Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

    Моля , да ме насочите какъв модел да си взема.
    Ще се кара от жена ми да ходи на работа и да кара дъщеря ми на училище до съседният град предимно зимата , а от мен през останалото време да ходя на работа пак по асвалт.
    Зимата има един участък по пътя с навявания това е по-специфичното по маршрута.
    Приоритет ми е сигурността , а не офф-роуд изпълненията с него.
    Вече четвърти месец чета форума и разбрах, че щом е джип евтино няма! Но все пак може да ме ориентирате за някои по-сполучливи модели основно за моето изискване. На година пробега ще е максимум 10 000- 15 000км, т.к. разполагам и с друг автомобил.
    Знам и за дилемата бензин/дизел , затова всяко мнение ще ми е от полза - карам на газ 10 години т.е. не изключвам и такъв вариант.

  • #2
    От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

    Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
    Моля , да ме насочите какъв модел да си взема.
    Ще се кара от жена ми да ходи на работа и да кара дъщеря ми на училище до съседният град предимно зимата , а от мен през останалото време да ходя на работа пак по асвалт.
    Зимата има един участък по пътя с навявания това е по-специфичното по маршрута.
    Приоритет ми е сигурността , а не офф-роуд изпълненията с него.
    Вече четвърти месец чета форума и разбрах, че щом е джип евтино няма! Но все пак може да ме ориентирате за някои по-сполучливи модели основно за моето изискване. На година пробега ще е максимум 10 000- 15 000км, т.к. разполагам и с друг автомобил.
    Знам и за дилемата бензин/дизел , затова всяко мнение ще ми е от полза - карам на газ 10 години т.е. не изключвам и такъв вариант.
    За път с навявания трябват:
    1. хубави зимни гуми
    2. голям клирънс
    3. 4х4 задвижване
    4. маса на автомобила
    5. бавни скорости

    За жена:
    4. 4х4 с автоматично задействане

    Всичко по горе поединично го има в доста машини но комбинацията е трудна.
    може би с известни компромиси:
    Митсу Пахеро от Италия.

    Ако отпаднат преспите и жената се съгласи да си стои в къщи при сняг:
    Хонда ХРВ/ЦРВ
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

      Ако не търсиш обем Рав4 2 поколение. Постоянно двойно, кара, се като детска играчка и дизела дава смешен разход.
      8)

      Коментар


      • #4
        От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

        Всички благинки ги има в едно жипче, но жената може да не го хареса - Чероки-Либърти бензин с подходящата раздатка 242. Ако си сведущ в международната онлайн търговия би трябвало да нямаш големи проблеми и с поддръжката му.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение

          Ако отпаднат преспите и жената се съгласи да си стои в къщи при сняг:
          Хонда ХРВ/ЦРВ
          Имам Хонда ХРВ и ТЛК 95 и двете са бензин карат се на газ, Тойотата има предимство само извън пътя.За ежедневна употреба Хондата е по удобна и на асфалт не отстъпва зимно време съществено по проходимост.Тя е и доста по лека и за жена е удобна съединителя е много лек имаш чувството ще има само педал в купето без да е свързан някъде волана също.Като здравина си е Хонда просто си караш и чакаш следващата смяна на маслото и гумите, не създава проблеми ако не се кара като за последно.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #6
            От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

            Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
            Имам Хонда ХРВ и ТЛК 95
            И само да не кажеш че за преспи предпочиташ ХРВ-то
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              И само да не кажеш че за преспи предпочиташ ХРВ-то
              Не от как ми побеля главата и с двете ги заобикалям без да се замислям .

              А зимата гледам да слушам прогнозата за времето до печката а до близкия магазин ходя пеша.

              Извинявам се за спама на колегата.

              От как купихме това ХРВ зимно време не мога да се докопам до него, всички си зарязват лагерните колички и като го мернат свободно го подкарват на мига.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #8
                От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

                Благодаря на първите включилите се.
                От 12 години карам и поддържам Хонда Сивик ( 6 ген на газ) и освен масло и филтри не ме изненадвала с нищо по-сериозно.
                HRV ми е много грозно , а и това че и аз ще го карам отпада от списъка.
                RAV 4 няма багажник ( не че е задължително условие) ,но някак немога да си го представя?
                Вчера в хондата прибрах една шатра дълга 1.90метра от 60 км разстояние със затворен багажник.
                CRV за този бюджет трябва да е първо поколение 1998-2001г или 18-20 годишен - купя ли го остава вечно мой ( както е в момента хондата ми)?
                Пътя се води от републиканската пътна мрежа , което ще рече че се поддържа зимата - почиства и засолява - т.е. не е някаква пътека някъде в гората дето е натрупало 50см сняг и жената да кара по него?
                Та затова да улесним още малко избора - Вие какво бихте взели?

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

                  Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                  Пътя се води от републиканската пътна мрежа , което ще рече че се поддържа зимата - почиства и засолява - т.е. не е някаква пътека някъде в гората дето е натрупало 50см сняг и жената да кара по него?
                  Та затова да улесним още малко избора - Вие какво бихте взели?
                  Та за да не сме голословни.
                  Кой е този път точно?
                  Колко пъти тази зимa имаше преспи И навявания?
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

                    Аз бих взел Subaru Forester 2.0 бензин. Моделът между 2003 и 2007 влиза в цената. Ако разхода е проблем може спокойно да се газифицира. Има си багажник като нормално комби. Клирънс около 20 см. Щом няма да се ходи по гората,а основно по асфалт ще върши идеална работа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

                      Аз имам и HR-V и CR-V зимата не съм имал никакви ядове, в двора, а той е доста голям че има паркинг за 15-тина коли, изобщо не разривам без значение колко е снега, е не е бил толкова, че да не мога да отворя вратите

                      Лесна и сравнително евтина поддръжка, 4х4 също е надеждно и лесно за обслужване.

                      В тази категория са и Мицубиши аутлендър - 4х4 мисля му е по-добро, X-trail, rav-4, първото санта фе. Равката май е най-тясна.
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Всички благинки ги има в едно жипче, но жената ......
                        ........Grand....

                        Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                        - Вие какво бихте взели?
                        .....WJ 4.7 ......
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

                          Моята жена като реши че и трябва джип, кара УАЗ. Така че зависи и от жената.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

                            Соренто.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              ........Grand....

                              .....WJ 4.7 ......
                              Този ми е фаворит , но........ бюджетът не стига...... (Има 4-5 обяви с газ и са 1999г. - просто мозъка ми не може да преумее да дам 8000 лева за 19 годишен джип? )

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X