Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пропада педала на съдинителя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пропада педала на съдинителя?

    Задължително си вземи нова спирачна течност ДОТ4 и гледай да е маркова ,не се доверявай вече на руското .......Аз преди време също минах по-тоя път и проблема се оказа скапаната течност. След като смених помпата с нова и сложих течност Castrol вече нямам тия грижи.

    Коментар


    • #17
      От: Пропада педала на съдинителя?

      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
      Каквито и помпи да сложи, със сигурност ще сменя често течността. Да не кажа всяка година, та може и по-често, зависи от времевия континуим на ползване на това съветско возило. До ден днешен, не мога да ги разбра, тия помпи карат по 10 000км и умират геройски. На гейкласата още съм с заводските, а са на 35 години.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image058.jpg
Прегледи:1
Размер:355.6 КБ
ID:5784817
      Около 150 хиляди километра с тази помпа и същия цилиндър.Сменени са заедно с маркуча преди 7-8 години личи си по телефона,с който е снимано.Тогава бяха под 30 лв двете помпи заедно,говорим за оригинални части.Нека да не плюем всичко наред,понеже точно в момента имат качествено производство и по някакви неведоми пътища достига и до нас.Кажи само информативно колко струват заводските за Г класата?

      Коментар


      • #18
        От: Пропада педала на съдинителя?

        Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
        Дано не го разберете като заяждане. няма горна. долна помпа. има работна помпа -горната- и работен цилиндър-долната- че като чета имам чувството че съм в БГ МАМА.
        Така е прав си, но сме свикнали и е по просто/ясно да използваме "горна" и "Долна" помпа и за това малко звучи наистина не професионално от страни но

        Коментар


        • #19
          От: Пропада педала на съдинителя?

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          .Кажи само информативно колко струват заводските за Г класата?
          За съжаление, не мога да дам подобна информация, защото просто не ми се е налагало да сменям.

          Коментар


          • #20
            От: Пропада педала на съдинителя?

            Едва ли е имало по-луд от мен. По едно време имах три ниви на един път - повярвай ми знам за какво говоря.

            Коментар


            • #21
              От: Пропада педала на съдинителя?

              В такава ситуация ,сменявам цялата група.От горната през маркуча ,та и долната и задължително ревизия на шпилката и леглото и на вилката.Опита ме е научил че тръгне ли едната не след дълго тръгва и другата. По автомобилите и не само ,много неща вървят на групи като възли и детайли.Имам ли възможност сменявам всичко ,което има вероятност да сдаде от определена група,където се е наложила смяна на нещо.
              Последно редактирано от faster; 28-03-18, 07:01.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #22
                От: Пропада педала на съдинителя?

                Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                За съжаление, не мога да дам подобна информация, защото просто не ми се е налагало да сменям.
                Аз мога да ти кажа с точност до левче 462лв е горната помпа АТЕ скоро сменях.Нивите че се трошат,трошат се,но точно този възел е един от най-безпроблемните,особено ако се обслужи с добри части.Не знам коя година си ги имал тези ниви,до едно известно време беше ужас с частите и аз ги бях намразил.В момента има оригинални части на смешни цени и до сега проблеми с тях съм нямал.Нива лично моя нямам,но поддържам 3 такива на горското стопанство и знам за какво иде реч.Имам и един обикновен екземпляр от същата марка и противно на общото схващане след като я преработих по мое усмотрение си я карам съвсем безгрижно като работна кола,а разхода за обслужване и консумативи е смешен.

                Коментар


                • #23
                  От: Пропада педала на съдинителя?

                  Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                  Аз мога да ти кажа с точност до левче 462лв е горната помпа АТЕ скоро сменях.Нивите че се трошат,трошат се,но точно този възел е един от най-безпроблемните,особено ако се обслужи с добри части.Не знам коя година си ги имал тези ниви,до едно известно време беше ужас с частите и аз ги бях намразил.В момента има оригинални части на смешни цени и до сега проблеми с тях съм нямал.Нива лично моя нямам,но поддържам 3 такива на горското стопанство и знам за какво иде реч.Имам и един обикновен екземпляр от същата марка и противно на общото схващане след като я преработих по мое усмотрение си я карам съвсем безгрижно като работна кола,а разхода за обслужване и консумативи е смешен.
                  Ти подържаш три ниви с пари от горското, аз съм подържал три ниви с мои пари. Повярвай ми, всеки ден имаше какво да се прави - седмицата беше буквално пълна. Няма нещо което да не е сменяно, сръвняваш обикновенна лада, която е страшо дарако устоичива, като изключим ламарините от капачка за буркан. Последната нива продадох през 2013, дадох я заедно с още една нива и полвина на части. Имах 3 скоростни кутий, две раздатъчни, нещо около 4-5кардана, щанги за задния мост, много щанги, толкова много, че можеш да си направиш "тръбарка" от тях. Същото така съм предал на вторични над 100кила предни карета, вътрешни и външни - та много, ама много добре знам, какво струвата нивата. Също така казвам, гейклас има доста слаб агрегат - лагер предна главина, ресурса е страшно малък, смея да кажа, по-малък от на лада нива( тука давам предимоство на нивита. Лагерите струват левчета и се сменят за 30мин)

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пропада педала на съдинителя?

                    Мисля че леко преувеличаваш особено в момента с вътрешните карета.Едната от нивите е идвала с раздатка висяща само на карданите и то НА ХОД,погрома по купето беше абсолютен,съжалявам че нямах с какво да снимам.Но вътрешни карета не съм сменял никога,виж корпуса на диференциала съм го виждал раздробен.Идвали са със скъсани амортесьори,щанги,но за толкова различни ниви едва ли съм сменил повече от 2-3 вътрешни карета общо,външните ако някой се сети да смени маншона също караха доволно дълго.А при мен става дума за служебни коли карани на двойна и тройна езда 90/100 от времето в гората без му пука на никой от шофьорите.Кутии до ден днешен трошат редовно,понеже държат да карат с 5 степенни,за да излиза сметката за гориво.Разликата е че ти твоите си ги продал,а след като ги бракуват от горското и в пунктовете за вторични ги гледат накриво.Ако искаш всичко да ти е перфектно,без да тропне и да скръцне,просто това не е твоята кола,поддържам и една нива на клиент,който държи всичко да е изрядно(за 3ти път сменям пластмасата около педалите) и напълно те разбирам защо си ги намразил.Боря се и с G230,но там историята е различна,собственика спокойно отдели 5000лв за основен ремонт на двигателя в дилърски сервиз и ежегодно купува една лада нива в гуми за джипа.Та с други думи толкова пари,толкова боя,собственика на нивата му предстои да даде 30-40лв в най-лошия случай за да смени всичко по системата без металната тръбичка и пак е в играта.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пропада педала на съдинителя?

                      Минах по този път с Ладата. Почнах с ремонтни комплекти, работен цилиндър /беше омаслен/ накрая и помпата. Една седмица си играя с проби. Сменяваш двете накуп за дребни пари и два часа работа с пушенето. Най - големия проблем е развиването на щуцерите на тръбичките, особено ако не са развивани 30 години като при мен.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пропада педала на съдинителя?

                        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                        ... Най - големия проблем е развиването на щуцерите на тръбичките, особено ако не са развивани 30 години като при мен.
                        А колко лесно ставаше едно време с оксижена.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пропада педала на съдинителя?

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          А колко лесно ставаше едно време с оксижена.
                          По принцип отбягвам "огневите работи". В случая работа свърши един малък тръбен ключ на който все пак с флекса му се накъси дръжката
                          А и един приятел да държи контра при отвиване ня тръбичката от маркучето на работния цилиндър.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пропада педала на съдинителя?

                            Моите ниви бяха с 5см лифт ( може това да е повлияло на каретата). В боклуците ми излезна едно чисто ново вътрешно дълго каре от усиления вариант - тип трипод. Ако някой му се наложи, ще му направя една форумна отстъпка

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пропада педала на съдинителя?

                              Тръбичката,понеже е гадно копеленце,не е зле да се купи нова,едва ли струва повече от 5-6 лева.И като махате гумата,не забравяйте да я стегнете и да я наместите добре след това,понеже казанчето за съединителя заминава.

                              @Rocco Ако са били здрави маншоните,много е вероятно точно това да ги е уморило,на теория трябва да издържат на такова отклонение,но на практика,съчетана с пословичното качество на руското производство...В моя случай лифт нямаше,а и всяко лято нивите идваха за сваляне на преден кардан от икономически съображения,та може и това да е удължило живота им.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пропада педала на съдинителя?

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                Тръбичката,понеже е гадно копеленце,не е зле да се купи нова,едва ли струва повече от 5-6 лева.И като махате гумата,не забравяйте да я стегнете и да я наместите добре след това,понеже казанчето за съединителя заминава.

                                @Rocco Ако са били здрави маншоните,много е вероятно точно това да ги е уморило,на теория трябва да издържат на такова отклонение,но на практика,съчетана с пословичното качество на руското производство...В моя случай лифт нямаше,а и всяко лято нивите идваха за сваляне на преден кардан от икономически съображения,та може и това да е удължило живота им.
                                Не споря и се сългасявам с теб, но съм имал много преживявания и емоции от към ремонти. Обаче за мен нивата си остава едни от най-прогохимите 4х4 дето са създавани някога. На места, дето гейката и трябват блокажи, старата баба нива си минаваше без яд.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X