Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТХ захранване на 115 волта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • АТХ захранване на 115 волта

    Здравейте трябва да включва един стар компютър но имам само 115 волта захранване на мястото. Знам че има захранвания с превключвател и таката които се водеха ако не бъркам "all range". Аз разполагам с няколко такива
    но въпреки че на табелата е отбелязано входящо напрежение 115/230V на кутията му от външна страна има стикер 230V .
    Това по никакъв начин не ме спря да го пробвам на 115V но освен да завъртят вентилаторите на захранването, процесора и видео картата друго не се случва . Идеи защо е така и имам ли начин вътрешно да се превключи нещо , за да тръгне на 115V?

  • #2
    От: АТХ захранване на 115 волта

    https://i.stack.imgur.com/BLNYy.gif

    Коментар


    • #3
      От: АТХ захранване на 115 волта

      Благодаря за схемата. Ще го отворя след малко и ще кажа какво е станало.bokomo​ ти правил ли си такава интервенция? Това ключв в захранването ли е или някакъв мост на плаката, който трябва да презапрезапоя както е на схемата?

      Коментар


      • #4
        От: АТХ захранване на 115 волта

        Не. Но бих почнал със схемата.

        Всъщност даже и не бих почвал, защото рисковете от пипано, особено от мен, захранване не са приемливи.

        Коментар


        • #5
          От: АТХ захранване на 115 волта

          И баналния въпрос: под лепенката с надпис 230V няма ли свич за 110/220?
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            От: АТХ захранване на 115 волта

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            И баналния въпрос: под лепенката с надпис 230V няма ли свич за 110/220?


            Е това не съм проверявал голям резил ще е ако има. Но вече имаме план:
            1-ва стъпка търсим копие чеп лепенката
            2-ра стъпка работим по схемата

            Коментар


            • #7
              От: АТХ захранване на 115 волта

              Да кажа какво стана.
              Нямаха копче под лечениеле
              Намерих снимки на едно захранване модел като едно от моите но с копче за 115V двата оранжеви кабела, този до дилемата група и другия между двата електролитни кондензатора са от копчето. Разгледах моята платка и си имаше написано там sw1 и sw2 пуснах мост на без резултат. Захранването пали компютъра не. Направи ми впечатление, че в моето са спестени доста елементи и са заменени с мостове . Иначе включих захранването с кламер на 115V и на 230V всички напрежения са еднакви, но на 115 компютъра не тръгва.

              Коментар


              • #8
                От: АТХ захранване на 115 волта

                Ако си свързал накъсо двете точки в които е свързан превключвателя 110/220, и не работи, имаш проблем със захранването, компютъра или и двете. С "моста" не го пускай на 220V, че ще чуеш кога ще дойде тока.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #9
                  От: АТХ захранване на 115 волта

                  http://pencho.my.contact.bg/start/co...20shematic.htm - тук има описание , ако може да ти помогне .

                  Коментар


                  • #10
                    От: АТХ захранване на 115 волта

                    Ами без моста на 220V си работи безгрижно. На 115V и с моста и без моста само духат вентилаторите и светят двата диода на кутията.

                    Иначе благодаря за статията другото ми захранване е точно като разгледано.
                    Последно редактирано от bascho; 15-04-18, 19:43.

                    Коментар


                    • #11
                      От: АТХ захранване на 115 волта

                      Освен да липсва някой мост по платката, от схемата превключваща входния изправител от гретц на удвоител. Да предупредя - ако не се оправяш добре с тоците, с тия експерименти има вероятност да се взривиш.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #12
                        От: АТХ захранване на 115 волта

                        В България ли си? Откъде ги взимаш тия 115V? Можеш ли да чакаш?

                        Коментар


                        • #13
                          От: АТХ захранване на 115 волта

                          В България съм ще пътувам навън за това ми трябват. Не ми е нещо спешно убеден съм че ще изскочи нещо, просто ми стана интересно защо не тръгва при положение че е според диетает работи на 115 има всички напрежения по буквите на 115 а компютъра не тръгва.

                          Коментар


                          • #14
                            От: АТХ захранване на 115 волта

                            Един съвет - не се занимавай с това захранване!
                            Купи/намери си друго, качествено.Сам си видял не малко липси вътре...

                            Коментар


                            • #15
                              От: АТХ захранване на 115 волта

                              То захранването може да е боклук ама на превключването 115/230 хептен няма какво да се обърка, освен да не си уцелил точките които да свържеш. Не може да няма такава възможност - доста по-трудно е да се направи захранване което няма такава възможност.

                              За 115 трябва да се свърже средната точка на големите кондензатори към едната шина на променливия ток на входа. Даже няма значение на коя. И изправителят става на удвоител.

                              Ако не тръгва като хората има голям шанс тестовият източник на 115в да ти е нефелен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X