Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Счупено терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Счупено терано

    Здравейте,имам въпрос за Терано 2, 2,7ТД.След едно яко каране в гората счупих надлъжната ос на долния десен носач,тази,която се захваща отзад към рамата,джипа се наклони надясно.Продължих да карам така още 15-20км. по черно.Сменихме оста,но джипа остана леко наклонен надясно.Въпроса ми е възможно ли е да са прескочили шлици на торсиона,видимо той е здрав.Още един въпрос-как може да се вдигне мощността на тази кошница,мисля си за сваляне на гнп,качване на стенд и увеличаване на гориво или каквото там трябва

  • #2
    От: Счупено терано

    Това акое старото терано 2 е много корав джип, то не е било каране, а скоростно каране........ Той е достатъчно мощен, според мен не го пипай. С увеличаване на горивото няма да стане Ще иска доста повече неща плюс ново турбо, защото това няма да издържи и ще започне и масло да смучи. Имахме едно такова и се случи това след ''малко'' вдигане на мощността, после не можахме турбо да намерим, но това беше преди повече от 10 години.

    Коментар


    • #3
      От: Счупено терано

      Да колега,скоростно каране на Кърджали беше.Относно вдигането на мощността,идва слабичък спрямо конкуренцията.Возих се в едно,на което колегата каза че е пипана помпата без турбото,разликата е голяма и колегата каза,че го карат от 3-4год. редовно по състезания без ядове.Не ми сподели,дали са я пипали на място,или на стенд

      Коментар


      • #4
        От: Счупено терано

        бая зор трябва да е видяло, че да скъсаш това желязо... или не е било ревизирано окачването - втулки, тампони. Чак ми е интересно!!!

        Коментар


        • #5
          От: Счупено терано

          Ако си решил да да разказваш играта на джипа с каране , то тогава може да добавиш LPG - газова уредба с изпарител ,която се включва след въздушния фиртър(както съм виждал на 2-3 терана).Резултата е 20-30 конски сили повече ,но и по-бързо износване на двигателя.Също така трябва да се конфигурира компютъра на двигателя ,за да се сработят двата вида гориво.Понеже се заменя не помече он 20-30% от нахтата с Газ не ти трябва голяма бутилка.

          Ако вече искаш съвсем да източиш двигателя има и още една благинка ,която е добявяне на Водороден пероксид(30-60% концентрат) освен LPG ,но с тази хумия си играят само големите батковци от WTCC и други професионални състезатели.Все пок Водородния пероксид е по-близко до ракетно гориво от колкото до бензина и нафтата.

          Като оставим излишните приказки може да опиташ поне с газивата уредба ,особето при положение ,че не ти пречи после просто да я махнеш.

          Коментар


          • #6
            От: Счупено терано

            Първоначално публикуван от peshopeshov Преглед на мнение
            Все пок Водородния пероксид е по-близко до ракетно гориво от колкото до бензина и нафтата.
            Не само че не е близко до ракетно гориво, ами не е близко до никакво гориво. Това е само окислител. Идеята е да вкараш където трябва още кислород, за да можеш да изгориш още гориво.

            ...и не само големите батковци си играят с него. И големите каки - другото му име е "Перхидрол" .


            ...а по темата:

            Ако е с компютър, могат да се добавят кончета с чипосване. Доколкото ми е известно до към 150-155 кончета го докарват, с цената на повечко сажди зад теб. Ако пък е без компютър - присаждане на интеркулер + пипане на помпата не е като да не е правено. Ама поне тоя, за който аз знам че го е правил, от известно време не пише тук.

            За наклона - не е невероятно да е прескочил зъб. Ама това се вижда като разглобиш където трябва. Другото е гадаене. Не е философия - 4 болта са.
            Последно редактирано от sparkybg; 26-03-18, 22:59.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Счупено терано

              Първоначално публикуван от ananievd Преглед на мнение
              бая зор трябва да е видяло, че да скъсаш това желязо... или не е било ревизирано окачването - втулки, тампони. Чак ми е интересно!!!
              Колега,20 дни преди това му смених тампоните,по оста външно не личеше да е пукната,а карането си беше чисто рали,макар че се водеше трофи

              Коментар


              • #8
                От: Счупено терано

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Не само че не е близко до ракетно гориво, ами не е близко до никакво гориво. Това е само окислител. Идеята е да вкараш където трябва още кислород, за да можеш да изгориш още гориво.

                ...и не само големите батковци си играят с него. И големите каки - другото му име е "Перхидрол" .


                ...а по темата:

                Ако е с компютър, могат да се добавят кончета с чипосване. Доколкото ми е известно до към 150-155 кончета го докарват, с цената на повечко сажди зад теб. Ако пък е без компютър - присаждане на интеркулер + пипане на помпата не е като да не е правено. Ама поне тоя, за който аз знам че го е правил, от известно време не пише тук.

                За наклона - не е невероятно да е прескочил зъб. Ама това се вижда като разглобиш където трябва. Другото е гадаене. Не е философия - 4 болта са.
                Спарки,не е с компютър,за помпата си мисля,че е по добре на стенд да се прави,за да се знае какво е правено.На място да се човърка си е едно налучкване.Преди му бях сложил LPG,но ми пречеше бутилката.Разлика имаше.За болтовете,които държат торсиона към носача мисля,че бяха три,ще се разглобява няма начин.

                Коментар


                • #9
                  От: Счупено терано

                  Забравих да кажа,че след като установихме скъсаната ос на носача,видяхме че липсва и тампона на долния носач,който ограничава хода нагоре,дали се е получил по голям ход и е скъсал оста-не знам

                  Коментар


                  • #10
                    От: Счупено терано

                    За болтовете - към носача са 3, да. Обаче сега се сещам че може да се наложи да свалиш цялата задна гредичка, ако капачката не рАчи да се дръпне назад по торсиона (не помня дали изобщо можеше), след като отвиеш въпросните 3 болта. Не е свръх разправия, дори и това да се наложи де.

                    И торсиона трябва да е абсолютно разхлабен при всичките тия операции. Моите не поискаха да излязат отпред докато не им осигурих съосност - малко да са настрани спрямо капачката, и не искаха да излязат. А по шлиците отпред нямаше грам ръжда - все едно вчера бяха монтирани. Бях решил да махна задната греда и да ги изкарам назад барабар с нея, без да отвивам капачките. Да, ама като дръпнеш гредата надолу те увисват и затягат в шлиците, защото не са съосни. Излязоха чак като охлабих и капачките. При това излязоха с лекота.

                    За помпата - и на стенд да се прави, трябва от човек дето го може. Защото вече нормите по документ не важат. Правено е и по двата начина, значи може.

                    Шиша - може и да е бил изморен. Но при издевателства чупенето не е чак изключение. Само че ако са здрави, обикновено опората на тампоните и шайбите им се кривят доста преди да се счупят. Това ако ограничителните тампони за хода на окачването са си на мястото де.

                    Шишовете не са и крайно скъпи, между другото. Скоро сменях, а за новото съм приготвил пак нови.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Счупено терано

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      За болтовете - към носача са 3, да. Обаче сега се сещам че може да се наложи да свалиш цялата задна гредичка, ако капачката не рАчи да се дръпне назад по торсиона (не помня дали изобщо можеше), след като отвиеш въпросните 3 болта. Не е свръх разправия, дори и това да се наложи де.

                      И торсиона трябва да е абсолютно разхлабен при всичките тия операции. Моите не поискаха да излязат отпред докато не им осигурих съосност - малко да са настрани спрямо капачката, и не искаха да излязат. А по шлиците отпред нямаше грам ръжда - все едно вчера бяха монтирани. Бях решил да махна задната греда и да ги изкарам назад барабар с нея, без да отвивам капачките. Да, ама като дръпнеш гредата надолу те увисват и затягат в шлиците, защото не са съосни. Излязоха чак като охлабих и капачките. При това излязоха с лекота.

                      За помпата - и на стенд да се прави, трябва от човек дето го може. Защото вече нормите по документ не важат. Правено е и по двата начина, значи може.

                      Шиша - може и да е бил изморен. Но при издевателства чупенето не е чак изключение. Само че ако са здрави, обикновено опората на тампоните и шайбите им се кривят доста преди да се счупят. Това ако ограничителните тампони за хода на окачването са си на мястото де.

                      Шишовете не са и крайно скъпи, между другото. Скоро сменях, а за новото съм приготвил пак нови.
                      Само за зацепването не знам как ще го уцеля да бъде еднакво зацепен като левия.Преди ги презацепвах с по един два шлица и малко на око се получиха нещата,единия с един шлиц,другия с два,нещо такова. А за шишовете 90лв. нов,може и втора употреба да сложа

                      Коментар


                      • #12
                        От: Счупено терано

                        Не слагай втора употреба шиш.

                        Откъде тая цена?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Счупено терано

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Не слагай втора употреба шиш.

                          Откъде тая цена?
                          http://namaleniavtochasti.com/img/logo_site.png

                          Коментар


                          • #14
                            От: Счупено терано

                            Знае ли някой дали долните шарнири на терано 2 преди 1996 и след 1996 имат разлика.Възможно ли е ако не съм с правилния шарнир отляво,лявото колело при ляв завой горния му край да ляга навътре

                            Коментар


                            • #15
                              От: Счупено терано

                              Наистина, трябва първо да охлабиш торсиона отзад. Развиеш ли болтовете на капачката към носача
                              при натегнат торсион, става мазало.Незнаеш кое на къде ще хвръкне.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X