Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Щанги за смяна на гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Щанги за смяна на гуми

    Абе най-лесно ставаше с три щанги - едната контра от едната страна, а с другите две стъпка по стъпка напредваш по борда, редувайки ги... Това - на твърди гуми...
    Но наистина не виждам смисъл в този тип саморемонт...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #17
      От: Щанги за смяна на гуми

      Колеги, 2018 сме ! Не щанги, а бедлоци трябват !

      ... ама и гайковерт !
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Щанги за смяна на гуми

        30 см щанга стига за всичко. Пиниза е в разбордирането.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Щанги за смяна на гуми

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          ....Във всеки по-голям град има денонощни гумаджийници....
          В наше село има само един гумаджия, и той не е денонощен. Най-близкия голям град, където би могло да има и денонощен гумаджия е на 24-5км. ........Не съм пуснал темата - за или против смяната на гума с щанги, а по-скоро за обсъждане на варианти и начини в стил помогни си сам. На когото не му харесва, и не иска да си го причинява, да не чете и да не пише. ....... Освен това имам няколко играчки на колела, някои от които и с вътрешни гуми, и невинаги мога да търча до града за денонощен гумаджия, по-удобно ми е да мога да се справя сам на момемнта с подходящи щанги и да продължа да работя. https://www.youtube.com/watch?v=ktYnGWOF6o8
          -Чем занимаетесь по жизни?
          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

          Коментар


          • #20
            От: Щанги за смяна на гуми

            Е това ти трябва и две щанги от Москвич
            https://www.google.bg/url?sa=t&sourc...N8ZFOD4xbU2nov
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Щанги за смяна на гуми

              Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
              В наше село има само един гумаджия, и той не е денонощен. Най-близкия голям град, където би могло да има и денонощен гумаджия е на 24-5км. ........Не съм пуснал темата - за или против смяната на гума с щанги, а по-скоро за обсъждане на варианти и начини в стил помогни си сам. На когото не му харесва, и не иска да си го причинява, да не чете и да не пише. ....... Освен това имам няколко играчки на колела, някои от които и с вътрешни гуми, и невинаги мога да търча до града за денонощен гумаджия, по-удобно ми е да мога да се справя сам на момемнта с подходящи щанги и да продължа да работя. https://www.youtube.com/watch?v=ktYnGWOF6o8
              За тези с вътрешните гуми и щанга не трябва.Спуканата я слагаш плътно пред предна и като я нагазиш се разбортира.Натам си знаеш
              За безкамерните нямаш нужда от размонтиране на гумата ( освен , ако не си я разцепил страшно , но тогава трябва и свободна резервна).Достатъчен е рем комплект за безкамерни и компресорче.По - евтино и по-нетрудоемко.
              Успех в избора на вариант!
              пп да ти пусна снимка на рем комплекта , или ще се справиш.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #22
                От: Щанги за смяна на гуми

                Я се разбортира с газене я не.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Щанги за смяна на гуми

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Е това ти трябва и две щанги от Москвич https://www.google.bg/url?sa=t&sourc...N8ZFOD4xbU2nov
                  линка нещо не се отваря при мен. jeko47 - аз се справям с много работи, та ще видим, ще ми се да пробвам щангите за камионните гуми, но няма откъде да намеря подръка.
                  -Чем занимаетесь по жизни?
                  -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                  -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Щанги за смяна на гуми

                    https://youtu.be/6bS3CLAcNyQ
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Щанги за смяна на гуми

                      Безкамерна 16" се сваля за под 5 мин. с две щанги.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Щанги за смяна на гуми

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Я се разбортира с газене я не.
                        Ще трябва и въртене...и ще се!
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Щанги за смяна на гуми

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Ще трябва и въртене...и ще се!
                          Абееее, моя опит показва че не винаги. Все тая
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Щанги за смяна на гуми

                            хитро и просто приспособление, ще поровичкам повече за такива играчки, да се съберат повече различни идеи https://www.youtube.com/watch?v=AAy1rM7Ob3w
                            -Чем занимаетесь по жизни?
                            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Щанги за смяна на гуми

                              Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                              ... а по-скоро за обсъждане на варианти и начини в стил помогни си сам. ...
                              Повече от веднъж ти казаха най-безболезнения вариант за спукана гума - ремонтен комплект с фитили + компресорче.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_321.jpg
Прегледи:1
Размер:30.8 КБ
ID:5784563


                              Пък после, ако решиш, отиваш на гумаджия да ти я направи с лепенка. Фитилите доказано вършат работа. В т.ч. и за малки срязвания на борда. С 2-3 фитила един до друг съм закърпвал достатъчно надеждно мушната с нож гума.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Щанги за смяна на гуми

                                Аз за щанги препоръчвам едни стари руски или български щанги,донесе ми ги един приятел мисля,че са от камион,извивката от едната страна е много удобна и не поврежда джантата.Като отида на работа ще снимам.Имам и тази на USAG,удобна е и много здрава на моменти съм я огъвал до толкова,че не можех да повярвам,че не се чупи.За алуминиеви джанти работата с щанга е абсолютна глупост,освен ако не съм в голяма безизходица не бих си го причинил на джантите пък били те и най-грозните на света.Колегата Чавдар ти е посочил правилния отговор за безкамерни гуми.От много места съм чувал че фитила бил временна мярка,колкото да се отиде до гумаджията,но съм хвърлял гума след 50 хиляди километра с фитила,пробих я почти нова,проблем с фитила не е имало.Не се заблуждавайте че камионските и въобще големите гуми са трудни за работа,трудно се сваля 235/35 гума,колкото е по-висок борда,толкова по-лесно се монтира и демонтира.С нископрофилните гуми успех да ги прегазите,да ги натиснете с крик или да ги разбортирате с чука.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X