Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първи автомобил (нов шофьор)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Прав си, преди това е станала на манерка колата на мама и тате обикновено.
    Не е така. Точно това имам предвид, не всички си правят първата кола на манерка.

    Коментар


    • #32
      От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

      Е да де. Моята първа кола като я взех вече си беше манерка.

      Коментар


      • #33
        От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

        Моята първа беше полу манерка. Няма и драскотина от мен, но за сметка на това и взех душата с душманско каране. Тръгване на светофар всяка скорост пълнеше оборотомера, 4-та скорост почти не се ползваше градско. Двама приятели си купиха коли на 25-28 години, с взети книжки на 18. И пак им разправях да си вземат евтина кола, горе-долу ме послушаха. Еми ръжди по техните коли няма, редовно се пребоядисва някой детайл. Вече рядко, но минаха 5-6 години.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #34
          От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

          Може би наистина е добре да си взема някоя евтина джипка, докато се науча да карам. С един по-скромен бюджет (6-10к) какво бихте препоръчали? Изискването е да е на газ или бензин (аз ще сложа уредбата, ако е без), да е автоматик, да е 4x4 (обичам да ходя на планина) и да е що-горе надеждно. За сега намирам следните (след 2003год):

          - Honda CR-V
          - Hyundai Santa Fe
          - Land Rover Freelander
          - Mazda Tribute
          - Mitshubishi Outlander
          - Nissan X-Trail
          - Suzuki Grand Vitara
          - Kia Sportage/Sorento
          - Toyota RAV4 (малко по-скъпа)

          Благодаря!

          Коментар


          • #35
            От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

            Ох, пилееееееееее, да си ми тука у Франция шъ видиш ти едни кросоувъри, аутбек и незнам си кво там! Тука, братиньо, млад шофьор за 20 годишно Рено Туинго плаща 100 евро минимална застраховка на месец, бе драги! И първите 2 години има стикер колкото палачинка на задното стъкло, че е аматьор. И за да стигнеш на бонус 50/50 по закон трябва да минат точно 13 /тринадесет/ години да си бил застрахован без да имаш абсолютно никакви произшествия, или превишена скорост, или алкохол. И чак тогава започват да те броят за човек. Дотогава те смазват от застраховки и те пукват от контрол, проверки и справки.
            Малка е показалката, малкаааааааа!

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:autocollant-a.jpg
Прегледи:1
Размер:141.3 КБ
ID:5784766Натиснете снимката за да я уголемите

Име:autocollant 5.jpg
Прегледи:1
Размер:68.4 КБ
ID:5784767
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • #36
              От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
              Ох, пилееееееееее, да си ми тука у Франция шъ видиш ти едни кросоувъри, аутбек и незнам си кво там! Тука, братиньо, млад шофьор за 20 годишно Рено Туинго плаща 100 евро минимална застраховка на месец, бе драги! И първите 2 години има стикер колкото палачинка на задното стъкло, че е аматьор. И за да стигнеш на бонус 50/50 по закон трябва да минат точно 13 /тринадесет/ години да си бил застрахован без да имаш абсолютно никакви произшествия, или превишена скорост, или алкохол. И чак тогава започват да те броят за човек. Дотогава те смазват от застраховки и те пукват от контрол, проверки и справки.
              Малка е показалката, малкаааааааа!
              Знам отлично, 5 години учих висше във Великобритания. И ако бях останал там с удоволствие бих си взел Корса/Клио и тн. Само че там дупките и шофьорите-идиоти са много по-малко, затова съм решил да е нещо повдигнато.

              Коментар


              • #37
                От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

                А пък повдигнатото как спасява от идиотите, ...

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  А пък повдигнатото как спасява от идиотите, ...
                  Ами понеже масовката се плаши от по-високи и/или по-нови МПС-та, си мисли и че идиотите също се спичат.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    ... че идиотите също се спичат.
                    Доказано е многократно, че не се случва, ма сигурно щот мойта не е черна.

                    П.П. От списъка с пожеланията - три и четири са екзотика а сорентото е единствената истинска джипка с по-сериозна изработка. Спокойно можеш да я сложиш на отделен ред, но за правилния двигател ще добавиш още 2-3 хилки. Лично мое мнение - насочи се окончателно към РАВ-4. Най-малкото е по-позната на сертвизаджиите.
                    Последно редактирано от коко келеша; 27-03-18, 11:34.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

                      Първоначално публикуван от denkata2 Преглед на мнение
                      Може би наистина е добре да си взема някоя евтина джипка, докато се науча да карам. С един по-скромен бюджет (6-10к) какво бихте препоръчали? Изискването е да е на газ или бензин (аз ще сложа уредбата, ако е без), да е автоматик, да е 4x4 (обичам да ходя на планина) и да е що-горе надеждно. За сега намирам следните (след 2003год):

                      - Honda CR-V
                      - Hyundai Santa Fe
                      - Land Rover Freelander
                      - Mazda Tribute
                      - Mitshubishi Outlander
                      - Nissan X-Trail
                      - Suzuki Grand Vitara
                      - Kia Sportage/Sorento
                      - Toyota RAV4 (малко по-скъпа)

                      Благодаря!
                      След като се "запознаете" вземате тази която ВИ "хване" и се вписва ценово. Все пак е Първа, няма да е последна.
                      Това с автоматика го разбирам,но не го "приемам".......научете се с по трудното,а лесното оставете за по късно.
                      (Преди окончателното решение ползвайте компетентна помощ при огледа.)

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Доказано е многократно, че не се случва, ма сигурно щот мойта не е черна.
                        ...
                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Ами понеже масовката се плаши от по-високи и/или по-нови МПС-та, си мисли и че идиотите също се спичат.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

                          В момента гледам и чета за Соренто (2005-2008г., заради подобрената ск.кутия) и ми се струва доста добър вариант (гледам и дизеловите, защото не горят чак толкова много). Дори ми се виждат прекалено евтини за това, което са - има ли/къде е уловката?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

                            Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                            Ох, пилееееееееее, да си ми тука у Франция шъ видиш ти едни кросоувъри, аутбек и незнам си кво там! Тука, братиньо, млад шофьор за 20 годишно Рено Туинго плаща 100 евро минимална застраховка на месец, бе драги! И първите 2 години има стикер колкото палачинка на задното стъкло, че е аматьор. И за да стигнеш на бонус 50/50 по закон трябва да минат точно 13 /тринадесет/ години да си бил застрахован без да имаш абсолютно никакви произшествия, или превишена скорост, или алкохол. И чак тогава започват да те броят за човек. Дотогава те смазват от застраховки и те пукват от контрол, проверки и справки.
                            Малка е показалката, малкаааааааа!

                            [ATTACH=CONFIG]952605[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]952606[/ATTACH]
                            Ти да не си поредния,който е отишъл в чужбина и си мисли,че е открил топлата вода....щото точно тая европа и тая чужбина в момента е пълен т.шак и ако мислиш,че е голяма гордост да даваш 1 бала пари на разни застрахователни компании вместо да ги похарчиш за себе си трябва да нещо да си мръднал.Стойте си в чужбините и не обяснявайте навсякъде къде какво било ние родина си имаме и никой не му дреме къде какво било.(това е малко извън темата обаче много взе да зачестява разни българи,които са станали бачкери в еропа и са взели някое евро в повече да се правят на голяма работа и да обясняват как било в "европата".,която е содом и гомор в момента.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

                              Първоначално публикуван от denkata2 Преглед на мнение
                              В момента гледам и чета за Соренто (2005-2008г., заради подобрената ск.кутия) и ми се струва доста добър вариант (гледам и дизеловите, защото не горят чак толкова много). Дори ми се виждат прекалено евтини за това, което са - има ли/къде е уловката?
                              Де гледаш разхода? Каталожни данни ли? 13-15 нафта градско как ти се виждат?
                              Пропусни 2.5 CRDI и вземи бензинов (май беше 2.4 140 кс), ама ако намериш ... че са доста по-редки.

                              Първоначално публикуван от denkata2 Преглед на мнение
                              Може би наистина е добре да си взема някоя евтина джипка, докато се науча да карам. С един по-скромен бюджет (6-10к) какво бихте препоръчали? Изискването е да е на газ или бензин (аз ще сложа уредбата, ако е без), да е автоматик, да е 4x4 (обичам да ходя на планина) и да е що-горе надеждно. За сега намирам следните (след 2003год):
                              Ако ще е бензин търси кола без газова уредба.
                              Последно редактирано от royce; 27-03-18, 21:43.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

                                Първоначално публикуван от denkata2 Преглед на мнение
                                В момента гледам и чета за Соренто ...има ли/къде е уловката?
                                Най-вече в превъртения неколкократно от автоджамбазите километраж.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X