Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за включването на предния мост на Паджеро Спорт 2,5тд 2000г.99к.с.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за включването на предния мост на Паджеро Спорт 2,5тд 2000г.99к.с.

    Здравейте, интересува ме при изключен преден мост от малката ръчка предния кардан трябва ли да се върти свободно на ръка при работещ дигател и при изгасен?Намерих два вакуум клапана с маркучета отиващи към нещо отстрани на предния диф,какво е това и какво правят тия клапани?С търсачката нищо не излиза,така,че ако някой може да обясни, благодаря предварително.

  • #2
    От: Питане за включването на предния мост на Паджеро Спорт 2,5тд 2000г.99к.с.

    Точка 5 от: https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...Mitsubishi.pdf

    Коментар


    • #3
      От: Питане за включването на предния мост на Паджеро Спорт 2,5тд 2000г.99к.с.

      При работещ да, при неработещ не. https://www.youtube.com/watch?v=E3sXnF0ZWK0
      8)

      Коментар


      • #4
        От: Питане за включването на предния мост на Паджеро Спорт 2,5тд 2000г.99к.с.

        Здравей колега,
        Не би трябвало да се върти кардана нито при изгсен нито при работещ.
        Това на моста е "дисконектора", механизъм задвижван от вакуум, който включва и изключва предният мост.
        [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

        Коментар


        • #5
          От: Питане за включването на предния мост на Паджеро Спорт 2,5тд 2000г.99к.с.

          Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
          Здравей колега,
          Не би трябвало да се върти кардана нито при изгсен нито при работещ.
          Това на моста е "дисконектора", механизъм задвижван от вакуум, който включва и изключва предният мост.
          Заблуждаваш го или ти не си вникнал какво точно пита.
          А кардана трябва да се върти винаги, независимо дали работи двигателя или не. Това е при условие, че държи вакуум. Затова имаш и оная консервена кутия на моста, вакуум резервоар. На практика обаче се случва много рядко и като изгасиш моста зацепва. Особено гадно е когато си в движение, мотора угасне и моста зацепи.
          Последно редактирано от skitnik; 26-03-18, 05:58.
          I get High by going Down

          Коментар


          • #6
            От: Питане за включването на предния мост на Паджеро Спорт 2,5тд 2000г.99к.с.

            Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
            Заблуждаваш го или ти не си вникнал какво точно пита.
            А кардана трябва да се върти винаги, независимо дали работи двигателя или не. Това е при условие, че държи вакуум. Затова имаш и оная консервена кутия на моста, вакуум резервоар. На практика обаче се случва много рядко и като изгасиш моста зацепва. Особено гадно е когато си в движение, мотора угасне и моста зацепи.
            Ама и при работещ вакум пак прави така. Примерно, като не е на контакт не се върти а само, като дам контакт започвам да въртя кардана. Сменявал съм и мембраната, като беше скъсана кардана беше зацепен постоянно.
            8)

            Коментар


            • #7
              От: Питане за включването на предния мост на Паджеро Спорт 2,5тд 2000г.99к.с.

              Моя грешка, при положение на лоста 2Н и изправна факуумна система трябва да е се върти свободно.
              [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

              Коментар


              • #8
                От: Питане за включването на предния мост на Паджеро Спорт 2,5тд 2000г.99к.с.

                Значи при мен нещо куца.При изгасен и при запален двигател и положение на лоста 2н кардана си е зацепен и не се върти на ръка.Тоест да разбирам, че има проблем с вакуумната система ли?И тия два вакуум клапана където отиват към муфата за какво са, за включване и изключване или за друго?
                Последно редактирано от titko; 26-03-18, 14:57. Причина: допълване

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за включването на предния мост на Паджеро Спорт 2,5тд 2000г.99к.с.

                  Така по-лесно ли ще е: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=117462

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за включването на предния мост на Паджеро Спорт 2,5тд 2000г.99к.с.

                    Първоначално публикуван от titko Преглед на мнение
                    Значи при мен нещо куца.При изгасен и при запален двигател и положение на лоста 2н кардана си е зацепен и не се върти на ръка.Тоест да разбирам, че има проблем с вакуумната система ли?И тия два вакуум клапана където отиват към муфата за какво са, за включване и изключване или за друго?
                    Правиш проверка на маркучите от клапаните до мембраната, проверка на клапаните, и ако са наред сваляш мембраната най вероятно е спукана.
                    8)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за включването на предния мост на Паджеро Спорт 2,5тд 2000г.99к.с.

                      До тук добре,значи при всяко палене и гасене моста се включва и изключва.Ако при заключена муфа изкубна всички вакууми и си сложа ръчни хъбове какво ще стане?Ще ми приключат ли мъките с тия вакууми?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за включването на предния мост на Паджеро Спорт 2,5тд 2000г.99к.с.

                        А, забравих и тока до клапаните. Кво те плашат тия вакуми? Просто си ревизирай с-мата. Ще е по евтино от ръчни хъбове. То и така можеш да си караш.
                        8)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за включването на предния мост на Паджеро Спорт 2,5тд 2000г.99к.с.

                          Колега твоят спорт е с йзи селект нали?
                          Ако е така, то поставянето на ръчните хъбове е добра идея според мен. Това само ако не те притеснява идеята да те вали дъжд или да газиш в кал докато ги включваш
                          [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за включването на предния мост на Паджеро Спорт 2,5тд 2000г.99к.с.

                            Въобще не ме притеснява,обикновено знам къде отивам и си включвам хъбовете предварително(на предишните ми джипове).

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X