Страница 9 от 9 ПървиПърви ... 5 6 7 8 9
Резултати 161 до 180 от 180

Тема: Сирия и наоколо

Публикации
    7,250
    Точки (при гласуване)
    17

По подразбиране От: Сирия и наоколо

Цитат Мнение на DBRS Преглед на публикациите
    И виси въпроса

Има и друг весел въпрос
    Което ме подсети за още един въпрос - някой видя ли ударените цели дали приличат на лаборатории и фабрики за производство на хим. оръжия?
    А как изглеждат такива места ли? Ясен може да ни разкаже и покаже, той е химика.
    Соберите девять женщин, но за месяц они одного малыша не родят. Должен пройти определенный природой срок.

Обичам честната борба - трима на един с калашник

Публикации
    7,250
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на mikivt Преглед на публикациите
    Всички тия нравоучения са ясни на широката общественост. Не е ясно защо С Хюсейн, М Кадафи и Б Асад ги омекнаха, пардон, тоя последния още не са, а на Вождът времето не му е дошло?! По лабаво ги държи своите ли, хич никой с нищо не плаши ли или пък трето? Според мен, прередиха го, Чичо така реши. Сега, не е само до петрола, и други причини има, но и той не е за пренебрегване.
    Ама и аз това се чудех по-напред - оти все у близкия изток ли е мийдъл ийст ли е, им е важно да ръчкат. И то при положение, че все още съществува тоталитарен комунистически режим, за който се знае, че мамата им ебава на народа. Има нещо. Иначе за тоя вожд Ким, преди време бях споделил мнението си съставено на база руски документални филми за Северна Корея, че много иска ракети да поизплаши споменатия Чичо, та да поседнат да си поговорят за санкции и други неща, та да го оставят човека-ракета да си властва, ама с възможностите да се поотвори към света, търговийка, парици това-онова.
    Соберите девять женщин, но за месяц они одного малыша не родят. Должен пройти определенный природой срок.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    46,142
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на Самодържец Преглед на публикациите
    На китайски не мога да го напиша
    А трябва, трябва.

Нищо многоходово в тая работа, само два хода са и резултатът е логичен - ще се похвали Доналдо в Туитър и Фейсбук каква голяма работа е и какъв виртуоз на преговорите, след което ще се премести към други медийно-благодатни теми. Примерно вносните мита, накъдето в момента го бута целият свят. А там мотики да искаш.

Не че др. Ким ще спре да сглобява ядрени миниумки и пиратки, няма такова нещо. Но известно време няма да е тема на деня.

И не съм "переиграл" никого - тая хитрина нито съм я измислил, нито реализирал, нито особени ползи от нея имам.
    ацетилхолинестераза

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    46,142
    Точки (при гласуване)
    60

Уф, дето вика един модератор и после затваря темите. Всички тия нравоучения са ясни на широката общественост. Не е ясно защо С Хюсейн, М Кадафи и Б Асад ги омекнаха, пардон, тоя последния още не са, а на Вождът времето не му е дошло?! По лабаво ги държи своите ли, хич никой с нищо не плаши ли или пък трето? Според мен, прередиха го, Чичо така реши. Сега, не е само до петрола, и други причини има, но и той не е за пренебрегване.
    Никакви нравоучения не са и когато и ако нещата които разказвам станат, те няма да станат по друга причина освен нечий практически, строго материален интерес.

Защо първо на единия, а после на другия или третия е второстепенен въпрос. Кой както се е наредил на опашката, шамари има за всички, но ръце има максимум за двама едновременно. Другарят Ким е особен и с това че го държи директно под крилото си незаобиколимият регионален фактор и той докато не го изрита оттам е толкова лесен за махане, колкото примерно Путин. Нооооооо се работи по въпроса.
    ацетилхолинестераза

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    46,142
    Точки (при гласуване)
    60

Което ме подсети за още един въпрос - някой видя ли ударените цели дали приличат на лаборатории и фабрики за производство на хим. оръжия?
    А как изглеждат такива места ли? Ясен може да ни разкаже и покаже, той е химика.
    Ясен нищо не може да ви покаже. Фабрика за производство на БОВ си изглежда като всяка друга химическа фабрика - плетеница от тръби, цистерни и що-годе цилиндрични реакторни съдове, вертикални и хоризонтални. С ТЕЦ или поне подстанция наблизо, ако е голяма. С логистична инфраструктура - ЖП или автомобилна рампа, пристанище и евентуално тръбопроводи. Дали отгоре изглежда така, колко е голяма и каква и коя част от сградата заема е един съвсем друг въпрос.

На мен НЕ МИ приличат на химическа фабрика, поне на снимките които видях, но това не значи че не е.

Лабораториите си изглеждат като нормална административна сграда.
    ацетилхолинестераза

Място
    София
    Публикации
    624
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Никакви нравоучения не са и когато и ако нещата които разказвам станат, те няма да станат по друга причина освен нечий практически, строго материален интерес.

Защо първо на единия, а после на другия или третия е второстепенен въпрос. Кой както се е наредил на опашката, шамари има за всички, но ръце има максимум за двама едновременно. Другарят Ким е особен и с това че го държи директно под крилото си незаобиколимият регионален фактор и той докато не го изрита оттам е толкова лесен за махане, колкото примерно Путин. Нооооооо се работи по въпроса.
    Именно, именно, именно. Да се задръства темата с високопарни фрази като честност, демокрация и такива е безсмислено. Няма по добри и по лоши, поне не като външна политика. Има само интереси и наши и ваши, и тука съм съгласен, руснаците не са наши. И чисто обективно на Сирия и се случи случка не, защото беше по наболяла от някои други по принцип, а щото беше по наболяла в очите и по критериите на каращите влака.

Място
    София
    Публикации
    22,307
    Точки (при гласуване)
    81

... някой видя ли ударените цели дали приличат на лаборатории и фабрики за производство на хим. оръжия?
    .
    То няма какво да виждаме. Едното (онова, дето го били нацелили с цели 76 ракети) си е било баш център за разработка на химически оръжия. Само дето в края на ноември 2017 там е минала инспекция на ОЗХО и не е установила да има някакви нарушения на забраната ...

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    46,142
    Точки (при гласуване)
    60

Именно, именно, именно. Да се задръства темата с високопарни фрази като честност, демокрация и такива е безсмислено. Няма по добри и по лоши, поне не като външна политика. Има само интереси и наши и ваши, и тука съм съгласен, руснаците не са наши. И чисто обективно на Сирия и се случи случка не, защото беше по наболяла от някои други по принцип, а щото беше по наболяла в очите и по критериите на каращите влака.
    Нещо бъркаме щатите ама няма да споря.
    ацетилхолинестераза

Място
    BG
    Публикации
    7,644
    Точки (при гласуване)
    22

Именно, именно, именно. .. Няма по добри и по лоши, поне не като външна политика...
    Пък вътрешната заедно с убийствата е право на "суверенната власт" ?

Демек в ърджали, ако поискат си гласуват автономия и суверенно да режат квото им се реже?

Място
    София
    Публикации
    624
    Точки (при гласуване)
    6

Пък вътрешната заедно с убийствата е право на "суверенната власт" ?

Демек в ърджали, ако поискат си гласуват автономия и суверенно да режат квото им се реже?
    Според мен, нещо не си разбрал. "Суверенната" затва е суверенна, движи убийствата и може да шока ряпи. И на тия в Кърджали - ако се наложи. И на тия във Ван - прави го.

Публикации
    7,250
    Точки (при гласуване)
    17

По подразбиране

Ясен нищо не може да ви покаже. Фабрика за производство на БОВ си изглежда като всяка друга химическа фабрика - плетеница от тръби, цистерни и що-годе цилиндрични реакторни съдове, вертикални и хоризонтални. С ТЕЦ или поне подстанция наблизо, ако е голяма. С логистична инфраструктура - ЖП или автомобилна рампа, пристанище и евентуално тръбопроводи. Дали отгоре изглежда така, колко е голяма и каква и коя част от сградата заема е един съвсем друг въпрос.

На мен НЕ МИ приличат на химическа фабрика, поне на снимките които видях, но това не значи че не е.

Лабораториите си изглеждат като нормална административна сграда.
    И на едни други колеги не им приличат, нито снимковия материал от там, нито видео материала. Нито го разкрива информацията придобита с останалите методи. Тоя съвет от оня ден, не е свикан зарад чудните ракети, а точно заради това, че обектите не приличат на това, което би трябвало да бъдат.

А нещо малко по-сериозно ако случи, и властта вземе, че поразчисти на база определение на действията като .... противодържавни, противоконституционни ... ?
    Последно редактиран от Чавдар (V93) ; 24-04-18 в 23:14

Място
    София
    Публикации
    4,433
    Точки (при гласуване)
    22

ВПК пък в момента си имат други проблеми и Доналдо с глупостите си им е много назад в списъка.
    На третата планета (броено откъм слънцето навън) за 2017 год. военните разходи са били кръгло 1 600 мелярда гущера. За цялата планета. От тях 600 мелярда се падат на една държава. Близо 40%. Лошо няма - имат, харчат. Парите са си техни, дело хозяйское. Ама и такспейърите са им капризни. Искат си Ос на Злото, че да си дават гущерите за самолетоносачи, вместо за здравно осигуряване (например). И като преебеш Оста на Злото, може такспейърите да питат - абе що ги палиме тия гуми?

П.С. Ненапразно намесих еврейския виц за адвоката.
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    46,142
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на windwarrior Преглед на публикациите
    На третата планета (броено откъм слънцето навън) за 2017 год. военните разходи са били кръгло 1 600 мелярда гущера. За цялата планета. От тях 600 мелярда се падат на една държава. Близо 40%. Лошо няма - имат, харчат. Парите са си техни, дело хозяйское. Ама и такспейърите са им капризни. Искат си Ос на Злото, че да си дават гущерите за самолетоносачи, вместо за здравно осигуряване (например). И като преебеш Оста на Злото, може такспейърите да питат - абе що ги палиме тия гуми?
    Американските данъкоплатци искат и си получават ос на злото. Тая част е наред. Бил се бил размекнал другарят Ким - нямай грижи, в другия сезон ще се завърне още по-същия.

Същите данъкоплатци обаче, подтиквани от нездрави сили, почнаха да питат едни други неща. Примерно що за толкоз много пари получават толкова малко "ос на злото" и други подобни.
    ацетилхолинестераза

Място
    София
    Публикации
    4,433
    Точки (при гласуване)
    22

Същите данъкоплатци обаче, подтиквани от нездрави сили, почнаха да питат едни други неща. Примерно що за толкоз много пари получават толкова малко "ос на злото" и други подобни.
    Е да де, нали и аз туй шпрехам. Единствения начин да се балансира на сегашните и нива Д/С кривата „Ос на злото”, при сравнително постоянно ниво на С, е да се вдигне Д, тъй като вадиш ключов играч от дъската с тежест 30 и нагоре % в уравнението (грижливо отгледан от 4-5 администрации насам в ролята на селския шут). И кой остана? Май само пингвините. QED.
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    46,142
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на windwarrior Преглед на публикациите
    Е да де, нали и аз туй шпрехам. Единствения начин да се балансира на сегашните и нива Д/С кривата „Ос на злото”, при сравнително постоянно ниво на С, е да се вдигне Д, тъй като вадиш ключов играч от дъската с тежест 30 и нагоре % в уравнението (грижливо отгледан от 4-5 администрации насам в ролята на селския шут). И кой остана? Май само пингвините. QED.
    Няма в момента условия за включване на пингвините.
    ацетилхолинестераза

Място
    София
    Публикации
    14,751
    Точки (при гласуване)
    33

Искахте парчета от ракети https://www.youtube.com/watch?v=9tmi...ature=youtu.be
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Място
    София
    Публикации
    22,307
    Точки (при гласуване)
    81

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    Искахте парчета от ракети https://www.youtube.com/watch?v=9tmi...ature=youtu.be
    Въпрос: Какви парчета могат да бъдат събрани от местата на ракетни попадения?

И, между другото, претенцията за свалени крилати ракети е съществено намалена:

... Полученные нами данные разведки, объективного контроля с комплексов ПВО, работа на местности и опрос свидетелей показывают, что зенитными ракетными системами «Панцирь», «Оса», «Стрела-10», «БУК», «Квадрат» и «С-125», прикрывающими столицу Сирии и близлежащие аэродромы сирийских ВВС Дювали, Думейр, Блей и Меззе, уничтожено сорок шесть крылатых ракет. ...

Място
    София
    Публикации
    14,751
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на Чавдар (V93) Преглед на публикациите
    Въпрос: Какви парчета могат да бъдат събрани от местата на ракетни попадения?
    Със сигурност не точно такива . Големи и на практика с липса на следи от горене . http://uploads.ru/diV4n.jpg
    Име:  DbnvOo3W0AAQ-P1.jpg
Прегледи: 40
Размер:  166.5 Кб
    Име:  DbnvQNNXcAEgD5l.jpg
Прегледи: 41
Размер:  131.6 Кб
    Име:  DbnvM4mWAAM7mOp.jpg
Прегледи: 41
Размер:  183.9 Кб
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Публикации
    7,250
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на Чавдар (V93) Преглед на публикациите

И, между другото, претенцията за свалени крилати ракети е съществено намалена:
    Е то това е очаквано, със сигурност и още ще намалеят.

Място
    София
    Публикации
    4,433
    Точки (при гласуване)
    22

Е то това е очаквано, със сигурност и още ще намалеят.
    Може но не с много. 46 вече е доста по вероятна теза.

Страница 9 от 9 ПървиПърви ... 5 6 7 8 9

Сходни теми

1. Калифорния и наоколо - САЩ 2015
    От txl във форум Америка (Северна и Южна)
    Отговори: 41
    Последно мнение: 09-02-16, 21:26
  2. Има ли АТВ-та в Слънчев Бряг и наоколо?
    От canulm във форум Организиране на пътешествия и разходки с ATV
    Отговори: 3
    Последно мнение: 24-03-11, 18:43
  3. Ремонт на UPS наоколо?
    От Пенчо във форум Електротехника и електроника, възли и агрегати
    Отговори: 15
    Последно мнение: 24-09-10, 17:57
  4. Частна квартира в Крапец или наоколо
    От emanuilis във форум Пътешествия и разходки. Пътеписи
    Отговори: 2
    Последно мнение: 20-05-10, 21:21

Правила за публикация