Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Украйна с кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Украйна с кола?

    Има ли някакви поводи за притеснение при посещение на Украйна с кола? Идеята ми е за кратка екскурзия в Одеска и Николевска (Первомайск) област. Че са лоши пътищата - ясно. Това съм го преглътнал. Но в сайта на МВнР, а и по форумите чета за едни кражби на номера, грабежи по пътя, обстойни проверки по границата... Та се чудя кое е реална опасност и кое градски легенди и струва ли си да включа Украйна в разходката.

  • #2
    От: Украйна с кола?

    5-6 пъти съм ходил по тези места през последните години, да, по границите проверяват наистина, но само за да намерят за какво да се заядат Украинците и да им дадеш 5-10 евро....Не носи ножове, брадви и други такива в колата, носи си дребни банкноти евро, и при проблем даваш един Петак....Спирали са ме укрите с голямо превишение на скоростта, при ограничение 50, ме лови с 140, слагам 5 евро п червения паспорт, подавам му го, той си ги прибира, връща ми паспорта и заминавам.....Внимавай примерно с пиенето на водка, при тях ограничението не е 0,5, а 0,0....И там изгорях с 20 евро, пипнаха ме с 0,4.....И така....Зелена карта проверяват също, трябва да имаш....Друго какво, гладен и беден народ са, с малко се задоволяват куките им..За грабежи и кражби не съм чувал, и по нощите съм пътувал самичък в колата, и на кафенета и кръчми съм ходил посред нощ, проблеми съм нямал.....Само дето веднъж в Одеса ме взеха за бандит в 1.00ч посред нощ и ме обискираха полицаи с автомати на улицата пред ресторанта....Абе, има си изпълнения, но нищо страшно и отчайващо....А хората самите са супер, наши хора са, българи много има, В Измайл наши българи ми помогнаха веднъж, съпроводиха ме до хотела, абе наши хора са.....А , е красиво, може да се ходи в Украйна според мен, има какво да се види и научи.....Успех и лек път !!!!

    Коментар


    • #3
      От: Украйна с кола?

      Първоначално публикуван от micobg Преглед на мнение
      Има ли някакви поводи за притеснение при посещение на Украйна с кола? Идеята ми е за кратка екскурзия в Одеска и Николевска (Первомайск) област. Че са лоши пътищата - ясно. Това съм го преглътнал. Но в сайта на МВнР, а и по форумите чета за едни кражби на номера, грабежи по пътя, обстойни проверки по границата... Та се чудя кое е реална опасност и кое градски легенди и струва ли си да включа Украйна в разходката.
      Няма никакви проблеми в Украйна, даже пътищата са пооправили. На границата ще повисиш, но за 5-10 евро минаваш без никакви проблеми.
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        От: Украйна с кола?

        Благодаря за отговорите!
        А знаете ли дали превода на пълномощното за колата на украински трябва да се легализира?

        Коментар


        • #5
          От: Украйна с кола?

          Я кажи какво пише в пълномощното.

          Коментар


          • #6
            От: Украйна с кола?

            Ако колата не е на твое име и собственика не е с теб си направи пълномощно и го легализирай, или на руски или на украински, иначе даваш повод да се заяждат....Гледали са ми пълномощното, сверяват номер рама, абе търсят под вола теле......Легализирай го....

            Коментар


            • #7
              От: Украйна с кола?

              Първоначално публикуван от micobg Преглед на мнение
              Благодаря за отговорите!
              А знаете ли дали превода на пълномощното за колата на украински трябва да се легализира?
              Дореди 7-8 години беше достатъчен просто превод от агенция за преводи.
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #8
                От: Украйна с кола?

                Да, не е на мое име. Имам пълномощно на български и превод на английски и до сега навсякъде така съм минавал. Тук прочетох, че ще ми трябва на украински. Сега видях следния абзац, според който май ми трябва само превод:
                По силата на сключен Договор за правна помощ между България и Украйна, отпада необходимостта от легализиране на български или украински документи, за да бъдат признати съответно в Украйна или в България. Необходимо е единствено документът да бъде преведен и подписът на преводача да бъде заверен.

                Коментар


                • #9
                  От: Украйна с кола?

                  Ми, направи си един превод на украински в лицензирана фирма, те го подпечатват и си готов......И последно, за всеки случай сложи с нитачката по два нита на предния и задния номер на колата....И си готов.....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Украйна с кола?

                    На кратко моите впечатления за шофьори в Украйна:
                    С влизането в Украйна нямах абсолютно никакви проблеми. Влязох през Palanca-Maiaky Udobne, като ми взеха всички документи (пълномощно ми беше с превод на украински) и след 10-ина минути ми ги върнаха обработени и от молдовци и от украинци плюс една бележка, която да предам когато наистина напусна Молдова няколко километра по-нататък. На излизане трябваше сам да се разкарвам по гишетата и получих бонус обстоен оглед на колата отвътре.
                    Пътищата...Киев - Одеса е ОК. Страничните пътища, поне които минах са или в лошо състояние или доста зле - с много дълбоки дупки. Одеса - Измаил и пътя до Вилково са нови и хубави, но между селата из Буджака бувално няма път. Неее, всъщност има - има множество черни пътища, дублиращи официалния, защото той просто за нищо не става. Никой не го ползва, освен заблудени туристи като мен. За справка - ето как се минават 20км за 3 часа - до Задунаевка и обратно. Знам, че форумът е за офроуд, но не бях подготвен за такива изпълнения и тези 20-40см, че и по-дълбоки ями дойдоха малко множко на колата.
                    Що се отнася до номерата - в Одеса ме предупредиха да си ги сваля и така и направих. Даже и полицията ме спря със свалени номера и само ми казаха да си ги подпра на стъклата, така че да се виждат.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Украйна с кола?

                      Ей това вече не е Европа. Тези живеят в някакво друго хилядолетие.
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Украйна с кола?

                        Радвам се,че си споделил свежи преживявания....... Полицаите Взятки не берут ?? Одеса -Киев имаше едни луди ограничения, летиш със 160 и изведнъж 70, после 30 и пешеходна пътека насред нищото, и след пешеходната скрити полицаи с радар...Давам 5 евро и пак газ........Вече не е ли така ?? Измайл -Одеса преди беше зле, явно са го оправили.....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Украйна с кола?

                          Да, на Одеса - Киев е пълно с такива безумия като пешеходни пътеки и места за обратен завой и ограничения. Полиция имаше на 2-3 места, на разклони или полицейски пунктове. Там бяха по 50 ограниченията, за да си спират коли по-лесно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Украйна с кола?

                            ДА попитам: Как стои въпроса с валидността на меджународния паспорт? Прочетох от сайта на Външно, че валидността е нужно да бъде поне колкото е престоя. Т.е ако ми остават 20 дена валидност на паспорта, мога да си влезна за 20 дена и в последния да напусна. Правилно ли го тълкувам и разбрал?
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Украйна с кола?

                              Колега не знам за украйна ама с паспорт валиден 10 дни не ме пуснаха да пия кафе в Турция...
                              0-

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X