Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Румъния

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Румъния

    След седмица трябва да стигна до Брашов.
    Имам питане към ходилите и тези които в момента познават обстановката в северна България. Маршрута ми е София - Брашов. Къде е най удачно да премина ? Никопол ферибот, Оряхово ферибот, или Русе Дунав мост ? Като километри, като бързина маршрут и като висене по границата ? За Видин мост също се поначудвам, но май от там е по тегаво като време.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  • #2
    От: Румъния

    За Брашов се минава през Синая. Това е проблем през уикендите и празници.
    Иначе през Русе се чака най-малко на границата.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • #3
      От: Румъния

      Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
      За Брашов се минава през Синая. Това е проблем през уикендите и празници.
      Иначе през Русе се чака най-малко на границата.
      Ще пътувам в събота. Какъв е проблема със Синая ?
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #4
        От: Румъния

        Сичкото ромънски гъзар се изсипва там уйкенда
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Румъния

          Ако мина през Оряхово - Бекет не се налага да минавам през Синая, а през Питещи и Бран. Но каква е в днешно време фериботната обстановка ?
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • #6
            От: Румъния

            Единствения отвратителен преход беше на околовръстното на Букурещ. На север към Плоещ и Синая беше хубав и поддържан, както и магистралата. Да, в планинската част към Синая, където пътя е по-тесен е кофти като попаднеш на racer дето бърза да изпреварва, но то и в БГ не са по-стока. Беше ми първо пътуване по тази дестинация и лошия спомен е само за околовръстното, особено на връщане. На Дунав мост и в двете посоки минах за минути - съответно дните бяха събота и вторник.
            Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

            Коментар


            • #7
              От: Румъния

              През Никопол е съм пътувал, Орахово-Бекет съм го пътувал ведъж, беше чакане понеже не знаехме кога е ферибота и отидохме на случаен принцип. Но може да провериш и да отидеш на време.
              През Русе е като, че ли най-добре. И никакво околовръстно Букурещ... Centru e център, a Centurio е околовръстно. За Синая - бил съм през почивни дни и съм нямал проблеми като тук описаните, но ако попаднеш на нещо като описаното от колегите наистина ще съжаляваш, понеже пътя е планински и тесен, а самия град е курортен и тесен и ..... познай.

              Коментар


              • #8
                От: Румъния

                А, и друго! Букурещ - Плоещ и след Плоещ, пък и навсякъде внимавай със скоростта! Аз съм свикнал да държа малко по-висока скорост, но гледам че румъците караха с около 90 и аз така, понеже знам че ченгетата им подбират на случаен принцип.

                Коментар


                • #9
                  От: Румъния

                  Привет. В началото на март бях на разходка в Румъния. Стигнахме най-далеч до Бран. Маршрута който ти препоръчвам е Дупница - Русе - Букурещ (западната част на околовръстното, малко по-читава е) - Плоещ (магистрала А3, чисто нова, доста празна и се кара спокойно със 130+ км/ч) - Синая - Брашов. Пътя е дълъг за 1 ден, но не и невъзможен. Постоянно се минава през села и градски райони и рядко караш над 70км/ч (толкова е ограничението за леки коли. Особено от Русе до Букурещ). През центъра на Букурещ не си и помисляй да минаваш, някакъв ад е 24/7. По магистрала А3 и околовръстното на Плоещ е доста приятно за каране, хубав път, не хипер натоварен. Даже магистралата ми се стори доооста празна. Ето линк към конкретния маршрут от Google Maps. https://goo.gl/maps/GBqDnSsEhhr

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X