Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със обротите на Шкода 1,9 ПД 101 коня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем със обротите на Шкода 1,9 ПД 101 коня

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Може, но ако е произведена 2008 трябва да е правена в Украйна, Индия или Казахстан.
    В Чехия, за европейския пазар се прави до 2005.
    Поради интерес от страна на клиентите се продължава производството до 2010г.
    Има леки козметични промени по предната решетка,фаровете и леки промени по арм,табло.
    Естественно успоредно се произвежда и Октавия 2.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем със обротите на Шкода 1,9 ПД 101 коня

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      Смятам че тука сте компетемтни хора и горе долу обясних.
      Знам че е най лесната работа да бухаш със чука по шарнирите или да сменяш накладки.
      То като ти кажат кво да смениш,и баба ще развие и завие няколко бурми.
      П.П. Шкодата е Октавия 1 и колкото и невероятно да ви се струва е 2008 година .
      Както съм написал по горе е 101 к.с а не 105.Двигателя е почти същия,но не е същия.
      Повярвай ми ,като имаш пипе ,по-лесното е да направиш правилната диагностика. Заради такива като теб ланча постоянно ми е под ръка. А твоя проблем реши ли се в крайна сметка?
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #18
        От: Проблем със обротите на Шкода 1,9 ПД 101 коня

        Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
        Смятам че тука сте компетемтни хора и горе долу обясних.
        Знам че е най лесната работа да бухаш със чука по шарнирите или да сменяш накладки.
        То като ти кажат кво да смениш,и баба ще развие и завие няколко бурми.
        П.П. Шкодата е Октавия 1 и колкото и невероятно да ви се струва е 2008 година .
        Както съм написал по горе е 101 к.с а не 105.Двигателя е почти същия,но не е същия.
        Хората се опитват да ти спестят излишен труд и нерви.
        Kaто загасиш и запалиш оправя ли се? Най-вероятно е зацапана геометрия на турбото, пренадува и компютъра влиза в авариен режим за да не строшиш двигателя. Ама ако знаеш как се сваля турбината сам ще искаш да направиш диагностика първо

        Коментар


        • #19
          От: Проблем със обротите на Шкода 1,9 ПД 101 коня

          Ако искаш да провериш геометрията намери канал и натисни лостчето на актуатора,трябва да направи няколко 3-4см ход и да се върне под усилието на пружината.Дори при изправен механизъм иска сериозно усилие за да преодолееш пружината на актуатора.Другия вариант е да гледаш отдолу и някой да запали и форсира колата,ако лостчето не мръдне почваш по реда маркучи вакумни н75 клапан,изгнил актуатор и накрая блокирала геометрия.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем със обротите на Шкода 1,9 ПД 101 коня

            Ето тука в първите минути е обяснено за годината на проазводство:
            https://www.youtube.com/watch?v=-lH4e-3P2i8

            Не съм правил нищо още по колата,просто нямах време за нея.
            Чуках с чука по други работи.
            Тея дни ще намеря време и мисля първо да започна със нафтовия филтър.
            Ще я закача на диагностика,имам приятел който е що годе грамотен.
            Много благодаря на колегата Кirilpm,-имам подемник и ще направя всичко както сте го казал.
            Обещавам да споделя като я оправим.

            П.П.Преди няколко години един именит майстор,"царя" на диагностиката ме накара да си купя дебитомер за 300 кинта ,а се оказа че беще прецакано едно маркуче за два лева.
            Още си имам дебитомер за ТДИ 90кс
            П.П.А преди 13 години един също много именит майстор ми взе за диагностика 100 лева за АБС пак на Пасата нищо не направи.Толкова беше грамотен че не знаеше че има табло и бушон за АБС.Прочетох тук там и ми казаха .Смених си бушончето и колата се оправи без грешка.

            Просто искам да кажа че имам горчив опит от майстори,и няма как да се доверявам на казал,рекъл !
            Последно редактирано от Петьо Джартов; 09-04-18, 20:16.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем със обротите на Шкода 1,9 ПД 101 коня

              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
              геометрията намери канал и натисни лостчето на актуатора,трябва да направи няколко 3-4см ход и да се върне под усилието на пружината
              Еи това не е вярно ,хода е около 12-15 мм. Казал-рекъл ,тая кола започва да се ремонтира след диагностика.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #22
                От: Проблем със обротите на Шкода 1,9 ПД 101 коня

                Не споря,никога не съм мерил с точност хода,това го казвам по спомен,идеята ми беше че след натискане с пръсти лостчето трябва да се движи,не се ли движи следва сериозно разглобяване.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем със обротите на Шкода 1,9 ПД 101 коня

                  А сега де.Днес отидох до магазина за нафтов филтър.
                  Запалих колата,лампата светеше,тръгнах всичко ОК форсира се добре върви добре и по едно време и лампата угасна.
                  Ходих до едно село на 20 км и се върнах всичко си е Ок.
                  Колата си върви без проблем със стария горивен филтър.
                  Утре ще го сменя,купил съм филтър на "Филтрон" дано да е добър.
                  Навява ме и на някаква мисъл дали не съм сипал някаква менте нафта.
                  Заредих на ОМВ обикновен дизел,преди проблема,но и сега съм със същата нафта.
                  То нищо не се е разминало но утре ще сменя само филтъра а диагностиката ще е след 2-3 дена че няма сега време.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем със обротите на Шкода 1,9 ПД 101 коня

                    Петьо , като я качнете на диагностиката , трябва да излязат запаметени грешки.Запиши ги и ги пусни тук да си коментираме , преди да ги изчистите.Т.е. изтрийте ги , а после ще си умуваме. Калин е прав.Диагностичната апаратура дава достатъчно информация , за който знае какво да търси.После му се прилага чук на камиона , а не преди това.
                    Сега , докато четох темата и аз фърлих един боб.И нищо.И никакъв спомен при аномалия на налягането в смукателния колектор компът да е отрязал оборотите под 3000.Но и повече не му дава.Пали и върви , като стар атмосферен.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем със обротите на Шкода 1,9 ПД 101 коня

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180411_094451.jpg
Прегледи:1
Размер:178.7 КБ
ID:5785586

                      Код 0234 Точния превод мисля че беше,Промяна на налягането във смукателната система на двигателя.

                      Точно пренадуване.Ето има познали.Поздравления !
                      Дали е нагар по геометрията или просто така на компа му е кефнало да ме изстреля в ав.режим само боба може за сега да каже.
                      Ще карам колата и ако пак сгафи вече турбината е на земята или на менгемето.Поне ще се почистят нагарите.
                      Няма значение все пак е хубаво да има такива теми и хората ако могат да си помагат.!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем със обротите на Шкода 1,9 ПД 101 коня

                        Boost Pressure Regulation: Limit Exceeded (Overboost Condition)

                        Сега може да не ти го направи няколко дни. После ще започне да зачестява.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем със обротите на Шкода 1,9 ПД 101 коня

                          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                          Boost Pressure Regulation: Limit Exceeded (Overboost Condition)

                          Сега може да не ти го направи няколко дни. После ще започне да зачестява.
                          Хапсолютно да. Колко по-рано я свалиш и изчистиш, толкоз по-добре. Понякога се износват направляващите втулки - стават на квадрати или елипси и се налага кардинални ремонти. Затова е най-добре да се почисти навреме.


                          Поздрави и раздавай повече газ, че да се не затлачва турбината

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем със обротите на Шкода 1,9 ПД 101 коня

                            Последните публикации ме постреснаха и реших да се пооцапам малко .
                            Бях са настроил да свалям турбината,съответно да скъсам половината ръждиви болтове.
                            Вдигнах колата на подемника и какво да видиш.?
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180411_141437.jpg
Прегледи:1
Размер:152.4 КБ
ID:5785591
                            Актуатор ли ил кво беше там,някво модерно име.Абе мембраната дето пуска турбината.
                            Мятка се като попски мъдури.
                            Свалих го и тъкмо щях да почвам да рева като магаре,като ми казаха че струва над 150 лева, Габровското проговори в мен.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180411_143033.jpg
Прегледи:1
Размер:127.1 КБ
ID:5785592

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180411_143040.jpg
Прегледи:1
Размер:169.5 КБ
ID:5785593
                            Мембраната и частта която я херметизира беше супер здрава.
                            Дефакто беше изгнило само захващаштото звено.
                            Между другото един стругар щеше да го барне по добре от оригиналното ама не ми се занимаваше да ходя насам натам.
                            Няма кой да го гледа отдолу.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180411_153842.jpg
Прегледи:1
Размер:175.4 КБ
ID:5785594

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180411_153846.jpg
Прегледи:1
Размер:170.2 КБ
ID:5785595

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180411_153859.jpg
Прегледи:1
Размер:186.8 КБ
ID:5785596

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180411_154054.jpg
Прегледи:1
Размер:169.4 КБ
ID:5785597
                            Колата си хвръкна.
                            За сега ще Чистенето се отлага.
                            Поздрави на всички,благодаря за съветите,темата ще е полезна.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем със обротите на Шкода 1,9 ПД 101 коня

                              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение

                              Мятка се като попски мъдури.
                              .
                              Отде знаеш как се мятат бе?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем със обротите на Шкода 1,9 ПД 101 коня

                                Под 70 лв се намира актуратора ,с нормална отстъпка. А нерядко не само той е изгнил ,а и пружината вътре. И настройка трябва ,яко газ на скорост и гледане на живи данни.
                                Калин Владов,09РСПБЗН

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X