Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Митсубиши Паджеро 3.8 Mivec

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Митсубиши Паджеро 3.8 Mivec

    Имали някой с Паджеро четворка, мотор 3.8 Mivec, 255кс. да сподели мнение за самия двигател.
    0887 526 564/ 0897 933 755 /

  • #2
    От: Митсубиши Паджеро 3.8 Mivec

    моя е 6G75 . мотора е приличен. нямам оплаквания. при смяна на ангренаж и компоненти да се спазва процедурата ...особено за хидр обтегач на ролката.
    А да ... моя върви с по високия клас бензин 89..91 окт.
    При мен разхода в града е 15_16. Извън ..10.5

    Коментар


    • #3
      От: Митсубиши Паджеро 3.8 Mivec

      Купих такъв джип, който не е в България, човека каза, че е сменял там ремъци и ролки с водна помпа и са му взели 2500 евро. Имало фактури за всичко, ще видим другата седмица. Интересувам се и за скоростната кутия, естествено е автомат и не знам дали е здрава, като на Тойотата?А относно разхода, ако е такъв е супер, това е съвсем нормално. Благодаря, ще кача снимки, но ме чакат, преди това много километри за да го докарам.
      0887 526 564/ 0897 933 755 /

      Коментар


      • #4
        От: Митсубиши Паджеро 3.8 Mivec

        Моя не е точно Паджеро, а Endeavor. AWD е с кутия на Хюндай. 3.8 без да е мивек. Кутиите на Паджеропса добри доколкото зная. Искат само техните си чорбички. Честито за джипката.

        Коментар


        • #5
          От: Митсубиши Паджеро 3.8 Mivec

          Малко преразказ - приятел на мой приятел имаше такова, карано около 200х.км от ново. Та този човек сподели, че е като цяло доволен и не е имал проблеми. Каза, че му горяло 18-20 газ. Бях се засилил да го купувам, ама докато се начудя и подпитам тука и там, и работата се разсъхна. Както и да е, човека мина на дизелов вариант, май беше тойота, и след известно време ми сподели, че съжалявал за бензиновото паджеро, но просто вече си беше на пробег. Когато разговаряхме имаше един проблем, че светеше чека, неясно защо, но човека твърдеше, че върви така без проблем. По-наскоро гледах едно дизелово, много поддържано от един мой колега, обаче като видях фактурите за ремонт - главини, накрайници, айде за веригата вече знаех, съединител - нормално, но като видях и счупена задна пружина, на добиче дето се товари най-вече с багажа за ходенето на ски и го отказах, макар че другата причина беше, че не е автоматик. Некак си в тоя момент ме отблъсна, че на голям, десетгодишен джип без ръжда, ще му се строши пружината. Не че на гегите не се трошат, ама поне съм виждал на доста по-стари. Но като цяло все още го харесвам това паджеро и ми е в шортлиста от възможни варианти на следващата смяна.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #6
            От: Митсубиши Паджеро 3.8 Mivec

            Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
            Имали някой с Паджеро четворка, мотор 3.8 Mivec, 255кс. да сподели мнение за самия двигател.
            ...аз имам ,имал съм и по старото ......а и по принцип се занимавам с такива коли и знам доста за този модел.....образно казано ,джипа е перфектен, няма дизел , няма мизел.... голям кеф е да го караш( отивам и се връщам от работа по най заобиколния път...)ускорява като лека кола, комфортен е много и като големина е достатъчен...минусите са : 1. криви дисковете, няма дискове, които да му се опрат,аз ги карам моите с специални ЕБЦ-та ,нарзани , усилени уж ,ала бала, и пак се кривят , и задни и предни.....ако се прави профилактика и раздвижване на спир. апарати често, може да изкарат и по дълго време ,нооо........2. лапа си много( много относително е това обаче ) моята на много дълги разстояния( примерно до Италия )средния разход е около 15 газ......в София чисто градско -около 22 газ.....3. ако слагате газ , задължително се консултирайте преди слагането ,каква точно АГУ ще се слага.....има АГУ-та висок клас , които имат опции да трият зададените грешки ,които се генерират от карането на газ...(моята е такава - РОМАНО АГУ) ,Този мотор има много сложно управление, ъй като в ЕКУ-то му са зададени един кубик параметри да следи , то при работа на газ ,настройките на АГУ-то трябва да са перфектни,а това не всеки може да го прави......освен това има параметри, които се следят от ЕКУ-то ( Trim-овете, ламбда факторите , и т.н... )и при работа на газ ,стойностите им не могат да са точни, съответно ЕКУ-то генерира грешки.....за това ,тъй като тези грешки са неизбежнии, но не са вредни за мотора , се задават в АГУ-то да се трият.....4.когато карате на газ ,клапаните все пак се вкопават в леглата им,и след определен пробег -50-60 000 км. мотора почва да работи неуравновесено, почва да генерира грешки от тип на Missfire detection cil. 1.2.3.4.5.6 ,learn too ,и т.н......тогава се налага да се прави реглаж на клапаните, той е с регулировъчни болтове на всмукателните клапани и лесно става това,докато на изпускателните са с хидр. повдигачи и там не се пипа......поради тази причина ,горещо препоръчително е да се сложи читава смазителна система за клапаните ( аз имам такава и проблема не се решава ,но пък се удължава времето до предизвикването на този проблем - ппримерно без такава система - 50к км. пробег ,с таква е 80к км. пробег.....)5. След много каране на газ , ламбди сондите стават все по ленливи и сигналите се "изкривяват" ,а това води до намаляване на демеранжа на автомобила, става по ленлив и т.н.....6. не е лошо да се проверят вихровите клапи дали не са се отвили от оста им, защото винчетата падат в колектора и след това - в цилиндъра ,а това е много лошо , имали сме поне 4-5 случая такива ,за съжаление - някои фатални , и се налагаше сваляне на мотора и ремонта му.......
            7. Тези колли страдат и сравнително често от задни главини, явно лагерите им не изкарват много ......и нито ФАГ-ове , нито СКФ-ове ,или пък НСК не оправят нещата, сега съм с един оригинален и един СКФ, и чакам да видим кой ще си отиде по бързо.....
            8.Возията му е малко по твърда от на примерно ТЛК200 или Y61 Патрул ,но е поносимо......
            9.по някога правят проблем с управлението на предния мост, или актуатора се ебава, или пък клапанчетата за упрвление на вакуума ,който пък управлява актуатора.....
            Всички тези проблеми ,които съм ги изброил, не са впечатление от една кола, а от стотици такива ,вкл. и дизели, и не си правете грешни изводи за тази кола, например на моята с изкл. на лагерите, други проблеми не съм имал .....
            Искам да си взема пак такава ,но 2015,2016 година,пак 3.8 мотора но ще видим .........

            Коментар


            • atanas nachev
              atanas nachev коментира
              Редактиране на коментар
              здравей , може ли някакъв контакт ако е удобно разбира се , искам да попитаи някои неща свързани с ремонт на паджеро 4 3.8 .

            • yo4en
              yo4en коментира
              Редактиране на коментар
              Колега може ли номер за връзка имам въпрос за паджеро 3.8 мивек ? Благодаря предварително

          • #7
            От: Митсубиши Паджеро 3.8 Mivec

            Има ли някакви особености и ограничения при експлоатацията на машини внесени от арабските страни?
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #8
              От: Митсубиши Паджеро 3.8 Mivec

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Има ли някакви особености и ограничения при експлоатацията на машини внесени от арабските страни?
              ....има,тъпото ЕВРО5....даме еврогей проблем имаме,ама така е, като искаме да сме такива.......руснаците си джипкат яко там, а ние спазваме еврогей нормите.....
              Тъй като за азиатския пазар и близкия изток не се искат Евро-тата, този мотор ,дори и 2017 година да е колата, той пак отговаря на Евро4 стандарта.....за да се вкара такъв тук и да имаш право да го караш, трябва да е по втория начин....защото по първия няма шансове,защото след пристигане и плащане на всички такси (мито -10% и после ДДС -20% + транспорт и т.н.) минаваш на Технотест или Декра......и точно там нямаш шанс......даме те ти отказват да я караш тази кола тук, и тя оставя на трупчета......
              Проверявал съм и друг вариант, в който колата се кара директно до Германия, и там в Мюнхен има фирма(те са много ,но аз се спрях на една) за доработки на мотори и коли и те срещу скромната сума от 4300Евро без ВАТ ( ДДС) ти изхвърлят генерацията, катализаторите, ламдбите и т,н. и ти правят нова генерация с други сонди и управление....после получаваш сертификат, с който можеш да си регнеш колата където си поискаш в Европа......но много дебело идва.....
              М/у другото ляв СКФ днес гръмна,къде споделих по горе в т.7,,,,,,,

              Коментар


              • #9
                От: Митсубиши Паджеро 3.8 Mivec

                Имах в предвид в технически аспект, нещо например че са за топъл климат или друго. Ако приемем, че става въпрос за вече внесен и регистриран в Европа автомобил, а не за чисто нов.

                Иначе преди около година в немското мобиле имаше обяви за няколко броя чисто нови, но със стария дизел 2,8, ако се не лъжа се води 4М40. Знам също, че има и със бензинки от П2 3,0 и 3,5.
                Всеки трети е шести

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X