Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Счупено терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Счупено терано

    Първоначално публикуван от ivanelenovo Преглед на мнение
    Колега кога е във Велинград?Дай тел. да се чуем.
    31.03-01.04

    Изпратено от моят SM-J120FN с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #32
      От: Счупено терано

      Първоначално публикуван от acho_13 Преглед на мнение
      31.03-01.04

      Изпратено от моят SM-J120FN с помощта на Tapatalk
      Колега днес съм на работа,а пък и джипа не е готов.Преди нова година правих предница и пак имам два горни шарнира и два кормилни накрайника за смяна,ямато

      Коментар


      • #33
        От: Счупено терано

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Еми с нулевите джанти + фланците сте прекалили. Не ти е повдигането проблема - моето е по-вдигнато от това. Предницата на тераното без сериозни интервенции особено по кормилното управление понася най-много нулев офсет. С кекавите фабрични горни носачи + тия фланци и нулеви джанти картинката също не е хич розова. Подложки в никакъв случай. Просто попитах, защото ако са налични са първото нещо, което трябва изхвърлиш от тунинга. С тях и без друго слабите носачи се товарят още повече.

        Прочети тая тема. Ще ти се изясни едно-друго.
        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=101930
        Спарки,ако сложа подложки на горните шарнири нали ще увелича хода надолу

        Коментар


        • #34
          От: Счупено терано

          Първоначално публикуван от ivanelenovo Преглед на мнение
          Спарки,ако сложа подложки на горните шарнири нали ще увелича хода надолу
          Ще, ама след втората по-голяма дупка през която минеш, ще ходиш на предница.

          Казах ти - подложките са гламавост. Просто оригиналните носачи и без друго са слаби. Махни и фланците и остани на офсет нула, иначе никога няма да имаш джипка, изкарваща повече от половин разходка.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Счупено терано

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Ще, ама след втората по-голяма дупка през която минеш, ще ходиш на предница.

            Казах ти - подложките са гламавост. Просто оригиналните носачи и без друго са слаби. Махни и фланците и остани на офсет нула, иначе никога няма да имаш джипка, изкарваща повече от половин разходка.
            Да знаеш,ще те послушам

            Коментар


            • #36
              От: Счупено терано

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Ще, ама след втората по-голяма дупка през която минеш, ще ходиш на предница.

              Казах ти - подложките са гламавост. Просто оригиналните носачи и без друго са слаби. Махни и фланците и остани на офсет нула, иначе никога няма да имаш джипка, изкарваща повече от половин разходка.
              Как се смяташе ЕТ на джантите,да разбера какви са

              Коментар


              • #37
                От: Счупено терано

                Първоначално публикуван от ivanelenovo Преглед на мнение
                Как се смяташе ЕТ на джантите,да разбера какви са
                Ванка , нямаш ли ми номера ... пък и ключ за гаража имаш , идвай и го почваме този Теранозавър ... Дидо и той ще го вкарва в бокса при мен .
                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                Коментар


                • #38
                  От: Счупено терано

                  Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                  Ванка , нямаш ли ми номера ... пък и ключ за гаража имаш , идвай и го почваме този Теранозавър ... Дидо и той ще го вкарва в бокса при мен .
                  Живко,знам,че няма да ме оставиш да викам неволята,но нямам време да се занимавам постоянно с Теранозавъра,затова съм го хвърлил на село и когато ми остане време му отделям по час,два

                  Коментар


                  • #39
                    От: Счупено терано

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Еми с нулевите джанти + фланците сте прекалили. Не ти е повдигането проблема - моето е по-вдигнато от това. Предницата на тераното без сериозни интервенции особено по кормилното управление понася най-много нулев офсет. С кекавите фабрични горни носачи + тия фланци и нулеви джанти картинката също не е хич розова. Подложки в никакъв случай. Просто попитах, защото ако са налични са първото нещо, което трябва изхвърлиш от тунинга. С тях и без друго слабите носачи се товарят още повече.

                    Прочети тая тема. Ще ти се изясни едно-друго.
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=101930
                    Спарки,за биалетките от снимките не мога да разбера двете външни втулки допират ли една в друга или има разстояние,и ако има колко е

                    Коментар


                    • #40
                      От: Счупено терано

                      За кривината от ляво провери отвора,в който влиза оста на долния носач,ако е разбит отвора,самата ос се измества веднага след монтажа.След каране с разбити тампони,много е вероятно и отвора да е разбит.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Счупено терано

                        Ще му вдигнеш мощнпстта като врътнеш клапана за вакуума на турбото още му викат блоу оф,ще има ефект ама не трябва да го врътваш много,че на един познат тераното сбра мотора след като го врътна до край ама палеше гумите на трета,въртеше го като дрифтаджийка.И ако му се увеличи и подаването на гориво и се барне тоя клапан ( разумно) ще му вдигнете мощността доволно. Ина моя компакт тоя клапан е баран но така го взех и незнам какво точно е пипано,но го карам така година и половина и да чукна на дърво нищо лошо му не е станало.
                        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Счупено терано

                          Тоя клапан е минал покрай блоу-офа.
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • #43
                            От: Счупено терано

                            Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                            Ще му вдигнеш мощнпстта като врътнеш клапана за вакуума на турбото още му викат блоу оф,ще има ефект ама не трябва да го врътваш много,че на един познат тераното сбра мотора след като го врътна до край ама палеше гумите на трета,въртеше го като дрифтаджийка.И ако му се увеличи и подаването на гориво и се барне тоя клапан ( разумно) ще му вдигнете мощността доволно. Ина моя компакт тоя клапан е баран но така го взех и незнам какво точно е пипано,но го карам така година и половина и да чукна на дърво нищо лошо му не е станало.
                            Има един колега,който знае какво точно да се направи за мощността,ама ще видим дали ще каже.Аз съм подложил между клапана и стойката по една шайба,ама разлика почти няма.Надува до 0,8,явно трябва и гориво

                            Коментар


                            • #44
                              От: Счупено терано

                              Първоначално публикуван от ivanelenovo Преглед на мнение
                              Спарки,за биалетките от снимките не мога да разбера двете външни втулки допират ли една в друга или има разстояние,и ако има колко е
                              Има разстояние - нещо като 6-8мм.

                              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                              За кривината от ляво провери отвора,в който влиза оста на долния носач,ако е разбит отвора,самата ос се измества веднага след монтажа.След каране с разбити тампони,много е вероятно и отвора да е разбит.
                              Скапва се чашката, в която ляга тампона. Прави се нова със все отвора, старата се избива и се заварява новата, слагат се ОРИГИНАЛНИ тампони, нови втулки, ако трябва (ако са изядени) и нови шишове, и забравяш проблема за доста дълго време. Неоригинални тампони изкарват няколко седмици до няколко месеца, оригинални при мен караха 7 години и ги смених не защото са се скапали, а по други причини.

                              Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                              Ще му вдигнеш мощнпстта като врътнеш клапана за вакуума на турбото още му викат блоу оф,ще има ефект ама не трябва да го врътваш много,че на един познат тераното сбра мотора след като го врътна до край ама палеше гумите на трета,въртеше го като дрифтаджийка.И ако му се увеличи и подаването на гориво и се барне тоя клапан ( разумно) ще му вдигнете мощността доволно. Ина моя компакт тоя клапан е баран но така го взех и незнам какво точно е пипано,но го карам така година и половина и да чукна на дърво нищо лошо му не е станало.
                              Вакууми по турбото тук няма, няма и клапани за вакуума.

                              Първоначално публикуван от ivanelenovo Преглед на мнение
                              Има един колега,който знае какво точно да се направи за мощността,ама ще видим дали ще каже.Аз съм подложил между клапана и стойката по една шайба,ама разлика почти няма.Надува до 0,8,явно трябва и гориво
                              На турбото имаш актуатор с регулируема щангичка, която ръководи при какво налягане започва да отваря уейстгейта (wastegate), и това регулира максималното налягане, което вдига турбото. Сам си се досетил че трябва и повече гориво. Къде и какво си подложил не знам - това се регулира от щангичката. Потенциално при по-голямо налягане помпата ще подаде и повече гориво заради турбокомпенсацията (една бандура въру горния капак на помпата, която "побутва" горивото в зависимост от налягането), но за да се стигне до там турбото все пак трябва да е надуло повече. Има и втори предпазен клапан на смукателния колектор в задната му част - той също трябва да се натегне да отваря при по-високо налягане, но не вярвам да е той причината - чува се когато отвори, а и ще забележиш омасляване около него ако е отварял.

                              Та, обикновено се започва от въпросния уейстгейт - подава му се налягане от компресор и се гледа при какво налягане налягане въпросното лостче започва да мърда. Едва след като се знае при какво налягане отваря се присъпва към натягане на предпазния ако е нужно, и бъзикане на помпата, ако продължава да не иска да надува.

                              ...естествено има шанс и уейстгейта да не е в ред - да е блокирал в леко отворено положение или просто да не затваря плътно, ама това са вече само хипотези, дето нямат тежест докато не се свърши всичко, дето трябва да се свърши.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Счупено терано

                                Първоначално публикуван от ivanelenovo Преглед на мнение
                                Има един колега,който знае какво точно да се направи за мощността,ама ще видим дали ще каже.Аз съм подложил между клапана и стойката по една шайба,ама разлика почти няма.Надува до 0,8,явно трябва и гориво
                                Да според мене иска и увеличаване на притока на нафта.
                                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X