Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чистачки ML320i W163

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чистачки ML320i W163

    Здравейте.Проблема е ,че чистачките не работят. Релето и бушоните ги проверих. Здрави са,но захранване до релето не стига.Освен лоста за чистачки друг заподозрян може ли да има или да го сменям смело?

  • #2
    От: Чистачки ML320i W163

    На максимална скорост работят ли? А, като миеш стъклото ? "Паркирали" ли са нормално ?

    Коментар


    • #3
      От: Чистачки ML320i W163

      Имаш ли Сензор за дъжд?
      Буксата към моторчето за чистачки с 3 кабела ли е?
      Изписва ли ти грешка някаква?
      Лоста за чистачките се проверява с комп. има опция, с която може да се провери.
      Как си проверил " релето и бушоните" казваш ЗДРАВИ СА. А после казваш'' НЕ СТИГА захранване до релето"
      Мартин Димитров
      УАЗ

      Коментар


      • #4
        От: Чистачки ML320i W163

        До буксата за моторчето още не съм се добрал.До сега се мъчех да демонтирам рамената на чистачките.Сигурно утре ще я видя буксата.
        Грешка няма (поне няма светеща лампа на таблото).Комп.диагностика не съм правил.
        Релето го проверих като го извадих от бушониерата и му подадох 12V.Чува се цъкане и съответно работи.Също пробвах с друго идентично реле без резултат.А в куплунзите,където влизат крачетата на релето в бушониерата при извадено реле измерих с мултимер напреженията,които в случая липсват.По това съдя,че ток до релето не идва.Но въпроса е пътя на тока от лоста за чистачките минава ли през друго място ,например някой модул или управляващ блок или друго преди да стигне до релето и ако съответно няма друго то да набеждавам лоста и да го сменя.За сега нямам друг лост за проба,иначе нямаше да пускам темата.Лост за проба мога да си набавя като закупя нов,но не съм сигурен дали е от него.

        Deso_bg на никаква скорост не работят ,нито миенето на стъклото.Между другото чистачките изчезнаха заедно с радиото и се появяват много рядко заедно за кратко и пак изчезват заедно (чистачки и радио).Надявах се да открия оголени кабели допиращи се около лоста за чистачките,за това свалих волана и лостчетата,огледах всичко но не видях нищо оголено и допиращо се.


        В чужд форум четох,че чистачките били с много прост механизъм -реле,мотор и лост.Ако релето няма захранване - лост.Ако има - реле.Ако релето има захранване и работи - мотор.По тази логика съм си за нов лост,но все пак искам да чуя и вашето мнение,че като не питам после става лошо.

        Коментар


        • #5
          От: Чистачки ML320i W163

          Ако имаш сензор за дъжд става още по-сложно затова и попитах.Тогава имаш LIN Communication от тоя сензор за дъжд.
          Буксата за моторчето требва да е на бушониерата и Е в непосредствена близост до предпазителя.
          Щом са и чистачки и радио появяват и после изчезват ,мирише ми на SAM modul (бушониера),но не се знае затова по-евтино е да отидеш на Star Diagnose
          Мартин Димитров
          УАЗ

          Коментар


          • #6
            От: Чистачки ML320i W163

            Лоста, по принцип се разглобява - вътре във врътката за чистачките, има една платка и запоени към нея три кабелчета. При мен се бяха пораздърпали с годините и накрая се откъснаха. И ААМ и SAM-а eбаваше, чак SRS палеше... Но пък, не ми работеха на паузата и на 1 и 2 степен, а на пръскане (миене на стъклото) тръгваха.

            Коментар


            • #7
              От: Чистачки ML320i W163

              Лоста го разглобих (снимката долу) .Не видях нещо счупено и кабелчетата си бяха по местата.По вероятно предположението на xarsi ( SAM модул ).Той как се проверява и подлежи ли на ремонт или да търся друг и да го сменям? Смятам докато оправя проблема временно (а дали ще е временно...) да сложа един бутон с реле,което да захранва директно моторчето на чистачките (грозно ,но по-добре от ПТП).

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1531.jpg
Прегледи:1
Размер:189.9 КБ
ID:5784937

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X