Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за правилото на дясностоящия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за правилото на дясностоящия

    На кръстовище на което няма знаци или пътна маркировка, ако и на четирите ленти има автомобил, всеки автомобил стига едновременно до кръстовището, според правилото на дясностоящия кой автомобил е с предимство? Или въобще правилото на дясностоящия важи ли в този случай?

  • #2
    От: Въпрос за правилото на дясностоящия

    В България не се сещам да съм виждал такова където да се зачудиш кой път е с предимство. Или има главен път и два второстепенни, или има знаци. За САЩ това е май често срещано. Имам спомени от някъде, че там първият стигнал до кръстовището е с предимство .

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за правилото на дясностоящия

      Когато аз карах курсовете битуваше мнението, че в такава ситуация, водачите трябвало джентълменски да се разберат кой да мине първи а след това останалите да се разплетат по правилото на десностоящия. Става дума за България.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за правилото на дясностоящия

        У нашия занаят това го дават пример за deadlock. Една от най-често срещаните причини компютрите да "забиват". Иначе - то на зелен светофар ми секат предимство като пешеходец, че това ли да мисля?

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за правилото на дясностоящия

          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
          В България не се сещам да съм виждал такова където да се зачудиш кой път е с предимство. Или има главен път и два второстепенни, или има знаци. За САЩ това е май често срещано. Имам спомени от някъде, че там първият стигнал до кръстовището е с предимство .
          Там е често срещано кръстовище с 4 стопа. И наистина, правилото е който пръв спре, тръгва първи.
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за правилото на дясностоящия

            Маршрутката винаги е първа!
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за правилото на дясностоящия

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              Маршрутката винаги е първа!
              Вече ги няма толкова

              По темата: Теоретичен казус. Има много други случаи, в които шофьорите на кръстовището се разбират как да преминат. Понякога е по-добре да се откажеш от предимството си, за да имаш повече комфорт да продължиш в твоята посока.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за правилото на дясностоящия

                Може и да има,но в БГ не съм виждал такова кръстовище.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за правилото на дясностоящия

                  Вътрешноквартални такива има колкото искаш, почти ежедневно минавам през две такива,
                  практическо решение - като предвидиш, че ще се случи този казус, променяш скоростта си така, че той да не да не се случи (примерно идваш последен)
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за правилото на дясностоящия

                    Ако няма Черен Джиб, предимството е на по-нахалния...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за правилото на дясностоящия

                      В квартала, в който живея нерегулираните кръстовища са повече от регулираните. Има някои, при които има по някой останал знак, а маркировка не си спомням да е полагана някога...
                      Та- аз участвах в такава ситуация. Събрахме се 4 коли на кръстовище и оглеждайки се като видях, че другите участници се чудят какво да правят- минах първи.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за правилото на дясностоящия

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        Ако няма Черен Джиб, предимството е на по-нахалния...
                        Правилото не важи , знаеш защо!
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за правилото на дясностоящия

                          Пълно е с такива кръстовища, както писаха колегите по-горе.
                          Проблема е, че мнозинството шофьори не ги възприемат като такива. Според тях едната улица е "по-главна" и като са на нея, те трябва да са с предимство.
                          Редовно се разправям с такива. Веднъж дори бакшиш ми обяснява, как това дори не било кръстовище, щото от където идвах не било улица, а "пряка"...

                          Ето едно такова кръстовище:
                          https://www.google.com/maps/@42.6938...7i13312!8i6656

                          Идващите от дясно би трябвало да са с предимство...на практика никой от каращите по улицата, от където е снимано, не признават това и винаги се бутат и свиркат.
                          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                          Seat Leon 2007 1.9 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за правилото на дясностоящия

                            Тука как трябва да минат

                            https://www.blitz.bg/layfstayl/skoro...ews606706.html

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за правилото на дясностоящия

                              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                              Тука как трябва да минат

                              https://www.blitz.bg/layfstayl/skoro...ews606706.html
                              Дано не се засичаме на пътя, ако за това се чудиш.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X