които са на пазара.

      Хубав ден!
      Последно редактирано от RAMMSTEIN; 23-04-18, 13:43. Причина: Снимка
      КТМ ExC 500

      Коментар


      • #4
        От: Това нормално ли е за Santa Fe 2011г?

        уплътненията се разместват - не са по-къси
        Това на снимката не е "ръжда", а петънце от ръжда... на моя хюндай имам такива точици по задния капак...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: Това нормално ли е за Santa Fe 2011г?

          Уплътненията се изваждат от горния заден ръб до прага на вратата.Самият пластмасов праг предполагам е на щипки - демонтира се и уплътнението се премества така, както е редно да застане.После всичко се сглобява до първоначален вид.Това съм го правил на моята и още две-три коли.Странното е, че винаги се случва на задните врати.Допускам, че е поради возенето на деца, които стъпват върху гумата, и тя се "свлича".
          Успех!
          Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
          0887/осемпет 66 4осем

          Коментар


          • #6
            От: Това нормално ли е за Santa Fe 2011г?

            Здравей колега,
            не се притеснявай при моята /също 2011г./ уплътненията са по същият начин излезли. Явно си е някакъв дефект. За ръждата па задния мост, също е допустимо.
            при мен го има същото, обработи го с някаква защита и няма да имаш проблеми.

            Коментар


            • #7
              От: Това нормално ли е за Santa Fe 2011г?

              Ръждата ще изкара повече от самата кола, аз не бих се занимавал....
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                От: Това нормално ли е за Santa Fe 2011г?

                Не знам за каква 3-компонентна боя говориш, но ако става дума за протекта по-добре не я ползвай.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Това нормално ли е за Santa Fe 2011г?

                  Май, баш за нея иде реч!
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • #10
                    От: Това нормално ли е за Santa Fe 2011г?

                    И на мен ми са увиснали по същия начин уплатненията точно на същия модел и година .Отзад повече,отпред по-малко.И изглеждат точно все едно са по къси.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Това нормално ли е за Santa Fe 2011г?

                      Не е от годината. Моята е 2009 и на задните врати са така уплътненията, повече на тази зад шофьора и по-малко зад пасажера.

                      Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #12
                        От: Това нормално ли е за Santa Fe 2011г?

                        Нашето Санта Фе е 2008-ма година. Действително има леко свиване на уплътненията за 10 години, но това на снимката е много. С наместване се оправт между другото - вадиш уплътнението и го слагаш отново. Поне при мен изчезнаха луфтовете.

                        В интерес на истината няма и петънце ръжда по купето, само по носачите и моста има повърхностни петна. Предните подкалници са отвратителни наистина - за една година се пълнят догоре, ръжда все още обаче при мен не е тръгнала дори и там. Важно е да се чисти хубаво автомобила от всичката кал след всяка зима, иначе се задържа солта и става някакъв ужас.

                        Не знам дали има разлика в годините, но не наблюдавам нищо от писаното по-горе, а именно: гуменото покритие от долната страна на автомобила е изключително щедро нанесено и никъде не се е обелило, няма ръжда по купето, а ако сравним с други азиатски автомобили (японски конкретно) от същите години, положението е направо светлинни години напред - там в повечето случаи изобщо няма гумено покритие отдолу (и нека не спорим за последното защото работя с такива автомобили всекидневно).

                        Шумоизолацията е слаба до приемлива в предната част и тотално неадекватна в задната част на колата.
                        Последно редактирано от Dino; 24-07-18, 15:14.
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X