Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

    Колеги, моля за мнения и съвети, ако някой има опит и наблюдения върху тези два модела - Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7 и двете след 2007г.
    Накратко - трябва да сменя семейната кола (Мазда 6) с нещо по-голямо, но задължително и по-проходимо с 4х4. Ще се кара 90% градско и извънградско, а останалите 10% по черни пътища, без сериозен офроуд. Доста четох из форума и на други места, като цяло имам следните въпроси:

    1. Фаворит е Тойота РАВ 4, но доста четох за дизеловите двигатели, (които са най-масови), че поради лошия дизел в страната често се налагат скъпи ремонти и при двата вида дизелови мотори. Така ли е наистина и някой има ли наблюдения от бензиновите мотори? Бензиновите са значително по-скъпи и като цена почти се доближават до дизеловите Toyota Land Cruiser 120... (над 15 K)

    2. Мазда CX-7 се предлага основно с големи бензинови турбо мотори. Някой има ли впечатления кой мотор е най-добър?

    3. Основните предимства ще са: икономичност, проходимост и по-висок клиренс (CX-7 изглежда визуално по-ниска от РАВ 4) и надеждност.

    4. Като резервни варианти са Hunday Santa Fe и Suzuki Grand Vitara (и двете след 2007г.)


    Всякакви мнения и препоръки за добре дошли

  • #2
    От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

    По въпросите:
    1. Колега в офиса въртя РАВ 4 (от тези години)... Проблеми с дизеловия двигател не е имал (а за 'лошия дизел в страната и поради това - налагането на скъпи ремонти' ще се направя, че не съм го чул - това си е стандартното оправдание на джамбазите след като продадат дизелак на поне половин милион км ) От сума ти години експлоатираме дизели, и не е имало проблем с горивото освен скъсана свещ - типичен горивен проблем )...
    2. Мотора е супер за каране, ама е малко кекав - куца му мазане-охлаждането на единия цилиндър и често заради това смила двигателя внезапно. Дали е заради маслена пръскалка или нещо подобно - не знам, но приятел изгоря така с МПС (излязлата биела му строши и раздатката), та ходихме да търсим блок - намерихме от СХ-7 с практически същия проблем, но без да успее да скъса биелата... И из нета се срещаха доста подобни случаи (май на 4-ти цилиндър, ама съм забравил вече точно)..
    3. СХ-7 е доста по-неикономична от РАВ-ката дори в дизеловия вариант (за бензиновия да не говорим - там мощностите са двойни, което оказва сериозно влияние на разхода).
    4. ... Нямам наблюдения...

    От първите две бих избрал РАВ-ката, но няма да е по-голяма от МАзда-6 като пространство...
    Ако се ползва предимно асфалтово навярно бих вкарал в схемата и Кашкай... Но отново - обикновения ще ти бъде с по-малък багажник от Маздата-6...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

      Само да напомня че Мазда 6 която ще се заменя е среден клас автомобил.
      Тойота РАВ 4 не е по голяма като обем освен малко по висока и с малко повече клирънс.
      Същото важи и за Сузуки Гранд Витара освен ако не е ХЛ7 версията.
      От всите изброени Хуйдая е най голям жип.

      Икономичност и проходимост/клирънс са оксиморони.

      След 2007 ако се търси да е автомобила и до 15 к аз виждам така нещата:
      Икономичност ама без голям обем:
      -Кашкай
      -РАВ 4
      -Хонда ЦРВ
      Икономичност с голям обем :
      -Волво ХЦ90
      -Хюндай Санта Фе
      Проходимост без обем:
      -Сузуки ГВ
      -Субару Форестър/Аутбак
      Проходимост с обем
      -ЛР Дискавъри
      -Нисан Патфайндър
      Последно редактирано от rosen_offroad; 12-04-18, 09:58.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

        Близък приятел се сдоби със Санта Фе 2007, не е фейс 2.2 Автомат. Впечатленията му са, че автомобила изобщо не е икономичен откъм разход на гориво. Градско 13, вън под 9 не пада. Гори колкото Х5цата, която поне има приличен вървеж.

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

          -Волво ХЦ90 Скъп за поддръжка разход дизел средно 11/100.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

            Първоначално публикуван от Curro_Jimenez Преглед на мнение
            Близък приятел се сдоби със Санта Фе 2007, не е фейс 2.2 Автомат. Впечатленията му са, че автомобила изобщо не е икономичен откъм разход на гориво. Градско 13, вън под 9 не пада. Гори колкото Х5цата, която поне има приличен вървеж.
            Е колко да харчи джипка автомат 1800 -1900кг.?
            8)

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Само да напомня че Мазда 6 която ще се заменя е среден клас автомобил.
              Тойота РАВ 4 не е по голяма като обем освен малко по висока и с малко повече клирънс.
              Същото важи и за Сузуки Гранд Витара освен ако не е ХЛ7 версията.
              От всите изброени Хуйдая е най голям жип.

              Икономичност и проходимост/клирънс са оксиморони.

              След 2007 ако се търси да е автомобила и до 15 к аз виждам така нещата:
              Икономичност ама без голям обем:
              -Кашкай
              -РАВ 4
              -Хонда ЦРВ
              Икономичност с голям обем :
              -Волво ХЦ90
              -Хюндай Санта Фе
              Проходимост без обем:
              -Сузуки ГВ
              -Субару Форестър/Аутбак
              Проходимост с обем
              -ЛР Дискавъри
              -Нисан Патфайндър
              Да добавим Х3 и Outlander
              8)

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

                Извода с разхода, е че малък двигател на голямо и тежко купе не води до икономии на гориво.
                Това по повод, че по горе го определиха като икономичен SUV.

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

                  Първоначално публикуван от Curro_Jimenez Преглед на мнение
                  Извода с разхода, е че малък двигател на голямо и тежко купе не води до икономии на гориво.
                  Това по повод, че по горе го определиха като икономичен SUV.
                  Дай пример за "голям" двигател на джип малко харчещ. И кво е малък, и какво е глям двигател?
                  8)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

                    Джип 3.0 дизел... Извънградско 8 и под 8л/100 (при спокоен път и скорости около 100км/ч, достигани стойности под 7л/100км) при тегло при пътуване около 2800кг.... Това много или малко е - да уточним понятията
                    Убедих се, че разхода МНОГО зависи от трансмисията... Но е факт, че не може да очакваш от джипообразните разход, сходен с 'автомобилообразните' - аеродинамиката е съвсем друга...

                    А за малък/голям двигател - при нормално шофиране разходът е МНОГО идентичен... Просто защото например ти трябват 50к.с. за ускорение, и това са 1/4 от максималната мощност на по-големия, или 1/2 от максималната мощност на по-малкия дивигател, ама и двата имат що годе еднакъв абсолютен разход (гр/кс/ч)... Нещата се различават когато настъпиш двигателите - тогава всичко става несравнимо
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

                      Първоначално публикуван от platinium Преглед на мнение
                      Колеги, моля за мнения и съвети, ако някой има опит и наблюдения върху тези два модела - Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7 и двете след 2007г.
                      Накратко - трябва да сменя семейната кола (Мазда 6) с нещо по-голямо, но задължително и по-проходимо с 4х4. Ще се кара 90% градско и извънградско, а останалите 10% по черни пътища, без сериозен офроуд. Доста четох из форума и на други места, като цяло имам следните въпроси:

                      1. Фаворит е Тойота РАВ 4, но доста четох за дизеловите двигатели, (които са най-масови), че поради лошия дизел в страната често се налагат скъпи ремонти и при двата вида дизелови мотори. Така ли е наистина и някой има ли наблюдения от бензиновите мотори? Бензиновите са значително по-скъпи и като цена почти се доближават до дизеловите Toyota Land Cruiser 120... (над 15 K)

                      2. Мазда CX-7 се предлага основно с големи бензинови турбо мотори. Някой има ли впечатления кой мотор е най-добър?

                      3. Основните предимства ще са: икономичност, проходимост и по-висок клиренс (CX-7 изглежда визуално по-ниска от РАВ 4) и надеждност.

                      4. Като резервни варианти са Hunday Santa Fe и Suzuki Grand Vitara (и двете след 2007г.)


                      Всякакви мнения и препоръки за добре дошли
                      От изброените Рав или СанатаФЕ,като Равката да не е D-CAT. Едното е по-голямо комби от другото, като цяло "пари на вятъра", като вземеш предвид годините и парите, които им търсят!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

                        Ок колеги, да се върнем на темата.
                        За сега фаворит е Toyota RAV 4, макар, че до скоро фаворита беше Land Cruiser 120, но конкретния ми въпрос за RAV 4 е, някой има ли реални впечатления от бензиновите мотори и защо са толкова по-скъпи от дизеловите варианти. Също така, има ли затруднения за газифициране с газов инжекцион?

                        За Мазда CX-7 явно няма много впечатления във форума

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

                          Първоначално публикуван от platinium Преглед на мнение
                          Ок колеги, да се върнем на темата.
                          За сега фаворит е Toyota RAV 4, макар, че до скоро фаворита беше Land Cruiser 120, но конкретния ми въпрос за RAV 4 е, някой има ли реални впечатления от бензиновите мотори и защо са толкова по-скъпи от дизеловите варианти. Също така, има ли затруднения за газифициране с газов инжекцион?

                          За Мазда CX-7 явно няма много впечатления във форума
                          Има затруднение при газифициране и то се нарича мотор с променливо газоразпределение ВВТИ
                          Не че няма да я газират но на ваша отговорност колко време ше изкара.
                          1. Бензиновите мотори не са се продавали колкото дизелите в тези златни времена на дизела за Европа 2007-2008.
                          2. Всички по евтини дизели са нововнос на 170к "реални" ДПФ за смяна и други дребни радости.
                          3. Двата бензина под 15к са купени от тук и сервизирани в Тойота, единия е и с нова кутия.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

                            Аз съм с Рав4 2007 2.0 бензин автомат. Двигателя е много надежден, нищо не съм пипал по него за 25к км (от 90 до 115к км. пробег). Поддръжката е евтина - например побира под 4 литра масло, със смяна на на 15к км, малък акумулатор 45 Аh (аз съм с Монбат), и т.н. Ако се кара спокойно може да е доста икономичен - при мен гори 11-12 градски и 7-8 извънградско натоварен, само марешки бензин ползвам. Недостатък е малкия багажник. Кормилната рейка им е слабост, както и разход на масло (при мене няма). За газифициране съм чел негативни мнения, и реших да не рискувам, макар че по обявите се срещат доста на газ.
                            Toyota Rav 4 2007 2.0 Aut
                            Kia Cerato 1.6 lpg

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

                              Бензина на маздата е с директно впръскване и при добавяне на ГИ гори едновременно и газ и бензин в различно съотношение.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X