Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TUCSON 2.0 Може би проблем с карета. Моля за съвет че ми писна от майстори....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TUCSON 2.0 Може би проблем с карета. Моля за съвет че ми писна от майстори....

    Здравейте колеги. Имам tucson 2.0 бензин 4х4 2007г. Има някакво тракане отпред което не мога да определят от къде е и всеки ми казвай карай си колата(за "майстори" говоря)..... Проблема е че при 1500-2000 оборота се появява едно тракане, което направо е идентично с тракането което се чува когато колата е на подемник и хвана някое от предните колела и го завъртя от по посока на движението и обратно от крайна до крайна позиция когато колата е на скорост. Това чукане направо ме изяде по празниците когато се качвах към Банско, Онова дългото изкачване на Предела. С около 1500-2000 оборота, и май беше на четвърта, но трака и не спира. Най-вече го прави когато не му подавам газ до дупка, както и не съм я отнел до край, а само колкото да поттдържам скоростта или със съвсем леко ускорение. От трета до пета предавка се усеща най-често. Колкото е по-голяма предавката, толкова по често се появява. Предницата ми е изрядна и единственото което ми остава да търся е в карета или скорости. Спирачните апарати не тракат със сигурност. Смених нови амортисьори и тампони преди седмица но проблема си е от преди. На дълъг път си чука понякога харабийската и в купето е по-шумно не от оборотите на двигателя а от въпростното тракане. Получава се и вибрация, но не знам дали тя е следствие от проблема, или проблема е вибрация която се предава на нещо друго дето да трака. Автомобила ми е в изключително запазено състояние и акъла ми не побира къде да търся. Утре ще сложа втори комплект джанти с чисто нови летни гуми (заради летния сезон) и ще видя дали има разлика, но моите гуми и джанти в момента са балансирани и прави и не смятам че е от там проблема. Днес се качих на едно ниско бордюрче (7-8 см)с лявото колело и въпросния звук го чух много отчетлво. Звука е точно като на луфт между зъбни колела или някаква подобна механика. Измъчих приятелката си докато карам да си покаже главата отвън и да се налапа с мухи и каза че се чувало от колелото, ама жена, иди разбери какво означава от колето. Дадох и да покара и аз да полапам мухуте, ама тя не знае как да играе с педалите и нищо не чух. На майстор като му кажа за проблема и ме отсвирва. Дайте няква идея ако ви хрумва, нещо да пробвам.... Мерси!

  • #2
    От: TUCSON 2.0 Може би проблем с карета. Моля за съвет че ми писна от майстори....

    Ако е каре ще си покаже най-добре с навит пълен волан и потегляне.
    Сигурен ли си, че не е свързано с неравности по пътя? Тоест тропането да идва от преминаване на неравност, а не от подаване/отнемане на газ. Това с тракането при качване на тротоар с едното колело ме навежда на горните мисли. Отделно от това - карам киа спортидж 2007/8г и една от детските им болежки е луфт в рейката (и моята го има та скоро ще я свалям за ремонт)
    Рейката не тече, но при преминаване на неравност тропа.
    Я тествай утре без да палиш колата, само седни и почни да въртиш бързо ляв/десен (ама не пълен, само леко) колкото да усетиш има ли луфт и чуват ли се потраквания. Друго което 80-90% от екземплярите проявяват е луфт в раздатката, там където влиза кардана, но там потракване чуваш при рязко подаване и отнемане на газта, не при поддържане на едни обороти/скорост.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: TUCSON 2.0 Може би проблем с карета. Моля за съвет че ми писна от майстори....

      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
      ... е луфт в раздатката...
      ... мирише ми на раздатка

      Коментар


      • #4
        От: TUCSON 2.0 Може би проблем с карета. Моля за съвет че ми писна от майстори....

        Първоначално публикуван от Ниkи Преглед на мнение
        ... мирише ми на раздатка
        Мисля, че сравнително лесно може да разбере. Ляга под джипа, лови кардана и го върти на ръка на ляво и дясно - то ще се чуе ако е от него
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #5
          От: TUCSON 2.0 Може би проблем с карета. Моля за съвет че ми писна от майстори....

          Преди време мъдрихме подобни симптоми - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=218007
          Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
          Nissan Terano 2.4i дълго с газ
          0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

          Коментар


          • #6
            От: TUCSON 2.0 Може би проблем с карета. Моля за съвет че ми писна от майстори....

            Колеги, благодаря за отделеното време за мислене! След много експерименти вчера я качихме на подемник и я яхнах. Майстори 2бр застанаха от долу да слушат. Запалих колата, и директно боднах 5та с малко газ. 4-те колела се въртяха а аз изклчих системата против пребоксуване. На 80 км/ч се чуваше много отчетливо. Оказа се че звука идва от кардана, от вътре в кардана от края му който е по-близко до двигателя. Нямаха много време и ме посъветваха да купя цял кардан втора употреба, ама мене нещо не ми се вярва проблема да е в кардана, а си мисля че може нещо висящ лагер или друго да е сдало и да дава някакво тракане в кардана, или дори той да изпълнява ролята на музикалния инструмент образно казано. Имам уговорката утре пак да ида и този път да седя от долу с тях а друг да дава газ и да го мислиме. Според вас има ли какво да му стане на кардана? Предполагам че това е една ос която инава през кожух и ня няколко места да има лагери които да държат кардана в центъра на кожуха. Мисля си че да повредиш кардан си е вариянт само от гаменщина в офроуд преход, а не просто въпрос на амортизация от въртене. По кардана ми няма и следа от удар. Какво мислите вие?

            Коментар


            • #7
              От: TUCSON 2.0 Може би проблем с карета. Моля за съвет че ми писна от майстори....

              тази тема е доста полезна, и утре ще задавам още повече въпроси в сервиза, и дано не ме изгонят. Благодаря ти колега SAPUNA!

              Коментар


              • #8
                От: TUCSON 2.0 Може би проблем с карета. Моля за съвет че ми писна от майстори....

                Първоначално публикуван от kjivkov Преглед на мнение
                Колеги, благодаря за отделеното време за мислене! След много експерименти вчера я качихме на подемник и я яхнах. Майстори 2бр застанаха от долу да слушат. Запалих колата, и директно боднах 5та с малко газ. 4-те колела се въртяха а аз изклчих системата против пребоксуване. На 80 км/ч се чуваше много отчетливо. Оказа се че звука идва от кардана, от вътре в кардана от края му който е по-близко до двигателя. Нямаха много време и ме посъветваха да купя цял кардан втора употреба, ама мене нещо не ми се вярва проблема да е в кардана, а си мисля че може нещо висящ лагер или друго да е сдало и да дава някакво тракане в кардана, или дори той да изпълнява ролята на музикалния инструмент образно казано. Имам уговорката утре пак да ида и този път да седя от долу с тях а друг да дава газ и да го мислиме. Според вас има ли какво да му стане на кардана? Предполагам че това е една ос която инава през кожух и ня няколко места да има лагери които да държат кардана в центъра на кожуха. Мисля си че да повредиш кардан си е вариянт само от гаменщина в офроуд преход, а не просто въпрос на амортизация от въртене. По кардана ми няма и следа от удар. Какво мислите вие?

                Слушайте хубаво от къде идва шума.
                На мен все повече ми прилича на луфт в раздатката. Имаше някъде една хубава руска тема с картинки кое как се износва, за да се появи луфта, но в момента не я намирам.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #9
                  От: TUCSON 2.0 Може би проблем с карета. Моля за съвет че ми писна от майстори....

                  чудесно ще е ако все пак успееш. Мерси!

                  Коментар


                  • #10
                    От: TUCSON 2.0 Може би проблем с карета. Моля за съвет че ми писна от майстори....

                    Сляд като днес разглобихме предната част на кардана и направих няколко километра без нея за тест, установих че шума си е все още там, па макър и по-лек. Явно кардана товари "проблема" и увеличава шума. Това автоматично изклчва проблема да е някъде по кардана или назад. Остава раздатка или може би скорости, но след като свалихме кардана и хванах на ръка да понапъна раздатката на ляво на дясно, установихме че има много голям луфт, и по-точно казано има луфт в луфта. Не знам как да се изразя друго яче. След като се поиграе с него се усещат много граници. Както и да е. Някакви идеи дали мога да купя ремонтен комплект за раздатката, или някой да ги рециклира, или колко би струвала такава втора ръка?

                    Коментар


                    • #11
                      От: TUCSON 2.0 Може би проблем с карета. Моля за съвет че ми писна от майстори....

                      Един коледга във форума е писал че на САНТА ФЕ 2 е имал същия проблем и го е оправил като е сменил някакви пластмасови втулки които стоят между карето и главината. На ТУСОНА има ли такива втулки?

                      Коментар


                      • #12
                        От: TUCSON 2.0 Може би проблем с карета. Моля за съвет че ми писна от майстори....

                        Колега,
                        изказвам малко еретична мисъл и може доста хора да не са съгласни с мен. На моя Тусон се появяваше нещо подобно. Звука го оприличавах повече на вибро-стържене. Получаваше се на голяма предавка с малка скорост и ниски обороти 1500 до 2000. Оказа се, че след като смених съединителя/комплект всичко/ това чудо престана. Иначе първоначално и аз се съмнявах в каретата.
                        Дано да съм бил полезен и ако греша извинявай.

                        Коментар


                        • #13
                          От: TUCSON 2.0 Може би проблем с карета. Моля за съвет че ми писна от майстори....

                          Колега,имах такъв проблем,но с Мазда Трибют. След махането на кардана потракването остана.....свалих раздатката и маслото което изтече от скоростите
                          беше пълно със стружки цялото беше метализирано.

                          Качвам се на колата и както е без раздатка и масло в скоростите направих пробно кръгче по улицата...и пак трака.
                          Кутията долу и на майстор.
                          Оказа се лагер на преден диференциал а от там и превъртял друг лагер поради загуба на съосие.

                          Коментар


                          • #14
                            От: TUCSON 2.0 Може би проблем с карета. Моля за съвет че ми писна от майстори....

                            сега и аз да кажа. След като се махне кардана звука остава но по-лек. От тук се направи извод че проблема е отпред, а именно възможностотите са: вътрешни карета, раздатка, скорости. Днес смених вътрешните карета а външните им смениха смазката. Още съм малко изнервен от потопените 400 лв, но на първо четене ми се струва че звука доста намаля, или по-точно казано част от звука си заминал. Сега трябва да се търси следващия луфт, но проблема е от скорости или раздатка явно. В руския тусон клуб (Един приятел попрочете и ми каза) пише че със смяна на вътрешни карета, в 90% от случаите звука изчезва. Това което още ми каза че на всичките суфове им е слабо място разлика в гумите, а именно в диаметрите на някоя от тях. Доста често старите гуми, след скъсване на корда или друго могат значително да променят обиколката си. Тогава се натоварва цялата предавателна част и започвали проблемите. Когато купих моето возило беше с 4 еднакви мишлена на по 6-7 години като на единия грайфера беше 1мм по-малко. Гумите ги продадох наскоро, та не мога да ги измеря да видя. В сервиза който одеве бях ми казаха че са имали случай с 4 чисто нови еднакви гуми, едната да има по-голям диаметър със 6 см, а дои на око изобщо не се хващал. Казаха че на санта фе бил, и първо строшил нещо си отзах за 5000км, после го сменили и го строшил пак за 2000км и накрая го хванали и сменили гумите и вече нйет праблема.тия дни ще свалям скорости и раздатка че това тракане не ме кефи!

                            Коментар


                            • #15
                              От: TUCSON 2.0 Може би проблем с карета. Моля за съвет че ми писна от майстори....

                              Забравих да кажа че задължително вече на няколко места ми казаха да карам с 4 еднакви гуми като размерр, марка и дълбочина на грайфера. Вътрешните карета ги купих от една фирма тук в София, и мое би единствената която не само че ти предлага каретата, ами ги изкарва и по номер на шаси. В другите фирми, даже и в Колос ми казаха че за моята кола карета не се предлагат заводски, и трябва да занеса моите за мостра и щели да ми намерят нещо за замяна. Фирмата от която ги купих е ОврмаиНд Ауто, в случай че имате нужда от такива карета. Цената им бе по 150 лв за бр. Забравих марката, но мога да проверя ако някой му е важно. Май нещо като йокошида беше . Хората в магазина са много наясно с материята и също така вежливи. Отдавна не бях купувал части без 30% отстъпка, но им ги дадох с кеф!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X