Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водородно почистване на ДПФ филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Водородно почистване на ДПФ филтър

    За смяна на филтъра и в ЕМ комплект също има на достъпна цена колко 1000 но с "прекрасните" горива е доста спорен пробега, който може да направи.-За турбото няма да си го сменям като го махна. Защото това налягане създадено от него и от двигателя не излиза както трябва и ще се изразя както майстора ми колата не издиша правилно все едно има картоф в ауспуха и затруднява работата не само на турбо но и на двигателя като цяло.-За пушека откачих гърнетата след меката връзка за да се види дали така ще тръгне колата (преди да влезне в авариен режим) и я напъвах МНОГО пушек не излезе от под колата!!!-За еко нормите се притеснявах много и аз НО говорих с няколко човека от СБА и от пунктова за ГНП- отговора е, че те не могат да хванат липса дори и на катализатор що ли на ДПФ нормите, които те гледат са били завишени като за коли без ЕВРО стандарт. При оставянето на катализатора колата ще си покрива ЕВРО нормата без никакъв проблем не само тук в БГ но и в друга държава.

    Коментар


    • #77
      От: Водородно почистване на ДПФ филтър

      Защо ли 'прекрасните ни' горива, отговарящи на европейските норми създават проблеми единствено на стари автомобили?
      Имам познати, въртяли дизелаци до над 300х.км без какъвто и да е проблем с ДПФ.. Продължавам да смятам, че 'проблемните ДПФ' означават преди всичко 'проблеми с двигателя'... И повечето народ вместо да си оправи двигателя - лекува не причината, а симптома - ДПФ...
      Относно Еконормите - няма как автомобил Евро 5 или 6 да отговаря на еконормите без ДПФ... Въпроса с измерването на тези еконорми е друга работа..
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #78
        От: Водородно почистване на ДПФ филтър

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        При изправен двигател, имащ DPF, надали ще се забележи изобщо някакъв пушек след премахването му. Не казвам че ще мине екологията, но категорично няма да пуши повече от изправна кола фабрично без DPF, което значи видимо никак. И категорично няма да има нищо общо със стар камаз.

        Махнатите екологии не са проблема на въздуха в София, или поне не са най-първия проблем. Проблема са технически неизправните такива дори без да гледаме DPF-а, и тунингованите у гошовия гараж. В момента карам евро 3 дизеляк с изправен катализатор и без DPF фабрично. Не съм намерил никакъв начин да го накарам да изкара кълбета отзад, без значение каква простотия правя с десния педал.

        ПП: Относно сменянето на турбото - нещо не вдявам какво ще му стане при махнат DPF.
        Имах предвид несигурния ремап който ще направят. Имам доста колеги след подобна интервенция хвърлят турбо в рамките на месец. 10/10 от ремапнатите коли с оперирана екология пушат на смърт след това а преди това грам не. Та ще е хубаво колегата да сподели след това какво е положението чисто за статистиката.
        Както казах всеки сам прави своя извод. А мръсния въздух съм съвсем на ясно от какво е но това не значи че "печките" по улиците не допринасят за неприятното усещане.
        no signature no problems

        Коментар


        • #79
          От: Водородно почистване на ДПФ филтър

          От 2009г. до 2016г. карах 2.0 ЦДИ Мерцедес. Взех го на 21 000км и го продадох на 185 000км. през 2016г. Никога не съм имал проблеми с нафта, дпф или каквото се сетиш. Сега карам също дизелов автомобил с дпф, който взех на 180 000км сега гони 200 000 и за сега никакви ядове. Та какво викате и е на наща нафта? Е... ако му бутна някой биодизел може и да го прецакам, но до сега от кофти гориво не съм страдал. Веднъж само замръзна зимата, но беше -25 градуса....

          Коментар


          • #80
            От: Водородно почистване на ДПФ филтър

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            Имах предвид несигурния ремап който ще направят.
            Еми хубав ремап често излиза на цена съизмерима и по-голяма от нов афтърмаркет катализатор/DPF, та няма нищо твърде чудно в това. Читав ремап само с изрязване на DPF/катализатор/EGR и без вдигане на мощност, няма никаква причина да пуши, тъкмо напротив. Само че масово правят копиране от друго със същия двигател например, и от сорта. А това много често не работи както трябва. Само за мойто возило съм попадал на 4 версии на ROM-овете, и то без да си давам зор да търся прекалено. Някои карти са си там, някои са преместени, някои са същите, някои не са, а извън картите често има толкова голяма разлика, че няма прилика. А без дино и мерене на газове и ЕГТ, режимите на тоя мотор отиват на майната си, от там и последствията.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #81
              От: Водородно почистване на ДПФ филтър

              https://www.facebook.com/dpfpro.bg/ ..ей тия момчета са в Кърджали,работят много кадърно ,дано не се счита за реклама че е полезна информация,работят също и с Еконт-сваляш ,пращаш и ти го връщат почистен ...Данчо се казва

              Коментар


              • #82
                От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                Да споделя и аз моя опит с премахване на ДПФ. На 280000 км-реални, ДПФ-ите на колата ми се предадоха(2бр. са, мотора е V . Вариантите бяха:
                1.Нови ДПФ-и на цена около 4000лв.-видяха ми се много и се отказах.
                2.Да опитам да ги почистя, което мисля че е добър вариант, ако положението не е плачевно. Не го направих защото се доверих на неподходящите хора, които твърдяха че било безмислено.
                3.Премахване. Разрязаха гърнетата, извадиха ДПФ-ите, затвориха ги и дойде ред на "мапера",човека с лаптопа. Тук нещата станаха нещо подобно на психотрилър. Общо четири намеси от двама различни човека за период от 6 месеца. През това време, в началото колата се опитваше да прави регенерации и за малко да ми удави мотора с нафта. След това заради глупавия софтуер не ми заспиваха ЕКУ-тата на мотора и акумулатора падаше за една нощ, вследствие на което се съсипа и си купих нов акумулатор. Търсене на незаспиващия модул(не предполагах, че са тези на мотора) беше много приятна задача през зимните месеци. Вместо да приспивам жената, аз приспивах колата Накрая се оправиха нещата, но ми костваха много разправии и финанси.

                П.С. Отчитам факта, че колата ми е с малко по-рядко срещам двигател с две ЕКУ-та и не е много позната на "маперите",но парите и нервите, които хвърлих са факт. Ако сега бях в изходна позиция щях да опитам всичко преди да ги премахна-чистене, пране и т.н.

                Коментар


                • #83
                  От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Защо ли 'прекрасните ни' горива, отговарящи на европейските норми създават проблеми единствено на стари автомобили?
                  Имам познати, въртяли дизелаци до над 300х.км без какъвто и да е проблем с ДПФ.. Продължавам да смятам, че 'проблемните ДПФ' означават преди всичко 'проблеми с двигателя'... И повечето народ вместо да си оправи двигателя - лекува не причината, а симптома - ДПФ...
                  Относно Еконормите - няма как автомобил Евро 5 или 6 да отговаря на еконормите без ДПФ... Въпроса с измерването на тези еконорми е друга работа..
                  1. На баща ми второто Волво ХЦ 90 беше с ДПФ и най-мощната версия 200 к.с. Вървеше по-зле от предишното му, което беше без ДПФ-185 к.с.
                  Това последното доста често влизаше в регенерация, и няколко пъти в авариен режим и баща ми ходеше до сервиза във Варна, за да го регенерират но през ОБД. Когато баща ми почина по мои спомени беше на около 90 000 км. Зареждаше дизел по-принцип от големите вериги, Волвото се обслужваше само в мотопФу.
                  2. Мазда ЦХ 7 купувана нова от мой приятел с ДПФ с адблу сега е на около 122 000 км, а от 2 години ДПФ му прави проблем. От Сраммоторс му искат повече от 6 000 лв, за да сменят ДПФ-а. Не знам от къде зарежда дизел, но е технически грамотен човек, има познания по приложна електроника и добре се грижи за нещата си.

                  И в тези два случая каква е вероятността да има проблем с двигателите?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #84
                    От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                    С двигателя едва ли.Проблема идва от това, че в БГ, за да нямаш проблеми с ДПФ, си трябва каране на дълъг път. Едва ли не всеки ден да минаваш км извънградско. При един разговор с г-н Джамбазов за Тойота 2.2 177 к.с Д-КАТ, потвърди моето мнение. Не случайно почти не са внасяли официално този мотор в БГ. Живота на един такъв филтър е около 300 000км. Живота на един двигател при нормална експлоатация е поне 500 000км, т.е два филтъра.
                    Приемете,че това е консуматив, който трябва да се сменя. Досега не съм виждал кола след 2006г с премахнат ДПФ да не припушва, и да не мирише(една специфична миризма) като работи на едно място. БМВ,VW и т.н

                    п.с снощи с един авер, БМВ Х5 с махнат дпф, но с катализатор,поработи на място 4-5мин докато си лафехме, усмърдя му душата.
                    п.с.2 Пепино рейсинг много разбира, не съм срещал недоволен клиент след негова намеса.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      .....И в тези два случая каква е вероятността да има проблем с двигателите?
                      А каква връзка има това с горивата в България? Чувал съм за подобни случаи с първите Мазди в Германия например (карали ги да излизат на магистралата периодично), където едва ли карат с български горива...
                      При мен често си влиза в регенерация (понякога - през 100км), защото обичайния ми машрут е голямо задръстване на малко разстояние... И така вече почти 80х.км...
                      Не показва влошаване на параметрите според софтуерния фийдбек... Да, при шофиране извън града регенерацията става много рядко...
                      Иначе за Мазда СХ-7 с адблу не съм чувал - доколкото си спомням се предлагаха само 2.3DISI и след това бяха почнали да я предлагат с дизелак около 180к.с., но като цяло - преди да излезе Евро-6).. Но може и да греша де...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                        Колега, дано си взел правилното решение, но да те предупредя, че двама познати с такива Сантафета, направиха това което и ти се каниш да направиш, пък после доста съжаляваха. Няма да ти разправям подробности, а само ще ти кажа, че в последствие доста трудно си намериха втора употреба ДПФ филтри и си ги монтираха отново.

                        Ако не си го изтърбушил вече, мога да ти дам координати на човек от Варна, който ще ти рециклира филтъра, до заводско състояние и ще останеш доволен. Миналата година и аз бях със същия проблем и след неговото почистване нещата се оправиха - изключително съм доволен.

                        На колегите, които препоръчват яко газ по магистралата (за да се продухал ДПФ-а), ще кажа че това не е катализатор за да го продухваме и е хубаво да си прочетат инструкцията в книжката на колата - с каква скорост, или с какви обороти , както и колко време да покарат колата, за да може да си направи, въпросната регенерация.
                        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X