Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

    Първоначално публикуван от rosendinkov Преглед на мнение
    Аз съм с Рав4 2007 2.0 бензин автомат. Двигателя е много надежден, нищо не съм пипал по него за 25к км (от 90 до 115к км. пробег). Поддръжката е евтина - например побира под 4 литра масло, със смяна на на 15к км, малък акумулатор 45 Аh (аз съм с Монбат), и т.н. Ако се кара спокойно може да е доста икономичен - при мен гори 11-12 градски и 7-8 извънградско натоварен, само марешки бензин ползвам. Недостатък е малкия багажник. Кормилната рейка им е слабост, както и разход на масло (при мене няма). За газифициране съм чел негативни мнения, и реших да не рискувам, макар че по обявите се срещат доста на газ.
    Този разход по борд ли го гледаш?
    8)

    Коментар


    • #17
      От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

      Не, меря само по капачка - капачка на марешки люлин
      Toyota Rav 4 2007 2.0 Aut
      Kia Cerato 1.6 lpg

      Коментар


      • #18
        От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

        Здравейте,

        Харесал съм една RAV 4 D4D 2008г. 136 к.с., със "start-stop" бутон е. Колата изглежда супер външно и вътрешно, единствено ме притеснява, че един-два пъти при първите паления докато беше по-студен мотора, при натискане на старт бутона двигателя първоначално се тресе на ниски обороти и пали малко трудно. След това при следващите паления нямаше проблем.

        1.Възможно ли е това да е признак на по-сериозен проблем по мотора (дюзи, електроника на бутона или друго)?**
        2.Възможно ли е проблемът да е от филтър или лошо гориво (така предполага продавачът)?**

        Ще съм благодарен ако някой който има опит може да сподели мнение или съвети.

        Благодаря предварително!*

        Коментар


        • #19
          От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

          Двата SUV-a посочени от вас, са доста различни. Единия може и да е пенсионерски, другия бегачка и т.н.
          Разликата в разхода например е над 1:2. CX-7 та например си ги гореше 15 л./ 100 км. като стой та гледай... На магистрала и в града и повече. Беше внесен от щатите, на малко мили и т.н. но тогава нямаше чак толкова запознати със спецификата, и след като не се получи и газификацията сравнително сносно, замина много скоро към лице, което не го притесняваха 15 л. разход.
          RAV-4 гореше 7-8 литра и освен смяна на ремък, на 150.000 км и дискове и накладки друго нямаше. Беше варианта D-Cat със 177 к.с. за който казваха, че бил проблемния заради качеството на горивото - но аз не съм имал проблеми, освен, че трябваше да си самопрочисти DPF филтъра след изминали само около 2.000 км. в БГ. После в други страни, никога не го е имало този проблем.
          D4D 2,2 - със 150 к.с. препоръчвам. Според мен е оптималния - вече са на повече от прилични цени в Европа. След падането (което ще продължи) на цените на дизелите.

          Коментар


          • #20
            От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

            Колега, не разбрах бюджета какъв е?!
            На едно място спомена , кое минава 15 К, това ли е тавана?
            Ако можеш да си намериш дизелова CX 7 от собственик, а не джамбазки нов внос, това е най-верния избор.(същото важи за всяка кола по принцип)
            Разликата в разхода м/у дизеловите Мазда и педеРав е на практика минимален, ако въобще го има!
            Маздата е по-приятната от 2те коли за каране. И по-вървящата.
            Като минус - лошо обезшумена е.
            Разход и на 2те коли (педеРава е 150 к.с.) смесено 70/30 извънградско спокойно каране е в диапазона 7,5-8.
            С пенсионерско може да идеш на 7, 7 и малко разход.
            С настъпване разхода отива на около 9-9,5.
            Бензинова CX 7 ще ти гори м/у 14-17 при гореспоменатите условия.
            Маздата е с клиренс 208 мм. (и бензина и дизела), педеРава е около 190 мм клиренс.
            Тойотата като размер е доста по-малка и по-лека с около 350 кила.
            Като надеждност и 2те са ОК, ако намериш гледана.
            Виж и ЦРВ. Също и форестър 2.0 бензин.
            Успех!

            Коментар


            • #21
              От: Мнения за Toyota RAV 4 III и Mazda CX-7

              Равката е по-икономична... Колега, живеещ до голям булевард (т.е. разходът му е предимнно градски, но по-специфичен) докара среден разход 6.5 на първите 15х.км...
              Да, СХ-7 е по-приятен извън града.
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X