Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения за сламопреса John Deere 550

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети и мнения за сламопреса John Deere 550

    Колеги , след като няколко години си товаря сам балите и взе да ми писва ,нищо ,че е безплатен фитнес (на тъмната материя наречена малцинство у нас пари не давам ,никога няма и да дам) онзи ден ходих с баща ми и гледахме една JD 550-ка и я купихме. Машината е доста запазена - внесена от полша ,работила у нас 2 години. Няма никакви следи от ръжда или изкривявания и прочие.Явно в полша е държана на сушина. Липсват две вериги отстрани на задвижването и висящият лагер на кардана - самите черупки стоят на мястото където е междинният лагер ,само лагера липсва. Тъй като не сме работили с ролонна сламопреса никога ,досега ни балираше колега с Claas Merkant ,но заминава за чужбина та се наложи да вземем ролонката. Предвид стягането на фадромата се надявам нещата с рулонката да се получат и да се улесним много. Та да се върна на основната болка - никога не сме работили с ролонка и приемам всякакви критики , съвети и идеи по машината.Какво да видя и прегледам като я докарам (все още е на 1000 км от мен) ,маслото на редуктора ще се смени - това е ясно. Какво друго трябва профилактично да се смени? Какво да се обърне внимание за износване или счупване? Самата преса няма документи към нея и ще съм изключително благодарен ако някой разполага с книгата на 550 - ще си платя да ми я снима. Имам книгата в електронен вариант на 590 ,но там нещата са по-други. Като я докарам идната седмица ще кача подробни снимки.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180323_163247.jpg
Прегледи:1
Размер:241.2 КБ
ID:6144446Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180323_163300.jpg
Прегледи:1
Размер:221.1 КБ
ID:6144447

  • #2
    От: Съвети и мнения за сламопреса John Deere 550

    Първо, да ти е честита новата придобивка. Второ, готви се за много безсънни нощи, това чудо " нагрято" сено не може да балира. От всички системи на тия рулонни преси, ремъците хем да най калпави, хем най скъпи и трудни обслужване. Слама, забрави да балираш с това чудо.

    Коментар


    • #3
      От: Съвети и мнения за сламопреса John Deere 550

      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
      Първо, да ти е честита новата придобивка. Второ, готви се за много безсънни нощи, това чудо " нагрято" сено не може да балира. От всички системи на тия рулонни преси, ремъците хем да най калпави, хем най скъпи и трудни обслужване. Слама, забрави да балираш с това чудо.
      Това само за джондира ли се отнася или за всички с ремъци?
      Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

      Коментар


      • #4
        От: Съвети и мнения за сламопреса John Deere 550

        Първоначално публикуван от giavol Преглед на мнение
        Това само за джондира ли се отнася или за всички с ремъци?
        Имам наблюдение само за зелените, но системата е еднаква и на другите смешни. Най-доброто е полувалова, комбинирана (трудно ми е да го обясна) На гърба на камерата се въртят едни прътове, плътни с лагери от двете страни. Пък ако я намериш да е с мрежа, това е пресата. Аз си купих такава, но е на 200км от мен и не мога да кача снимки да се види.

        Коментар


        • #5
          От: Съвети и мнения за сламопреса John Deere 550

          Защо са проблемни ремъците? Който и да питаме от колегите тук масово ремъците препоръчват даже Няколко колеги имат такива в моя район.Не са им правили проблеми ?

          Коментар


          • #6
            От: Съвети и мнения за сламопреса John Deere 550

            Така е на джондиира ремъците правят пакост.изглеждат добреаѝ(с релеф)но зелено и напечена слама не балират„аз съм с полска с ремъци (нова)една бала слама около 200+килограма я правя за по–малко от минута,през целия ден на 35градуса навън.
            Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

            Коментар


            • #7
              От: Съвети и мнения за сламопреса John Deere 550

              Първоначално публикуван от giavol Преглед на мнение
              Така е на джондиира ремъците правят пакост.изглеждат добреаѝ(с релеф)но зелено и напечена слама не балират„аз съм с полска с ремъци (нова)една бала слама около 200+килограма я правя за по–малко от минута,през целия ден на 35градуса навън.
              Това е хубаво, тукашните колеги с джоните, буквално реват не могат да си вършат работа хората.

              Коментар


              • #8
                От: Съвети и мнения за сламопреса John Deere 550

                Споко, имам колега земеделец, който работи с такава балирачка, и е много доволен от нея. Даже иска да си купи още една от същия тип, и не иска да чува за балирачка с валове. Не можела да натяга балите така добре, както тази с лентите.
                Явно е въпрос на настройка на балирачката.
                Търпението калява силния и прогонва слабия.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвети и мнения за сламопреса John Deere 550

                  Сега тъкмо се видях с един колега ,който балира с въпросният Клаас ролант и е много недоволен от неговата.Той ми каза ,че точно тази на JD с коланите е най-добрата за слама и отделно за натягане и правене на хубави бали.На кой да вярваш не знам. Едно кроне стоя цяло лято при мен с валове - слама не можеше да балира. Само нощно време излизаше. Колегите с JD-тата си балираха по цял ден лятото. Къде е истината не знам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвети и мнения за сламопреса John Deere 550

                    Нали я имаш, като дойде време, сам ще разбреш за какво ти говоря. Клас пълен барабан е по-голямо недоразумение и от ремъчния зелен квадтрат

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвети и мнения за сламопреса John Deere 550

                      Имах клаас ролант 62, напече ли след 11 ч почват ядовете при сламата, със сезал беше само. Балирал съм и царевичак с нея иначе, но не препоръчвам

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвети и мнения за сламопреса John Deere 550

                        Колеги , пресата я пуснахме.Работи добре що се отнася до връзване и формуване на балата.Имаше проблем с износен зъб на иглата и не започваше да връзва от края на балата ,а малко по-навътре ,но го оправихме зъба.Маслото на помпата й го смених с 80W90 както ми казаха от мегатрон ,но дойде толкова гъсто ,че докато загрее едва едва местеше цилиндъра.И него сменихме.Отаналите неща са все консумативи - пружинки ,пружини на подбирач и прочие.Направих към 70 бали вече с пресата ,но има един основен проблем ,който не можем да разберем защо се получава. Ролката ,която се вдига над балопресата при отваряне на коша започва да се вдига със самото отваряне на коша при готова бала ,но кагато свалям коша надолу ,ролката опъваща колани стои и не мърда.Коша се затваря с напълно хлабави колани ,като ги прегъва и прещипва между мосат и капака - включва се алармата за претоварване на коланите отведнъж удря няколко пъти докато ги измъкне и започват да се въртят.Така обаче ще ги скъса за нула време.Гледам по клиповете ,при затваряне на коша веднага започва да се сваля надолу и самата ролка ,която опъва ремъците и такова нещо не се получава.Докато на моята сваля напълно коша и едва когато затвори и заключи започва да сваля и полката.При мен явно има някъде проблем ,но не можем да разберем от къде идва.Някой имал ли е подобно главоболие ?

                        Коментар


                        • #13
                          Добро утро.
                          Вече една седмица сме горди собственици на същата машина, но може да връзва и с мрежа. Гледаме балопресата като китайско писмо, дори не знам какво да питам.
                          Моля, ако някой има инструкции за експлоатация на английски или руски да сподели.
                          Успях да пусна 4 броя хидравлични изводи от трактора, на два кръга от разпределителя. Единия кръг е за подбирача, това успях да задвижа.
                          За какво е другия кръг и как се работи с него. Когато подадох налягане забелязах, че това се отбелязва на един манометър, но нищо повече.
                          Мониторът, който е за трактора не съм го вклювал. Нямам ток за него. Това предстой да правя.
                          Има и друга букса от трактора, кръгла, като за ремарке, предполагам за светлини. Тази букса задължителна ли е за работата за трактора, защото и нея няма къде да включа.
                          Боря се да подкарам машината на беларус, по който преди мен е работено основно с тесла и тел. Изскубани хидравлични изводи, преправяне по разпределителя, за окабеляване и тоци да не говорим.

                          Коментар


                          • #14
                            Нямам ни трактор, ни преса, ма днес гледам един балира посред бял ден, е само 17°С беше ама... New Holland roll belt 150,даже не знам и колко струва туй чудо
                            Пък кви странни трактори виждам... чудя се за какво ги ползват 🤔
                            ​​​
                            "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
                            Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X