Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окачване за Патрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Окачване за Патрол

    Виждал съм при такива повдигания (повече от два инча) да се слагат фланци на кардана за компенсация на дължината и изглежда като най-лесното решение. Има ли някакви неочевидни недостатъци тоя подход?

    Коментар


    • #32
      От: Окачване за Патрол

      Единственото, което аз лично виждам, но пък не мога да го нарека непременно недостатък, е това че такъв фланец увеличава с още малко ъглите, под които работят каретата, т.е. клатенето на шийките на кръстачките в чашките ще бъде с по-голяма ъглова амплитуда - респективно на теория им се съкръщава животът.
      Другият потенциален проблем (ако не се подходи грамотно към ситуацията) е при максимално свиване на окачването - ако карданът не може да се "събере" телескопично до по-малък размер от някакво число, но пък мостът може да се свие към рамата почти до същото положение, каквото и преди лифта, карданът може да се окаже свит максимално преди мостът да е достигнал максималния си ход нагоре - това вече е проблем, но мисля че от удара в такава ситуация бързо ще се сети човек какво се случва и ще скъси фланеца.
      За друго не се сещам в момента...
      V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

      Коментар


      • #33
        От: Окачване за Патрол

        Ако се налага удължаване на кардана с фланци е най лесно .Тогава трябва да се спазят две неща !
        1 джипката след лифта да е стъпила на гуми (желателно е на размера на който ще се кара )кардана са налага като шлиците са на средата на хода ,след кето дебелината на фланеца е ясна и с рулетка.
        2.фланеца да е от към раздатката ,не кум дифа !
        И третото което направих в моя случай -избрах алуминий за материял за фланците .При мен на 260 тката се наложи да са по 50мм дебели .
        "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
        Кольо.

        Коментар


        • #34
          От: Окачване за Патрол

          При теб колко е лифта отзад?
          V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

          Коментар


          • #35
            От: Окачване за Патрол

            Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
            При теб колко е лифта отзад?
            Около 15 см ,Но 260 тката е на ресьори ,и при мен ресорния пакет от под моста отиде върху моста .
            "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
            Кольо.

            Коментар


            • #36
              От: Окачване за Патрол

              На регулируемите носачи който си направил ако са с джойнтове а не с втулки няма ли да е по добре?Или тогава ще се наложи да се с други размери и да се сменят местата на захватите на моста и шасито ?
              "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
              Кольо.

              Коментар


              • #37
                От: Окачване за Патрол

                Аз съм с полиуретанови тампони Добинсънс навсякъде. Предполагам с джойнтове ще е най-издържано от техническа гледна точка (ако човек иска максимално корава кинематика), но не съм проучвал размерите им и не знам дали е нужно преправяне на ушите на моста. Инак ако навремето бях решил да е с джойнтове, щях да сложа размер като за сглобка с джойнтове на чертежите (на стругаря щеше да му е все едно до какъв размер разстъргва). Ако пак се занимавам с това в бъдеще, ще се върна на оригинални гумено-метални тампони и ще ги правя отново щангите като за такива тампони, но това сега не е на дневен ред.

                П.П. Нали за такива джоинтове питаш?
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Joint.jpg
Прегледи:1
Размер:33.3 КБ
ID:5789123
                Последно редактирано от Postman; 19-05-18, 16:16.
                V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                Коментар


                • #38
                  От: Окачване за Патрол

                  Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение

                  П.П. Нали за такива джоинтове питаш?
                  [ATTACH=CONFIG]957694[/ATTACH]
                  Да
                  "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                  Кольо.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X