Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дистилатор за домашно производство на питейна вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    А вода пречистена с обратна осмоза полезна ли е за постоянна консумация?
    Системите за обратна осмоза за питейна вода обикновено имат като консуматив някакви минерали които да сложат във водата след пречистването.

    Иначе да, проблемът би бил доста сходен, но в общия случай по-малък.

    Коментар


    • #17
      От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

      Според колегите , които се занимават - не .

      Коментар


      • #18
        От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

        Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
        Според колегите , които се занимават - не .
        Тоест не е полезно да се пие вода пречистена с обратна осмоза, така ли?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #19
          От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          А вода пречистена с обратна осмоза полезна ли е за постоянна консумация?
          Експеримента тече върху мен и семейството ми (с 2 деца 0-4 и 2-6) вече 4-та година
          Не са ми опадали зъбите от водата въпреки че се пие от нея на 90%.
          И да, има си минерализатор като последен филтър за овкусяване.
          Честно казано след осмозна вода ми е трудно да свикна с бутилирана трапезна - струва ми се безвкусна.
          Е планинcката изворна на място е друга бира.

          А като се сетя преди само как протичаше пазаруването ми се ужасявам - мъкнене на десетки кила вода през ден
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

            Теоретично да . От промишлени системи със сигурност пак да . За това , което се продава за домашно приложение не съм сигурен , но пък те едва ли пречистват водата така , както промишлените .

            Коментар


            • #21
              От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

              С други думи, аз съм вече силно скептичен за тази "пречистена" вода, според мен от дестилираната вода няма как да има по-чиста.

              Отделен е въпросът какви са тия филтри, къде са произведени и от кой, какви са консумативите, ментета/оригинали и т.н.

              Имам вече лош опит с една супер скъпа система за омекотяване на вода и консумативите и смея да твърдя, че ако вържа червен конец на тръбата и сложа 2-3 магнита и навия една молитва на тръбата сигурно ефекта ще е същия, тоест близо до никакъв.

              Ако някой не пусне обстойни изследвания от научни работници а не маркетолози май няма да стигнем до консенсус.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #22
                От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                За сефте прочетох внимателно за какво пита авторът на темата и като знам къде е и с какво се занимава реших,че не си струва да се отговаря на 4-те въпроса, поставени, като проблем за решаване.
                За всички останали, вероятно повечето знаят, че дестилирана вода не се пие, не защото е вредна, защото е ненужно скъпа. Има приложение единствено за компоненти с химична насоченост.
                За всички уреди в домакинството голям "+" е омекотената вода, за която си има системи с йонообменни смоли с капацитет и регенерация.
                Обратната осмоза е промишлен и широко прилаган метод при бутилиране на питейни води, и както каза Ясен се минерализира допълнително след процеса по рецепта, според бранда.

                Коментар


                • #23
                  От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                  Впрочем изпил съм доста дестилирана вода като студент. Нищо конкретно не се влоши.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                    И , ако се дефинира понятието ,,чиста вода " , както и приложението и .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                      Строго погледнато, няма такова нещо като чиста вода. Почистващо вещество е спиртът.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                        За сефте прочетох внимателно за какво пита авторът на темата и като знам къде е и с какво се занимава реших,че не си струва да се отговаря на 4-те въпроса, поставени, като проблем за решаване.
                        За всички останали, вероятно повечето знаят, че дестилирана вода не се пие, не защото е вредна, защото е ненужно скъпа. Има приложение единствено за компоненти с химична насоченост.
                        За всички уреди в домакинството голям "+" е омекотената вода, за която си има системи с йонообменни смоли с капацитет и регенерация.
                        Обратната осмоза е промишлен и широко прилаган метод при бутилиране на питейни води, и както каза Ясен се минерализира допълнително след процеса по рецепта, според бранда.
                        Като не си заслужава да отговаряш защо изобщо го пишеш този пост?

                        И аз да задам някой и друг въприс да видим дали си заслужавам отговора?

                        Каква е разликата м/у:

                        омекотина,
                        пречистена с обратна осмоза,
                        дейонизирана
                        и дестилирана?

                        Как се измерва чистотата на водата, в какви единици се измерва за наличие на твърди вещества или за проводимост?
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                          В офиса са сменили доставчика на вода и сегашната вода е много по-приятна/вкусна.

                          Интересното е, че фирмата предлага всички продукти на лизинг - машина за охлаждане и филтриране закачена към мрежата струва точно 15 кинта на месец, обслужване на всеки 3-6 месеца е включено в цената, ще видя дали имат опции за една година или по-малко и май това ще е за питейни нужди, към момента аз толкова плащам средно на седмица за бутилки от магазина.

                          Омекотяването за миене и къпане ще го мислим и него.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mirage2-POU.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5786071
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            машина за охлаждане и филтриране закачена към мрежата струва точно 15 кинта на месец, .

                            [ATTACH=CONFIG]954634[/ATTACH]
                            Това само че не е машина за филтриране а диспенсер за вода с бутилки
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oasis.jpg
Прегледи:1
Размер:28.7 КБ
ID:5786073
                            За справка тук:
                            http://www.oasiscoolers.com/index.ph...ou/category/7/
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                              Може и да си прав Росене, но така изглеждат и машините които се закачат за мрежата, аз това визирам, това, което не ми много вдъхва доверие е филтър елемента, иглежда голям колкото едновремешните бутилка бира 500мл... колко ли вода може да филтрира добре преди да стане за смяна, ще трябва да се чете пак.
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                                така изглеждат и машините които се закачат за мрежата,
                                Ами едва ли изглеждат по същия начин.
                                Разгледах сайта доста основно и намерих само фонтани с чучурче които се връзват към мрежата
                                И нямаше нищо друго дори и отдалече приличащо на това постнато от теб.
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X