Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дробилка за клони под наем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Да оставя и аз пет стотинки - същия проблем някога го реших с камионче и на разтоварището. Бързо е и за големите количества излиза по малко от дробилка под наем. А и тогава съм бил далеч от възможността да мулчирам овошките, пък и тя само едната и става плода за нещо. И от тогава и резултатите от нередовното косене се утилизират по същия начин. Огън не давам да се пали...

    Коментар


    • #47
      Бе то ако човек има място клоните се затрупват със слама и след две години готов тор.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • turtey
        turtey коментира
        Редактиране на коментар
        Тоо, да.
        Ама колко си уползотворяват отпадъците?
        Кухненските също стават на тор. Сега му викат компостер, аз като по прос го знам като яма за угниване.

      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        айде сега и слама да търся....... в годините назад са влизали да си берат дърва и са взимали само дебелото, пълно е с купчини изсъхнали клони и понеже повечето са трънкосливки, не само не са угнили, ами са станали като желязо тръните им. Покрити са с трева, и суха и свежа, и дебнат в засада отдолу, дупчат всякакви подметки без проблем.

      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Бе бая повече от две години трябват.

    • #48
      Сливата иска друго отношение.
      а че угнива, угнива. Достъпа на кислород е от ключово значение, както влажността и температурата.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #49
        Инересно развитие на темата,успех с угниването на която и да е дървесина.Иначе и аз бих купил профи дробилка,ако е на поносима цена.

        Коментар


        • #50
          Ама много зависи за какъв имот говорим. Ако там се развива дейност някаква, овошки, зеленчук - има смисъл да се дроби и забърква тор. Ама обикновенно е някакво наследено или току-що купено нещо, дето не може да се стигне до вратата на къщата. Поне моето беше така. И нямах седмици за работа, а някоя събота и неделя... резачка и кастрачка, клоните на купчина и после камиона ги изнася. Някои купове съм ги изнасял след година... Не че бързам да го оправя, а просто времето е малко и за два дена какво да свършиш?
          Иначе да, клонките са естествена тор, ако са намляни още по-добре, но и там трябва да се действа с акъл, а не на гьотере. На повечето магазински торове и подхранки на опаковката пише - да се ползва при доказана нужда. С наторяването може да се прекали. От години гледам как на една и съща почва, на едни съседи зеленчука съхне, а другите не могат да се преборят с гъби и плесени (общото е че никой не иска да пръска "химии"). Абе има един човек в тоя форум, Кольо. Той може да каже много, ама е и за друг раздел, та знам ли.... Агрономия е това.
          П.С. Обаче за мулч тип украса, съм с две ръце за. Имам да кастря черницата и оксана тая година, мисля да взема дробилка под наем и да видя какво ще се получи.

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            гледали са кози навремето и на пода на бившия козарник има доволно количество дърдонки, така че тор имам )

        • #51
          Прекопаваш около дърветата, ръсиш с дробинките (или слама) и не никнат плевели

          Иначе факт, няма време е голям фактор. Аз също затова изгорих бая.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • jordanov sv
            jordanov sv коментира
            Редактиране на коментар
            Няма нужда и да копаеш. Разчистваш храсталака, около по-големите дървета /тях ги оставяш за нататък, сега няма да се занимаваш с клонака от тях, пък и са ти готов резерв топливо/ и около тях трупаш талаш на дебел пласт, 15-20 сантима. Това нещо спада за 2 години и се превръща след още толкоз в готова почва /която може да я ползваш за изравняване например и какво ли не/ а аз го наблюдавам непосредствено зад оградата на нашта работа - в съседния двор. Сметни дотук колко камионски курса до дерето си спестил и колко труд. Затова те питах какво трябва да стане с тоз имот и дали го бързаш.
            Никой ли не гледа кози вече в това село? Те се оправят най-добре пущините с такива джунгли.

          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Козите не са прости и предпочитат млади фиданки ))
            Та най вероятно ще почнат от дърветата които евентуално може и да стават за даване на плод.

            За другото си абсолютно прав.

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            ще направя и кача тези дни едно клипче в тубата, да се види по- ясно какво е

        • #52
          И аз съм горил остатъците от два камиона по 7m³ джанки на метровки, ама 2004 на Вакарел, но кажи как може да стане това 2020 в Симеоново, като двора към декар и триста не е бил баран към 30г, и то при съседи дето ти правят забележка при малко по-силна музика ?
          Хем ще опушиш всички които живеят наоколо, хем може да стане греда, а тогава филма ше е хорор.

          Хубавото е, че в София общината събира строителни отпадъци и такива от дворно почистване безплатно, но трябва да са на улица на която камионите могат да минат и да спрат за товарене когато им наредено.
          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 09-09-20, 03:42.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Има моторни д робилки под наем вече
            Преди две години даваха само на ток...

          • Джоу (x3mrjoe)
            Джоу (x3mrjoe) коментира
            Редактиране на коментар
            Дробилка не ме устройва, търся комплексна услуга.

        • #53
          Те

          https://www.olx.bg/ad/drobilka-za-kl...2-ID70Ix9.html
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            около 200 кг. тежи голямата, не виждам как ще я сваля на ръце от пикапа, а малката е около 80, за нея по-става 2-ма човека да я свалим.

          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Това не се ли тегли като ремарке ?

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            не, питах ги, теглича е да си го теглиш из двора, по пътя не може

        • #54
          Ако имаш голям двор, по-добре да си я купиш, че гледам е 990лв.
          ... е, ако е нещо инцидентно или ще лъскаш мястото за продажба - офертата с наема е супер.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #55
            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Ако имаш голям двор, по-добре да си я купиш, че гледам е 990лв.
            ... е, ако е нещо инцидентно или ще лъскаш мястото за продажба - офертата с наема е супер.
            Абаркал си се немножко с цената

            https://www.cimex.bg/drobilki-za-klo...kloni-do-10-sm

            Иначе да, ако се ползва си струва.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #56
              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              появи ли се някой с дробилка около София-Дупница, че 2 декара такова ме чакат, отделно има стари изсъхнали клони, че са си брали дърва преди време и са взимали само дебелото



              с единия декар се оправих, остава само още един

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:двор и бобкат.jpg
Прегледи:138
Размер:762.1 КБ
ID:6674544
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X