Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения относно HONDA CRV III бензин - SUZUKI GRAND VITARA III безнин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения относно HONDA CRV III бензин - SUZUKI GRAND VITARA III безнин

    Здравейте,

    Все още не сме намерили читава кола и сега се чудим м/у HONDA CRV III 2.0 бензин след 2007г и SUZUKI GRAND VITARA III 2,0 безнин след 2007г.
    Моля да ни кажете кой от двата автомобила е по - надежден, по лесен и евтин за подръжка , .
    И за двата автомобила има повече положителни мнения.
    Молим и за Вашите мнения.
    Благодарим Ви предварително!

  • #2
    От: Мнения относно HONDA CRV III бензин - SUZUKI GRAND VITARA III безнин

    Първоначално публикуван от Joro1979. Преглед на мнение
    Здравейте,

    Все още не сме намерили читава кола и сега се чудим м/у HONDA CRV III 2.0 бензин след 2007г и SUZUKI GRAND VITARA III 2,0 безнин след 2007г.
    Моля да ни кажете кой от двата автомобила е по - надежден, по лесен и евтин за подръжка , .
    И за двата автомобила има повече положителни мнения.
    Молим и за Вашите мнения.
    Благодарим Ви предварително!
    Кой е лесен и ефтин за подръжка не знам.
    Тука по важното е да се попадне на познат автомобил
    Кой е по проходим - там 100% е Сузукито - бавни скорости за 4 вратите и блокаж на междинния диф.
    Като недостатък за Сузукито е твърдата возия и немощния но харчещ мотор 2.0
    Нещата задобряват с 2.7 и 3.2 литровите но са екзотика при нас.
    Аз бих си взел 3.2 автомат от щатско.
    То зависи за какво ще се ползва и кой какво очаква от него.
    За семейно комби с псевдо 4х4 и Хондата е ОК.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Мнения относно HONDA CRV III бензин - SUZUKI GRAND VITARA III безнин

      Колата ще е семейна без оффроад . Ще се ксра в града у извън

      Коментар


      • #4
        От: Мнения относно HONDA CRV III бензин - SUZUKI GRAND VITARA III безнин

        Взимайте хондата, имам такава Витара, щом ви е за в града по асфалт не ви трябва.

        Коментар


        • #5
          От: Мнения относно HONDA CRV III бензин - SUZUKI GRAND VITARA III безнин

          Погледнете има ли кардан за задното предаване.

          Коментар


          • #6
            От: Мнения относно HONDA CRV III бензин - SUZUKI GRAND VITARA III безнин

            Може ли още инфо за гранд витара 3

            Коментар


            • #7
              От: Мнения относно HONDA CRV III бензин - SUZUKI GRAND VITARA III безнин

              Здравей,
              Ето малко инфо от моят опит с този модел.
              Имах я от 2008, купих я нова от магазина. Версията беше 2.0 бензин 140кс с ръчна кутия.
              Карах я до 90000 км. За този пробег масла, филтри и съединител. Колата си я карах доста по пресечен терен.
              Демферните пружини са на феродовия диск а не на маховика. Съединителите са им малко по-калпави. Имаш фул тайм 4х4, блокаж на междуосевият диференциал и понижаващи предавки.
              Колата като цяло е здрава и непретенциозна. Прост 2.0 двигател инжекцион.
              Какво да гледаш
              Виж дали Първа скорост влиза плавно. Ако влиза с усилие съединителя е за смяна. Нов комплект феродов, притискателен и лагер е 900 лева в Миркат ( това преди -6 години)
              Погледни задните гуми да не са се разчепили. Ако да ремонт по задния мост. Обикновено изкарват много преди да се разчекнат
              Често се износва топката на скоростния лост, при мен започна да и пада покритието към 70000км
              Задната врата също започва да хлопа но се регулира, има си механизъм.
              Клапаните на този двигател не са с хидравлични компенсатори а с пулове и се регулират по предписание на 30000км Аз лично съм правил реглаж един път за пробега, който съм изминал.
              Този двигател не търпи газифициране. Изгарят леглата на клапаните много бързо.
              2.0 Двигателя е слаб за това купе и не е много пъргав по магистралата, за сметка на това по черните пътища си върви доволно.
              Разхода, поне при мен беше около 10 средно.
              масло на 10000 в ДВГ и на 60000 в диференциали, скоростна кутия и раздатка.
              Слабо място са тампоните на предната стабилизираща щанга. За 10000 км се разскърцаха. Струват 15 лева оригинални но и след смяната пак изкарват малко.
              Като проходимост е добре. Завирал съм я на места, дето не е проектирана да влиза и си върви.
              Вътре е сравнително широко, стойката на седене е удобна. багажника не е много голям.
              Съвет, ако можеш вземи 2.4 двигателя. Доста по-добре е оразмерен за купето.
              Автоматиците, монтирани на 2.0, 2.4 са 4 степенни. Лично на мен не ми допадат. 3.2 V6 двигателя е с 5 степенен автомат. Не съм го карал, нямам впечатление.

              Ако те интересува нещо друго питай.
              Последно редактирано от redex; 19-04-18, 07:57.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X