Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Взимане на ток от бушонното табло, как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Взимане на ток от бушонното табло, как?

    Привет колеги, накратко, искам да взема 12V ток за външно гнездо за запалка, който ще захранва видеорегистратор и навигацията, този ток искам да е активен само при контакт и работещ двигател:


    Ето снимки с предпазителите, на кой предпазител да махна и да взема плюс като вържа жицата за едното краче на предпазителя и къде за маса, ако така се прави, не съм много на "ти" с тоците:

    Външното гнездо за запалка, за което искам да взема ток от бушонното табло:


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180420_164131.jpg
Прегледи:2
Размер:373.5 КБ
ID:6145080

    Кутията с предпазителите:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180420_164215.jpg
Прегледи:2
Размер:299.1 КБ
ID:6145081

    Схемата на предпазителите:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180420_164255.jpg
Прегледи:2
Размер:245.7 КБ
ID:6145082


    Как трябва да процедирам, ако може ми го обяснете стъпка по стъпка, че не съм много на "ти" с тези токове?
    Последно редактирано от Еделвайс; 20-04-18, 19:45. Причина: Пояснение

  • #2
    От: Взимане на ток от бушонното табло, как?

    Павка ,
    шепа брашно да имаш - на майстор го дай да ти опече питка.
    От голямото село си - все някой колега ще откликне на зова ти за помощ.

    Коментар


    • #3
      От: Взимане на ток от бушонното табло, как?

      Павка, иди при някой който "ги разбира тоците".
      Че най-често колите се палят от ток.

      Ама пътя да започнеш "да му разбираш" е да започнеш да се самообучаваш. Ама сам. Тук сто човека ще започнат да ти дават всякакви акъли, и накрая-нищо.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Взимане на ток от бушонното табло, как?

        Дедо.Владо.Разбира.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
        0888854582
        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

        Коментар


        • #5
          От: Взимане на ток от бушонното табло, как?

          А какъв е проблема тоя разклонител за запалка просто да се включи в гнездото на запалката? По най-простия начин - муш, и толкоз?
          Тоя разклонител прави от една дупка за запалка две. Казано по най-елементарен начин.
          Ако не си пушач, и не страдаш от липсата на запалка, просто я махни, включи китайската измишльотина в освободилата се дупка, и се кефи на новополученото.
          Възникналия проблем ще се реши елементарно

          Успех!.

          Коментар


          • #6
            От: Взимане на ток от бушонното табло, как?

            Запалката е с постоянно захранване. Той иска да работи дори не при контакт, а чак когато алтернаторът започне да зарежда...
            Не знам кое работи така в конкретната машина, обаче...На предната кола така си бях направил дневните светлини- да тръгват когато мотора запали. При него ще трябва да се мери-къде се появява напрежение при запален двигател.
            Последно редактирано от santaclash; 20-04-18, 23:56.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Взимане на ток от бушонното табло, как?

              Реших проблема по най-лесния за мен начин, благодарение на колега Едо от Опел подфорума, барчето заедно с радиото и все запалката се свали за минута, изобщо нямаше да ви занимавам с бушонното табло ако знаех колко лесно се стигало до зад запалката, та вързах добре жицата зад гнездото на заплката, под клемите им, после с термосвиваем шлаух ги изолирах добре, тествах и всичко заспа.

              Цялата работа беше за да се скрият добре кабелите за Гармина и видеорегистратора.

              Коментар


              • #8
                От: Взимане на ток от бушонното табло, как?

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Запалката е с постоянно захранване. ...
                На последните ми 7-8 автомобила запалката не е с постоянно захранване.
                Решението на Павката показва, че и при Опела захранването не е постоянно.

                Честито за решаването на проблема.

                Коментар


                • #9
                  От: Взимане на ток от бушонното табло, как?

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  Реших проблема по най-лесния за мен начин, благодарение на колега Едо от Опел подфорума, барчето заедно с радиото и все запалката се свали за минута, изобщо нямаше да ви занимавам с бушонното табло ако знаех колко лесно се стигало до зад запалката, та вързах добре жицата зад гнездото на заплката, под клемите им, после с термосвиваем шлаух ги изолирах добре, тествах и всичко заспа.

                  Цялата работа беше за да се скрият добре кабелите за Гармина и видеорегистратора.
                  А виж пак моето мнение и на Владимчо!Вадиш предпазителя , слагаш конектора-развилка , слагаш предпазителя отгоре и ...готово.
                  Както рече и бай Георги "и така става"!
                  В една инсталация може , в друга пак може..В по-учените не става.Пускайте темите да се научава принципът , а не "мина метър".
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Взимане на ток от бушонното табло, как?

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Запалката е с постоянно захранване. Той иска да работи дори не при контакт, а чак когато алтернаторът започне да зарежда...
                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Реших проблема по най-лесния за мен начин, благодарение на колега Едо от Опел подфорума, барчето заедно с радиото и все запалката се свали за минута, изобщо нямаше да ви занимавам с бушонното табло ако знаех колко лесно се стигало до зад запалката, та вързах добре жицата зад гнездото на заплката, под клемите им, после с термосвиваем шлаух ги изолирах добре, тествах и всичко заспа.

                    Цялата работа беше за да се скрият добре кабелите за Гармина и видеорегистратора.
                    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                    А виж пак моето мнение и на Владимчо!Вадиш предпазителя , слагаш конектора-развилка , слагаш предпазителя отгоре и ...готово.
                    Както рече и бай Георги "и така става"!
                    В една инсталация може , в друга пак може..В по-учените не става.Пускайте темите да се научава принципът , а не "мина метър".
                    Е какво беше изпълнено от заданието?
                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    ....искам да е активен само при контакт и работещ двигател....
                    Последно редактирано от veskov; 21-04-18, 16:18.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X