Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4Х4 за асфалта или върхови технологични решения от Нисан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4Х4 за асфалта или върхови технологични решения от Нисан

    Ето това е новия GT-R. Ясно е че е с клиренс колкото кибритена кутия, но това как е направен заслужава внимание.
    http://www.autoreview.ru/archive/2007/21/nissan_gtr/



    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

  • #2
    До: 4Х4 за асфалта или върхови технологични решения от Нисан

    Интересно но аз съм ученик на старата механична и неунищожима (за разлика от останалото по возилото) школа на ауди quattro.....

    лично ако има нещо електронно по дифа аз бягам.

    Коментар


    • #3
      До: 4Х4 за асфалта или върхови технологични решения от Нисан

      Абсолютно си прав. Във стария имаше много електроника, а в този е почти премахната за бързодействие. И няма друга такава схема в света - трансаксъл с двойно предаване.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        До: 4Х4 за асфалта или върхови технологични решения от Нисан

        Виж му компресорите, отляти заедно с колекторите и с допълнителна помпа за мазане, алуминиев блок без джелезни гилзи, виж как работи 4 х 4 системата, но най вече аеродинамиката с обтекателите под дъното. Виж му резултата на Нюрбургринг...
        И все пак, руснаците май не го харесват много...или на принципа "ману да намирам"
        На Ауди кутията не е ли нещо подобно - само дето е автомат.
        Стар фен съм на Нисан. Имах "Чери турбо" и много съжалявам, че го продадох.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #5
          До: 4Х4 за асфалта или върхови технологични решения от Нисан

          Кутията на WV и Ауди е подобна и не е тя най-важното тук, схемата "трансаксъл" но с двойно предаване се използва за първи път в света.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            До: 4Х4 за асфалта или върхови технологични решения от Нисан

            Тия кардани маи обикалят тоя японка два пъти...пък като гледам и изпускателната система...тя па по-засукана и от черва...турбо в колектори...скоростна кутия стояща братски до задния мост...кво да ги правиш-жълти инженери.Някои би казал "ти па кво искаш -е тва е технология" е да ама тая технология е доста безмислена-отдавна е известно ,че ако искаш да постигнеш постигнеш правилно разпределение на теглото двигателя се поставя по средата ,а не скоростната кутия ,пак некои ще оспори "да ама после няма да мога да возя жената с двете даца" ...ми то на кои му трябва семеина кола като тази (?!).Нещо и за изпускателната система-направо оставам без думи...ВиК -то в блока има по-малко извивки ,завивки и флинтифлюшки ,даже си мисля ,че японците не са пропуснали да сложат накоя платка или две дето да правят некви безмислени корекции ...екология (>!?) ех пак много напреднаха с метериала!Турбо в колекторите -как ли не не сети някои да ги изпревари...ако беше толкова ефективно отдавна да бе минало през мотоспорта това решение.Японците пак показаха на света колко са напреде с безмислените технологии в стил "и така може"...ама по-добре ли е друг да каже?!
            Последно редактирано от RW*; 08-12-07, 21:04.
            много преди старта...

            Коментар


            • #7
              До: 4Х4 за асфалта или върхови технологични решения от Нисан

              Понеже съм в настроение да нарека всичко с истинските им имена ще кажа - колега наговорил си страшни глупости тук. Никой не може да ме упрекне в любов към японското автомобилостроене, напротив, точно обратното, но когато фактите говорят и боговете мълчат. А ти колега да беше прочел статията преди да се изявяваш като капацитет по компоновъчни решения.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                До: 4Х4 за асфалта или върхови технологични решения от Нисан

                Среди легковых полноприводных автомобилей, выполненных по схожей схеме, можно вспомнить только раллийный прототип Ford RS200 1987 года. Но там все было с точностью до наоборот: двигатель стоял сзади, а коробка передач — спереди
                фактите обаче казват че 205 Т16 и Делта С4 са били по-бързи.Но нека тези автомобили стоят настрана ,те са показали на света какво могат преди повече от 20 ,днес те са просто история ,но докато те са спечелвали сърцата и спирали дъха на милиони фенове на едни от най-тежките състезателни трасета по света ,този нисан се опитва да ги спечели чрез журналисти ,с много думи и големи приказки в борба с измислени конкуренти.

                _______________
                что дает выигрыш в массе 2,8 кг. Еще 3,5 кг сэкономили масляный поддон и клапанные крышки из магниевого сплава

                Коллектор и корпус турбинного аппарата отлиты заодно из жаропрочной стали — это позволяет на 22% снизить массу

                Опоры передней подвески делают из алюминия методом вакуумного литья: по сравнению с традиционными сборными опорами (на снимке слева) они на 25% легче и на 20% жестче, но почти вдвое дороже
                и въпреки това тои тежи 1750 килограма

                _______________
                А где же активный задний дифференциал? Где управляемые задние колеса, которыми щеголял Nissan Skyline GT-R в кузове R31 еще 17 лет назад? На этот вопрос Мицуно-сан отвечает неожиданно: мол, нынешние системы с электромеханическими актуаторами — и дифференциалы, и полноуправляемые подвески — тратят по 0,2—0,3 секунды на операцию. Для «джи-ти-ара» это слишком много.
                на нисан явно не деистват бързо системите ,но във ВРЦ ако не бяха забранили активните диференциали ,все още и въпреки приказките на този инженер щяха да си ги използват с радост.

                _______________
                Все не так просто. По сравнению с купе Skyline GT-R в кузове R34 новый Nissan GT-R стал в полтора раза дороже. Он — больше не игрушка для япон­ских стритрейсеров. Теперь у него другая целевая аудитория, две трети которой — мужчины поколения dankai, как их называют в Японии: те, кому сегодня по 40—60 лет. Они состоятельны, они любят дорогие машины. И вряд ли выберут Nissan.
                по този път тръгнаха и други (Мини Купър ,Фолксвагел Костенутка)-те скъсах с философията си и днес ги карат не хората от народа ,ами педераси и травестити и други изруди

                _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
                Колко е удачна колата само времето ще покаже-ако тръгнат да правят тази схема и други автомобилни производители ,очевидно нисан ще е предизвикал революция ,ако ли не...Едно е ясно -нисан ще я прилага и в други свои автомобили ,най-малкото защото е похарчил милиарди.

                Не се заблуждавалите -и аз обичам високотехнологичните и бързи машини ,и аз искам да карам ГТ-Р ,но предпочитам стария.

                И без да я бях чел мнението ми щеше да бъде същото-тази статия е просто реклама и нищо повече.
                много преди старта...

                Коментар


                • #9
                  До: 4Х4 за асфалта или върхови технологични решения от Нисан

                  Среди легковых полноприводных автомобилей, выполненных по схожей схеме, можно вспомнить только раллийный прототип Ford RS200 1987 года. Но там все было с точностью до наоборот: двигатель стоял сзади, а коробка передач — спереди
                  фактите обаче казват че 205 Т16 и Делта С4 са били по-бързи.Но нека тези автомобили стоят настрана ,те са показали на света какво могат преди повече от 20 ,днес те са просто история ,но докато те са спечелвали сърцата и спирали дъха на милиони фенове на едни от най-тежките състезателни трасета по света ,този нисан се опитва да ги спечели чрез журналисти ,с много думи и големи приказки в борба с измислени конкуренти.

                  Ако толкова обичаш историята да беше видял какво се случи със Скайлайните в състезанията на писта - на практика ги забраниха за да може поне някой друг да вземе точка. Да не говорим че всички автомобили които цитират и в статията и за които ти говориш НИКОГА не са имали граждански версии със същата компоновка. Да, имали са двойници, но еднакви са били само емблемите. Кажи ми друг автомобил който е с омологация за нормално движение по пътищата с тази схема? Да, трансаксъли има няколко, модели на Алфа, на Волво, на Поше и разбира се Корвет. Но никой от тях не е 4Х4

                  _______________
                  что дает выигрыш в массе 2,8 кг. Еще 3,5 кг сэкономили масляный поддон и клапанные крышки из магниевого сплава

                  Коллектор и корпус турбинного аппарата отлиты заодно из жаропрочной стали — это позволяет на 22% снизить массу

                  Опоры передней подвески делают из алюминия методом вакуумного литья: по сравнению с традиционными сборными опорами (на снимке слева) они на 25% легче и на 20% жестче, но почти вдвое дороже
                  и въпреки това тои тежи 1750 килограма

                  Виж всеки съвременен автомобил от класа му и ще видиш че теглата са много близки. Говорим за спортен автомобил с 4 места а не средномоторен суперкар. Виж после времето за кръг на Нюрбурринг и ще видиш че много по-леки и мощни коли да са далеч назад. Що? Нали са расови?

                  _______________
                  А где же активный задний дифференциал? Где управляемые задние колеса, которыми щеголял Nissan Skyline GT-R в кузове R31 еще 17 лет назад? На этот вопрос Мицуно-сан отвечает неожиданно: мол, нынешние системы с электромеханическими актуаторами — и дифференциалы, и полноуправляемые подвески — тратят по 0,2—0,3 секунды на операцию. Для «джи-ти-ара» это слишком много.
                  на нисан явно не деистват бързо системите ,но във ВРЦ ако не бяха забранили активните диференциали ,все още и въпреки приказките на този инженер щяха да си ги използват с радост.


                  Дори на стария Скайлайн системите работеха по-бързо и до ден днешен работят по-бързо от системите използвани вав WRC, при положение че беше създаден преди повече от 10 години. Щом искат да бъде още по-бързо, никой не може да ги спре.
                  _______________
                  Все не так просто. По сравнению с купе Skyline GT-R в кузове R34 новый Nissan GT-R стал в полтора раза дороже. Он — больше не игрушка для япон*ских стритрейсеров. Теперь у него другая целевая аудитория, две трети которой — мужчины поколения dankai, как их называют в Японии: те, кому сегодня по 40—60 лет. Они состоятельны, они любят дорогие машины. И вряд ли выберут Nissan.
                  по този път тръгнаха и други (Мини Купър ,Фолксвагел Костенутка)-те скъсах с философията си и днес ги карат не хората от народа ,ами педераси и травестити и други изруди

                  По тази схема вървят на практика всички съвременни автомобилни производители, така че като ще псуваш псувай наред.
                  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
                  Колко е удачна колата само времето ще покаже-ако тръгнат да правят тази схема и други автомобилни производители ,очевидно нисан ще е предизвикал революция ,ако ли не...Едно е ясно -нисан ще я прилага и в други свои автомобили ,най-малкото защото е похарчил милиарди.

                  Разбира се че е ясно, още не е излязла суперспортната ултимативна версия. При все че и тази убива Поршета, какво ли ще е с онази?
                  А по тази схема едва ли ще работят и други производители, все пак по схемата на Скайлайна никой друг не направи нищо подобно вече повече от 10 години

                  Не се заблуждавалите -и аз обичам високотехнологичните и бързи машини ,и аз искам да карам ГТ-Р ,но предпочитам стария.


                  Ето тук нещо което ще ти хареса - всички статии са за легендарни автомобили:
                  http://www.drive.ru/kunst/

                  И без да я бях чел мнението ми щеше да бъде същото-тази статия е просто реклама и нищо повече.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    До: 4Х4 за асфалта или върхови технологични решения от Нисан

                    Твоето мнение се различава от моето.С някои неща съм съгласен с други не.Където ме цитираш в началото не си ме разбрал правилно-говорих конкретно за новия нисан ГТР ,запознат съм с историята на стария.Саита е хубав с интерес ще го чета.
                    много преди старта...

                    Коментар


                    • #11
                      До: 4Х4 за асфалта или върхови технологични решения от Нисан

                      турбо в колектори...
                      И това е използвано вече - дори мисля в СМАРТ-овете.
                      Само едно знам за японките - няма нищо случайно, нищо излишно.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X