Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дробилка за клони под наем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дробилка за клони под наем

    Преди 2 години купих електрическа дробилка Bosch втора употреба - със зъби, не с ножове и съм във възторг от работата дето върши. Принципно има 2 вида дробилки - диск с ножове, който се върти бързо, а този Бош е със едно зъбно колело, което се върти бавно и кълца клона.
    Работи добре само с пресни клони. С миналогодишни се затруднява- трябва да придържаш клона за да го сдъвче. Триметров пресен клон до 4 см диаметър в основата си го сдъвква целия с удоволствие. Мога да дам машината да свършиш работа ако намериш начин да я придвижиш от Търново. После наобратно ще си я закарам аз.
    Последно редактирано от assendus; 24-04-18, 16:51.

    Коментар


    • #32
      От: Дробилка за клони под наем

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      И после що въздуха бил замърсен
      Замърсен ще е ако секи ден гориш сУрави дЪрва.
      От това, че един път на 25г. се изгарят няколко големи купчини от кастрени клони нищо не следва.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: Дробилка за клони под наем

        За мен поне случая е приключен. Поради липса на време да се дробят се мина на варианта за горене.

        Пак е бавно, но поносимо бавно.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #34
          От: Дробилка за клони под наем

          Ууу, екотерорист ! Разхвърляй пепеляка в/у ливадата преди да го е намокрил дъжда, че става на буци.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Дробилка за клони под наем

            Здравейте, Ползвам дробилка Bosch AXT 25 D. Върши чудесна работа със всякакви клони - сухи и сурови до около 4 см. Ако поддържате двор около 1.5 декара с овошки да кажем, няма да видите затруднения. Продукта който се получава слагам около дърветата, малините, декорация и т.н. В конкретния случай мисля, че за около седмица можеш да пребориш купчините с такава машина, но ще ти трябва помощник за да сортира и подрежда, а ти примерно само да оперираш. Ако някой ми помогне за качване на клип и снимки, мога да покажа как папка /работи/ машината, както и крайният продукт.

            Коментар


            • #36
              От: Дробилка за клони под наем

              3 декара. И нямам две седмици
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Дробилка за клони под наем

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                3 декара. И нямам две седмици
                Затова споделям. Всеки да прецени за себе си.

                Коментар


                • #38
                  От: Дробилка за клони под наем

                  Първоначално публикуван от grozew Преглед на мнение
                  Затова споделям. Всеки да прецени за себе си.
                  Да, благодаря.
                  По ред причини исках да си взема но се оказа нереалистично за мен.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дробилка за клони под наем

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    За мен поне случая е приключен. Поради липса на време да се дробят се мина на варианта за горене.

                    Пак е бавно, но поносимо бавно.
                    А за горенето съседите какво мислят

                    Аз лично нищо че съм на края на селото и почти без съседи чакам вятъра да обърне посоката навънка че да запаля без свян
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дробилка за клони под наем

                      Няма съседи.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        появи ли се някой с дробилка около София-Дупница, че 2 декара такова ме чакат, отделно има стари изсъхнали клони, че са си брали дърва преди време и са взимали само дебелото



                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #42
                          Наборе, дай кажи първо каква ти е идеята с това място. На ливадка ли трябва да стане, на орница или кът за отмора някакъв? И до кога. Това сега са мноого кубици органична маса - не само да ги свалиш на земята ами и после има работа, много работа и време. А напролет щом се стопли тръгва всичко с нова сила. природата е голяма работа. Тъй че виж сега какво трябва и ако не ти е толкова наложително например - огледай ако има някакви дървета които можеш да ги оставиш на първо време или за по-дълго и лека полека под тях и около тях унищожаваш подраста. После го контролираш по някаккъв начин и т.н.един вид се оформя като малък парк. Някой с кози няма ли наоколо? Ако ще е работна земя, има и шредери за тая дейност, ама казват че било скъпо. Иначе навремето са се оправяли с огън, сега май не става така.

                          Коментар


                          • IvanIvanovi
                            IvanIvanovi коментира
                            Редактиране на коментар
                            Било е поддържан двор в планинско село, но от 16г. не е влизано в него. Идеята е да се стегне къщата за вила, а двора да се изчисти като се оставят само плодните дървета, които са 3-4 и двата ореха. Няма да е работна земя, поне докато не се заживее там за постоянно - засега планираме няколко нови овошки само.
                            Намери се една местна бригада с мелачка, чакам да видя колко пари ще искат, а огъня си е решение, ей го и Търтьо ги изгори неговите.... знам, че е много работа, но в крайна сметка аз не бързам, какво друго ще правя цяла есен.

                          • jordanov sv
                            jordanov sv коментира
                            Редактиране на коментар
                            А , ей това е най-важното - да не бързаш. Оттам нататък - комплексен подход - бригади, наемни машини, нещо евтино втора ръка /по Търтей/, огън под контрол и т.н., хербицид аз не бих ти препоръчал.
                            Двора сега го чисти от трънки и глогинки, едрата дървесина на първо време я оставяй. Тя е най-лесна.

                        • #43
                          От един обем работа нагоре трябва професионална машина.
                          което за едно ползване рядко си струва.
                          Иначе, ако изпадне дробилка на добри пари ще я отнеса като куцо пиле домат.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #44
                            И един акъл
                            минаваш го с трактор да изоре.
                            И засяваш доминантна култура да потиска саморасляците.
                            например детелина
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • rosen_offroad
                              rosen_offroad коментира
                              Редактиране на коментар
                              И после тема във форума как да се отърва от доминантната култура......

                              То като се коси само си решава кое ще остане доминантно.

                            • turtey
                              turtey коментира
                              Редактиране на коментар
                              Е кво ти пречи двора на детелина.

                          • #45
                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            От един обем работа нагоре трябва професионална машина.
                            което за едно ползване рядко си струва.
                            Иначе, ако изпадне дробилка на добри пари ще я отнеса като куцо пиле домат.
                            Не разбрах, че нещо поизпуснах темата, намери ли дробилка ?
                            Трябва ми някой да изнесе доста окастрено, или на стотина метра от двора, или да надроби всичко и да ги разкара.
                            За в София иде реч.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X