Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запалителни бобини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Запалителни бобини

    Здравейте колеги, моля някой по запознат да каже при запалителните бобини има ли период в които работят по-лошо ( по-нисък ток и слаба искра ) или направо умират? Възможно ли е да има влошена работа на мотора в следствие на стари ( оригинални ) бобини ? Говорим за стандартен 4 цилиндров мотор с 4 запалителни бобини. ( Свещите са ми сменени с НГК по каталог ).

  • #2
    От: Запалителни бобини

    Колега дай повечко данни че иначе пак ще си говориме за боба.

    Коментар


    • #3
      От: Запалителни бобини

      Възможно е, ,,касета" ли е?
      Последно редактирано от veskov; 29-03-18, 21:29.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Запалителни бобини

        Да, възможно е. Но не питай кога и защо.

        Коментар


        • #5
          От: Запалителни бобини

          Ами като симптоми, -3 % дълъг трим ( компа засича богата смес и обеднява с 3% ). При смачкване на газта има леко неравно ускорение в ниските обороти 1800-2600. Лоша работа и липса на мощност в ниските обороти. Във високите работата е нормална и колата работи добре. На моменти при палене върти повече от необходимото както топла така и студена. Една идея по-висок разход. Причината да се замисля за бобини е както посочих лекото придърпване при мачкане на газта.

          Коментар


          • #6
            От: Запалителни бобини

            На газ?
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: Запалителни бобини

              Газ няма, само бензин е. От 2 месеца карам със скъп бензин. От 1 седмица с добавка, промяна почти никаква, така че от инжектори едва ли е. Има и нова ламбда сонда. Дебитомера мери коректно. Другото което е на диагностика оборотите на място варират от 640 до 660, не знам до колко е нормално.

              Коментар


              • #8
                От: Запалителни бобини

                В последно време очевидно има излъчване.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Запалителни бобини

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  В последно време очевидно има излъчване.
                  Не те разбрах !? Питането ми е теоретично и съм го задал в първият пост. Тъй като ако бобините ми са "тръгнали" да си приготвям сума за четири броя и да си търся по магазините, тъй като не ми се прибира на 3 цилиндъра в някой хубав момент.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Запалителни бобини

                    Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                    Говорим за стандартен 4 цилиндров мотор с 4 запалителни бобини.
                    Ако е "стандартен", ще да е нещо американско, но пък само 4-цилиндров, определено е "нестандартен" американски двигател.
                    По-горе те попитаха в "касета" ли са въпросните бобини (другото би означавало да са поотделно нахлузени на всяка свещ), но ти подмина въпроса с гордо мълчание.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Запалителни бобини

                      В по-влажно време следва да работят осезаемо по-зле.На загрял двигател също,според зависи модела на бобината.Най-много си проличава при рязко намачкване на газта под товар(ускорение от 40-50 с пълна газ на 4та или 5та).При газта също си проличават една идея по рано заминаващите бобини,особено ако им се налага да запалват обеднена смес,тя се пали по-трудно.Ако споделиш повече инфорамция,можеш и да получиш насоки,които ще ти спестят нерви и грешни пари,доста марки имат хронични проблеми с бобините и за много от тях има работещи решения,без да се налага да сменяш бобини ежегодно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Запалителни бобини

                        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                        В по-влажно време следва да работят осезаемо по-зле.На загрял двигател също,според зависи модела на бобината.Най-много си проличава при рязко намачкване на газта под товар(ускорение от 40-50 с пълна газ на 4та или 5та).При газта също си проличават една идея по рано заминаващите бобини,особено ако им се налага да запалват обеднена смес,тя се пали по-трудно.Ако споделиш повече инфорамция,можеш и да получиш насоки,които ще ти спестят нерви и грешни пари,доста марки имат хронични проблеми с бобините и за много от тях има работещи решения,без да се налага да сменяш бобини ежегодно.
                        Във влажно време, ако има проблеми, то не е във бобините, а кабелите след тях.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Запалителни бобини

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Във влажно време, ако има проблеми, то не е във бобините, а кабелите след тях.
                          Ако има кабели. Ама вероятно нЕма, щото за всеки цилиндър си има(ло) отделна бобина.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: Запалителни бобини

                            То тестването на бубините не е никакъв проблем,но може посоката да е друга.Примерно некоректно налягане в горивната магистрала,проблеми в газоразпределянето, повишено съпротивление в генерацията и има и още опции................

                            Коментар


                            • #15
                              От: Запалителни бобини

                              Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                              .. Питането ми е теоретично..
                              След като питането е теоретично, и колата, за която става дума, е хипотетична, всичко написано тук, е чесане на клавиатури.

                              Няма смисъл, просто...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X