Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Много въпроси за локално парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Много въпроси за локално парно

    Първоначално публикуван от Interceptor Преглед на мнение

    Проблема с котела е че тръбите са изведени в хола на централно място,...
    Това не е значим проблем. При промените които ти предстоят това е лесно преодолимо особено ако минеш на затворена система. Аз лично минах през отворена в началото точно поради същите причини като твоите.
    Първоначално публикуван от Interceptor Преглед на мнение
    с идеята да е естетическо и да можеш да гледаш огъня.
    И сега си гледам огъня в трапезарията с отделна суха печка за кеф и разкош и пелетен котел с радиатори за отопление на етажите. Ползвах малко външна помощ заради гаранцията на котела. Като цяло нищо трудно няма в изграждането на инсталацията стига да не се заиграеш с подово. Когато си прецизираш желанията според усещанията ти за температурен комфорт звънкай за инфо относно дребни правила относно детайли и избор на компоненти.
    GPS системи https://www.easytracking.bg/
    Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

    Коментар


    • #17
      От: Много въпроси за локално парно

      При 100 квадрата на етаж-котел на пелети и водно подово,голям бойлер/нещо над 100л./вързан към котела,а за лятото към некой панел на покрива.При тия обеми камина няма да свърши работа.Може за уют в хола и толкоз.
      Защо водно подово?Ами за да се стопли къщата с радиатори,водата трябва да е 50-60 градуса/иначе-студ майка /,а за подовото-не повече от 40 градуса.От там идва икономията,отделно комфорта да ти е топло на краката.Трябва обаче да си намериш свестен майстор /бригада/,което не е хич лесна работа.За парите си знаеш,не е евтино.Успех.

      Коментар


      • #18
        От: Много въпроси за локално парно

        Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
        Ами за да се стопли къщата с радиатори,водата трябва да е 50-60 градуса/иначе-студ майка /,а за подовото-не повече от 40 градуса.
        Слагаш по-големи радиатори и се топлиш пак на 40°. Ако не вярваш, ела да ти покажа вкъщи, хем не съм слагал големи радиатори. Октомври, Ноември и след средата на Март държа котела на 40°, другото време на 45°, в най-големия студ е 50°. Всичко е въпрос на малко сметки
        . В каталозите на радиаторите Корадо има топлинни мощности при различни температури на водата.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #19
          От: Много въпроси за локално парно

          Първоначално публикуван от Interceptor Преглед на мнение
          Къщата е сравнително нова, има изолация отвсякъде. Дограмата също е добра. Покрива също е с изолация.

          Проблема с котела е че тръбите са изведени в хола на централно място, т.е. с идеята да е естетическо и да можеш да гледаш огъня.

          По-принцип при много къщи като не е отопляно и като влезеш зимата вътре е все едно си още отвън. Тук без да е отопляно се усеща по-добра температура. Ако въобще може да се съди по това.
          Не може да се съди по това.
          Съди се по минималната температура в къщата при минимална външна температуре.
          Примерно ако не е топлено от месеци и вътре е 5 градуса а отидеш в ден в който вънка е 10 градуса.

          Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
          /,а за подовото-не повече от 40 градуса.
          Подовото на 40 не разказва ли играта на разширените вени?
          Много е приятно да ти е много жежко на краката ама само в началото - после ги дигаш на столовете.

          Истината за подовото е до 30-35 градуса отиваща вода (което значи пода е 24-25 макс) и добра изолация на къщата щото няма стопляне иначе.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Много въпроси за локално парно

            Тва.... с градусите около 40, да не вземем да подведем човека?
            Щото ако се намеси някой вещ по топлото може да ни бие през пръстите. Па и икономист да е с малко повече познания по парното пак ще ни тепа. А относно подовото..... личните усещания са си доста важни. Преди избора на този не ефтин вариант все си мисля, че ако има как да погостува на някой с подово и да пошляпа по плочките ще е по-сигурен дали е за него.
            GPS системи https://www.easytracking.bg/
            Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

            Коментар


            • #21
              От: Много въпроси за локално парно

              Гледам,гледам и ви се чудя къде го видяхте това подово!?
              Човека има къща с направена инсталация т.е. тръбите са пуснати и замаските са готови.
              Трябва да е луд да тръгне да кърти.Иска да си го прави сам къде от съображение финанси къде от трудният избор на читави майстори.
              А вие го обърнахте на пасивни къщи и подово.
              Инсталацията е мислена за камина.Ако се остане на вариант твърдо гориво и преместване на котела/камината извън хола там трябва да се появи колекторна кутия.
              От нея трябва да има как да се изтеглят щранговете до новото място на котела/камината.
              Ако е пелетен добре правим затворена система слагаме разширетелен съд под налягане до котела+предпазен клапан и това е.
              Ако е отворена системата тая игра не става баш така и дали ще работи е друга тема за размисъл като също трябва да се види къде ще е отвореният разширител.
              Със сигурност няма да работи при липса на захранване в помпата и със сигурност аз НЕ БИХ го посъветвал в този случай да е на твърдо гориво/дърва от съображение сигурност.
              По принцип съм почти сигурен,че и в сегашният случай камината в хола няма да работи на гравитация без захранване,но не съм видял къщата и не мога да кажа.
              За сега толкова от мен,че ще налетят капацитетите и пак ще ми се оптише,а пък с колегата ще се чуем.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • #22
                От: Много въпроси за локално парно

                Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                За сега толкова от мен,че ще налетят капацитетите и пак ще ми се оптише,а пък с колегата ще се чуем.
                Принципно си прав.
                Обаче:
                1. Човека пише във общонационален форум;
                2. Там е пълно със семкаджии дето са виждали и чували нещо от някъде си;
                3. Истинските майстори нямат време за такива форуми освен да се включат бързо да лепнат някой клиент балък
                4. Приема се че като искаш да е_еш жена си на площада сульо и пульо ще ти дава акъл.
                Последно редактирано от rosen_offroad; 08-04-18, 12:01.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #23
                  От: Много въпроси за локално парно

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Принципно си прав.
                  Обаче:
                  1. Човека пише във общонационален форум;
                  2. Там е пълно със семкаджии дето са виждали и чували нещо от някъде си;
                  3. Истинските майстори нямат време за такива форуми освен да се включат бързо да лепнат някой клиент балък
                  4. Приема се че като искаш да е_еш жена си на площада сульо и пульо ще ти дава акъл.
                  Абсолютно вярно. Иначе отиваш при проектант ОВК, той това е учил и правил.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #24
                    От: Много въпроси за локално парно

                    Разглегайте и тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=226999
                    Дискутират се почти Вашите въпроси.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Много въпроси за локално парно

                      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                      Гледам,гледам и ви се чудя ...
                      За сега толкова от мен,че ще налетят капацитетите и пак ще ми се оптише,а пък с колегата ще се чуем.
                      Изчитайки всички мнения,на мене резко ми се отписа.Да ме извиняват колегите,ама четете условията бре.Чуйте се с колегата и съм сигурен че ще го решите.Не ви познавам и двамата,но ми е достатъчно да прочета и едно изречение за да преценя кое е професионално и кое е за абонамент.Ще си позволя един съвет.Независимо от вида гориво,много важен е вида на топлоизточника,риза или серпентина.Серпентината като че ли е по близко до киловатите с които окичват печките.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X