Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водородно почистване на ДПФ филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Водородно почистване на ДПФ филтър

    Когато се стигне до почистване и е установена тази необходимост,подкрепям мненията, че трябва първо да се отстранят причините.
    (Водородното почистване не реши "проблема" с катализатора при две от бензиновите коли на мои приятели,но си платиха за спорта. В единия случай имаше запекли сегменти и последва лечение,а във втория само смяна на ламбда сонди)
    Щом сте убедени че е наложително почистване,не ВИ бърка да пробвате за спорта и после търсете правилното кардинално решение.

    Коментар


    • #17
      От: Водородно почистване на ДПФ филтър

      Здравейте,
      до тук получих много добри съвети. Само да обясня пред историята на колата. Аз я купих на 169000км. РЕАЛНИ след малко каране се разбра че има проблем в двигателя (повдигачи,кобилици ,вал и всичко друго над клапаните) след смяна на всичко и даване на над 1000 кинта проблема с вървенето си остана на компа си показа ЕГР и ДПФ след инфо от два сервиза ми казаха,че ЕГР е толкова запушен, че е задръстил и ДПФ което се потвърди и след много четене по форуми. Смених ЕГР с оригинален (ако има сначение) и я метнах на магистралата с майстора и компа от 1800 еденици падна на 1400 но нищо повече вървене разход същото.
      Колега "FANATIK" нямам идея тази свещ каде е и как може да се тества моля ако знаеш дай ми някакви насоки.
      Маслото си е както съм го сменил преди около 5000 км като ниво.
      От зад като я запаля има мирис според майстора е от катализатора (ДПФ) отишъл. Не искам да го махам за това търся варианти за продухване/прочистване.
      Кажете къде вие сте ходили ако сте ходили.
      За това мисля за това водородно почистване.

      Коментар


      • #18
        От: Водородно почистване на ДПФ филтър

        Първоначално публикуван от bijoFe Преглед на мнение
        .
        Колега "FANATIK" нямам идея тази свещ каде е и как може да се тества моля ако знаеш дай ми някакви насоки..
        от предната страна по посока на движение, стърчи напред от ДПФ-а и от нея излиза букса с 2 кабела. Предполагам сваляне и тестване. Аз не съм го правил. Също има 2 тръби които влизат в ДПФ-а. Да не ги е изскубал някой?

        ето къде трябва да е:


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:santa fe DPF.jpg
Прегледи:1
Размер:43.5 КБ
ID:5785590
        no signature no problems

        Коментар


        • #19
          От: Водородно почистване на ДПФ филтър

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          от предната страна по посока на движение, стърчи напред от ДПФ-а и от нея излиза букса с 2 кабела. Предполагам сваляне и тестване. Аз не съм го правил. Също има 2 тръби които влизат в ДПФ-а. Да не ги е изскубал някой?

          ето къде трябва да е:


          [ATTACH=CONFIG]953942[/ATTACH]
          Сигурно ли е, че това е свещ?
          Карам спортидж (което е аналог на туксон) и там това дето стърчи с двата кабела е датчик (сонда), не е подгревна свещ
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #20
            От: Водородно почистване на ДПФ филтър

            Не карам дизел, но попрочитам по нещо. Попаднах на тази тема -http://audibg.com/forum/index.php?/t...D%D0%B8%D1%8F/ вярно, че е по-старичка, но и сегашните отзиви за бълбукаторите не са цветя и рози. Не е лошо, който започне, да прочете цялата тема. Кардиналното решение е в края.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #21
              От: Водородно почистване на ДПФ филтър

              В началото на седмицата трябваше да минавам на преглед Фокуса на жена ми ( 1,5 ТДЦИ , 120 кс, старт -стоп система , 41000км ) . При проверка на изгорелите газове при максимално допустими норми 0,5 ( не разбрах точно каква мерна единица ) се оказа че имаме при три последователни измервания 0,67 --- 0,58 --- 0,61 или средно 0,62 . След съвет на проверяващият да направим едно динамично каране на магистралата с по-високи обороти всичко си дойде на мястото 0,25 единици или наполовината от нормата . Колата я кара преобладаващо жена ми на къси разстояния и без да ускорява рязко или образно казано без да натиска колата . След около 30 км , със скорост 120 км в час , с темпомат и на 4 скорост от общо шест и обороти над 3000 до 4000 всичко си дойде на мястото . При нормално каране при 120 км в час и на шеста скорост , оборотите са под 2000 . Противно на логиката , съвременните дизелите трябва да се карат на малко по-високи обороти и редовно да се натискат на магистралата . По време на почистването на филтъра , жена ми стоеше на тръни и чакаше всеки момент двг да гръмне . Тя , по нейната си женска логика не иска да разбере че е нормално един двигател да работи продължително време на средни за възможностите си обороти . Предимно градското , на къси разстояния и вечно студен двг е голям мор за съвремения дизел . Така че карането на дизели е редно да бъде преобладаващо на дълги разстояния и предимно извънградско . Май ще се налага търсенето на хибрид или малък бензинов за градска употреба .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #22
                От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                Аз, като един лаик, да попитам, къде отиват саждите и другата гняс от изпускателната система след такова каране.
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • #23
                  От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                  Саждите изгарят. Другата гняс остава където си е и се уплътнява.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                    Излиза, че при градски условия и каране нормално на дизелов автомобил, няма никаква полза за екологията от ДПФ-а. Горния пост показва завишено съдържание на твърди частици, независимо от наличието на ДПФ.
                    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                    SSang Yong Kyron 2.0xdi
                    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                    Коментар


                    • #25
                      От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                      Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                      Излиза, че при градски условия и каране нормално на дизелов автомобил, няма никаква полза за екологията от ДПФ-а. Горния пост показва завишено съдържание на твърди частици, независимо от наличието на ДПФ.
                      Да и това е реалната истина . Чисто и просто , изгарянето на вредните частици и замърсяването се извършва извън градовете . Забравих да допълня че автомобила е Евро 6 и уж отговаря на последните екологични изисквания за автомобилите .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                        Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                        Излиза, че при градски условия и каране нормално на дизелов автомобил, няма никаква полза за екологията от ДПФ-а. Горния пост показва завишено съдържание на твърди частици, независимо от наличието на ДПФ.
                        Не е така.

                        Твърдите частици са много-много по-вредни в състоянието си на частици, отколкото като изгорят. Другите частици, които не изгарят, поне остават във филтъра вместо да ги дишаме. Там също не са особено вредни.

                        Задръстеният и износен DPF не пуска повече твърди частици навън както това става с катализаторите, той просто пречи на двигателя да работи. Измерванията за състоянието му се отнасят до налягане преди и след него, а не за количество частици.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                          Сигурно ли е, че това е свещ?
                          Карам спортидж (което е аналог на туксон) и там това дето стърчи с двата кабела е датчик (сонда), не е подгревна свещ
                          Не съм свалял нищо, така че не съм сигурен, четох че това е системата за ре-циркулация, давам идеи на колегата да си оправи проблема, може ако е и сонда тя да е развалена, нека провери всичко.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #28
                            От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Не е така.

                            Твърдите частици са много-много по-вредни в състоянието си на частици, отколкото като изгорят. Другите частици, които не изгарят, поне остават във филтъра вместо да ги дишаме. Там също не са особено вредни.

                            Задръстеният и износен DPF не пуска повече твърди частици навън както това става с катализаторите, той просто пречи на двигателя да работи. Измерванията за състоянието му се отнасят до налягане преди и след него, а не за количество частици.
                            Е, да де, ама излиза, че не е баш така. Тези на пункта не мерят какво има в ДПФ-а, а какво излиза в атмосферата. Измереното след градско каране е едно, а след половин час извънградско на стъпка, съвсем друго:

                            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                            В началото на седмицата трябваше да минавам на преглед Фокуса на жена ми ( 1,5 ТДЦИ , 120 кс, старт -стоп система , 41000км ) . При проверка на изгорелите газове при максимално допустими норми 0,5 ( не разбрах точно каква мерна единица ) се оказа че имаме при три последователни измервания 0,67 --- 0,58 --- 0,61 или средно 0,62 . След съвет на проверяващият да направим едно динамично каране на магистралата с по-високи обороти всичко си дойде на мястото 0,25 единици или наполовината от нормата .... След около 30 км , със скорост 120 км в час , с темпомат и на 4 скорост от общо шест и обороти над 3000 до 4000 всичко си дойде на мястото . По време на почистването на филтъра , жена ми стоеше на тръни и чакаше всеки момент двг да гръмне ...
                            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                            SSang Yong Kyron 2.0xdi
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                            Коментар


                            • #29
                              От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                              Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                              Е, да де, ама излиза, че не е баш така. Тези на пункта не мерят какво има в ДПФ-а, а какво излиза в атмосферата. Измереното след градско каране е едно, а след половин час извънградско на стъпка, съвсем друго:
                              Това не доказва нищо, освен че дпф не е идеална технология, а има своите ограничения и своите изисквания.

                              Тия единици за които говориш подозирам че са барове налягане преди филтъра.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                Отровихме си децата от такива изпълнения, като не можете да поддържате даден автомобил, купете си такъв който можете!
                                Че тя отровата от там идва де.
                                Че са евтини и в едно семейство вместо един на всеки по един автомобил.
                                Колко познавам където карат на газ че евтинко и екологично пък не отчитат разхода на масло литър на хиляда километра.
                                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X