Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лятната куФня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лятната куФня

    КуФня,защото така казаш баба ми лека и пръст. Та такова ще е името на моя проект за лятна куФня ( по новому барбекю) в къщата на родиотелите ми на село.Постройката е дело на дяда ми и по спомен и предназначение си беше едно големо складово помещение което сега реших да преустроя на лятна кухня.Става въпрос за сграда тип навес правена от реден камък и зидана с кал,измазана отвън и отвътре с кирпич.Покрива и конструкцията са от материал ( греди/мешови валки ) дето като дебелина сега трудно се намират за съжаление по складовете. Най отгоре са кофражни ( за мен дъски ) кирпич и някакви много трошливи керемиди на 60-70 години.
    В момента от 1 месец съм на вълна почистване/събаряне/изринване на калта и кирпича.
    Зидано е направо на пръстта,пояс/основа отдолу няма и на първо четене забелязвам капилярна влага до около 60 см от основата.Темела в дебело прасе, около 50 см. камънаци. От кал и кирпич не е спетявано,изхвърлих мисля 3 зила до момента поне.
    Идеята ми е да сваля кирпича от камъка и да го префугирам за да изпъкне шарката му или да го измажа наново.Общо взето влага,теч отгоре е нямало.По пртеснително ми за влагата от земята и конкретно,дали няма да я вкарам в темела ако направя хидро/замазка на пода ?
    За момента имам няколко снимки отвътре,като обещавам да направя и такива отвън,както и да опиша точните размери на пострйката.
    Надявам са на градивни мнения и съвети
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20180324_155201.jpg
Прегледи:1
Размер:366.8 КБ
ID:6144463
    Прикачени файлове
    Use since:
    OpenBSD 3.x
    FreeBSD 4.x
    Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

  • #2
    От: Лятната куФня

    Това са стари улегнали стени. Аз не бих се занимавал в влагата. Да не би отвън нивото на земята да е по-високо?
    Това след хубаво почистване на калта, ще стане чудно само камъка.
    Бих го измил с маркуч и четка, или водоструйка.
    После може да се фугира с хоросан и цимент, като фугите се оставят малко по-дълбоко от самите камъни.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Лятната куФня

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03092013621.jpg
Прегледи:2
Размер:143.4 КБ
ID:5784739
      Така ако ти харесва,нямаш проблем.
      Само да минеш филма със калта!

      Коментар


      • #4
        От: Лятната куФня

        Дами и господа,има познал верния отговор участник
        И аз стигнах до този извод като минах отзад.Терена е хълмист и терасовиден,като отзад нивото в около 30 см по високо,оттам идва и влагата.В края на лятото ще има копане опит за дрен мембрана отзад.
        В момента изчистих (само) фугите,после ги минах с метлата колкото мога да им обера прахта.Фугите ги минах с четка и Бороконтакт ( червения ). Мисля да фугирам с хоросан ( ангро,с него съм работел преди и съм доволен) , или ако ми върви много разтвора да разреждам хоросане 1:1 с вар.
        Миенето го оставям за накаря,мисля че по лесно ще се изчисти камъка ( лицето) ако има прах както е сега по него било то с гъба/оцет или с водоструйката.

        Успях да щракна накрая някоя снимка,извинявам се за датата им Червената кермида е оригиналната пристройка,чердака с интернита е допълнително творение на баща ми което ще хване влака тая/другата седмица.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT2530.JPG
Прегледи:1
Размер:984.9 КБ
ID:5784741

        Това се очертава като работна площадка за децата.Бялото е пълнеж от кирпича,и там вместо телената ограда мисля да сея жив плет / туй.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT2532.JPG
Прегледи:1
Размер:999.2 КБ
ID:5784742


        Това е стрехата под интернита в момента.Като си замине,мисля да е само пътека/площадка пред кухнята от камък или бет.плочи имитация на камък в тон със стените.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT2533.JPG
Прегледи:1
Размер:972.4 КБ
ID:5784744


        Това е старата и същинска част от проекта.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT2534.JPG
Прегледи:1
Размер:968.4 КБ
ID:5784745


        А това са вече почистените и минати с контакт грунда фуги.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT2536.JPG
Прегледи:1
Размер:968.6 КБ
ID:5784746

        Разбърках една кофа хоросан за да видя какво ще се получи накрая,но отъмнях.Снимката не излезе както трябва ,но си беше почти тъмно накрая.
        Дълбоки гледам да ги оставям фугите за да изпъква камъка,после минавам острани с голяма мокра гъба да изчистя/отсека ръба.Самата фуга като дръпне я минавам и заглаждам с влажна гъба.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT2539.JPG
Прегледи:1
Размер:952.0 КБ
ID:5784747
        Последно редактирано от FreeBSD; 26-03-18, 22:36.
        Use since:
        OpenBSD 3.x
        FreeBSD 4.x
        Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

        Коментар


        • #5
          От: Лятната куФня

          Аз лично, бих направил фугите още по-дълбоки. Около 2-3 см, за да се очертаят добре камъните и зида да си изглежда старинен.
          Не изглаждам, а минавам и оформям с телена четка. Иначе ми изглежда пластмасово на фона на камъка.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Лятната куФня

            Относно фугите. Кой как ги прави и каква техника ползвате ?
            Лично аз ги правя с тесни шпакли и после минавам с гъбата. Виждал съм обаче да ги правят с шприц/салам и после с пръста/ръкавица и гъбата.
            Use since:
            OpenBSD 3.x
            FreeBSD 4.x
            Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

            Коментар


            • #7
              От: Лятната куФня

              Със шприца се пълнят по-добре.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X