Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2 DIN "китайче" на Jeep. Възможна ли е мисията?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 2 DIN "китайче" на Jeep. Възможна ли е мисията?

    Първоначално публикуван от Alamo Преглед на мнение
    Добре де. Толкова ли е трудно в гугъл, ебей, алиекспрес.... да напушеш double din android jeep wk/wj, wk. .. dodge или там за квот ти требе. Излиза устройството и съответният конвертор за кан или кват се сетиш бъс и управюение от волана или от задният калник ако щеш?
    Наистина не разбирам иронията ти. Търся хора, които на практика са се сблъскали с предизвикателтсвото, а не да чета какво пишат продавачите. Например аз чак от тази тема разбрах, че трябва "конвертор" както ти му викаш (макар, че едва ли ще мога от задния кланик да управлявам музиката)). А ти замислял ли си се, че е пълно с обяви на продавачи, които твърдят, че става за всичко. Ето ти един цитат от обява в olx. На мен моделът ми допадна, но както разбирам е абсурд да се случи както е написано в обявата:

    "6.6" инчов 2 дин мултимедиен тъчскрийн MP5 плеър, с Андроид 6.0.1, с WiFi, поддържа всички приложения и функции на таблет (YouTube, Facebook, Skype, Viber и много други), навигации и игри. Съвместими с всички автомобили, бусове, автобуси и камиони с 2-ен дин и захранване 12 волта. Може да се използва и като видеорегистратор, чрез включване на допълнителна камера, да стартира с логото на марката на автомобила и още безброй екстри. Поддържа задна камера за паркиране. Бързи бутони от волана, които могат да се обучават според предпочитанията на шофьора."
    Пълно е с обяви, в които пише, че са съвместими с всички марки. Ама май не е точно така.

    Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

    Коментар


    • #17
      От: 2 DIN "китайче" на Jeep. Възможна ли е мисията?

      Първоначално публикуван от Alamo Преглед на мнение
      Добре де. Толкова ли е трудно в гугъл, ебей, алиекспрес....
      В Гугъл не е трудно да напишеш. Трудно става после, когато си купил нещо от майната си и се окаже, че то не работи. Щото от фирма, занимаваща се с подобни монтажи, са ми казвали "По принцип би трябвало да тръгне, ама понякога не става" ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: 2 DIN "китайче" на Jeep. Възможна ли е мисията?

        Понеже тук във всяка тема се говори за всичко и намирането на полезна информация коства доста нерви и време, та ето ти мнение от първа ръка, пост 28
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...66#post3020466

        Сега бих допълнил, че след около две години, (при каране на силно парно, а то наистина е силно) нещо прегря и екрана стана неактивен... така и не съм го оправял, свири на каквото си го оставил и управлението е само от дистанционното.
        На Overland - a сложих на оригиналното радио руския модул за дигитален чейнджър и към него допълнително блутуут модул. Всичко работи перфектно, свързването става за 3 секунди, не за 30 докато зареди андроида, а камерата за задно съм решил с отледало с дисплей.

        Като заключение:
        Практиката показва, че всичко правиш на/с телефона. Не ти трябва нито mirror link, нито браузер в колата (да не говорим колко и как работят, защото всички тези екстри дето пишат са по дифолт, камо ли пък OBD...). Блутута е напълно достатъчен. Съчетан с несравнимото за маса коли (дори и последни модели) качество на музиката в стоков вид - няма място за чудене, не бих взел пак подобно. В пари, разликата е 1000 лв в ущърб на китайчето.
        WG Limited 2.7 CRD 02
        WG Overland 2.7 CRD 04/05

        Коментар


        • #19
          От: 2 DIN "китайче" на Jeep. Възможна ли е мисията?

          Ами и аз съм със китайче от две години и все още работи. Няма никаква механика и копчалъци, всичко се командва от тъчскрина. Като качество на звука мен лично ме задоволява, въпреки че честотната лента е поорязана в ниските и високите. Инсталирал съм му две навигации и с тях работи перфектно. Е малко се чуди докато ги зареди де, но после си държи пътя. Камери не съм му слагал нито предна нито задна,а има възможноста и за двете. Абе това си е един таблет на който са прикачили един четириканален услвател 4Х40

          Коментар


          • #20
            От: 2 DIN "китайче" на Jeep. Възможна ли е мисията?

            Моето работи с Уиндолс 6.0 имам го от две години, и зарежда на секундата след запалване, звука е перфектен и идва от усилвателя, камерата си работи, всякакви глезотий като, ТВ, ДВД, БЛУТУТ, НАВИГАЦИЙ, ТЕЛЕФОН, И РАЗНИ ДРУГИ, че даже и игри играе на него дъщерями.

            Коментар


            • #21
              От: 2 DIN "китайче" на Jeep. Възможна ли е мисията?

              Моя опит с каквото и да е китайско е лош. Последно един приятел поръча някаква мултимедия от експреса и сега се чуди как да я връща. Съветът ми е да се обърнеш към "Авал Аудио". Имат и китайци, но качествени и тествани във времето. Клиент съм им и съм много доволен. И копчетата на волана ще ти работят, и камери ще ти накичат, а ако искаш и телевизия

              http://aval-bg.com/

              Коментар


              • #22
                От: 2 DIN "китайче" на Jeep. Възможна ли е мисията?

                Първоначално публикуван от toper78 Преглед на мнение
                Оригиналната не ми допада. Единственото, което прави е да ми показва с големи букви кое радио слушам.
                Загледах се по китайските мултимедии с Android, , навигация, вход за камери и т.н.
                Остава обаче въпросът дали "китайчето" ще се сработи с "американеца"?
                Някой пробвал ли е да монтира подобно нещо на Jeep? Говорих с няколко човека, които се занимават с това и всеки ми отказа.
                Не държа на супер "култивиран" звук и т.н., но държа бутоните от волана да работят, камерата за задно се включва автоматични, като превкключа лоста и др. такива.
                Да се занимавам ли изобщо или да си слушам радиото и да не се занимавам. Навигация от телефона и всичко 6 :-)
                Моля за съвети...
                Никъде в темата не видях какъв е джипа на който трябва да се слага двоен дин.
                Ако съдя по отговорите трябва да е WJ. Обаче WJ със задна камера от завода няма.
                Ако е WK то цялата тема е пълна с глупости. Аудио системата при WK е дигитална и се управлява по CAN. Без преходен адаптор с интерфейс не става.


                Китайските мултимедии се управляват от волана с два кабела които мерят съпротивление. При джип бутоните за управление на мултимедията са резистори като на всеки бутон съпротивлението е различно. Добрата новина е че всичките 6 бутона са свързани на два кабела в лентовия кабел на волана. Просто режеш двете жици под волана, свързваш двете жици на китаеца и програмираш кой бутон какво искаш да прави.

                Коментар


                • #23
                  От: 2 DIN "китайче" на Jeep. Възможна ли е мисията?

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Никъде в темата не видях какъв е джипа на който трябва да се слага двоен дин.
                  Ако съдя по отговорите трябва да е WJ. Обаче WJ със задна камера от завода няма.
                  Ако е WK то цялата тема е пълна с глупости. Аудио системата при WK е дигитална и се управлява по CAN. Без преходен адаптор с интерфейс не става.


                  Китайските мултимедии се управляват от волана с два кабела които мерят съпротивление. При джип бутоните за управление на мултимедията са резистори като на всеки бутон съпротивлението е различно. Добрата новина е че всичките 6 бутона са свързани на два кабела в лентовия кабел на волана. Просто режеш двете жици под волана, свързваш двете жици на китаеца и програмираш кой бутон какво искаш да прави.
                  Джипът е WK (по-скоро WH де) и от фирмата, която ще прави монтажа обещаха да монтират въпросния адаптер с идеята всичко да е точно.
                  Ще докладвам за резултата след монтажа.
                  Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

                  Коментар


                  • #24
                    От: 2 DIN "китайче" на Jeep. Възможна ли е мисията?

                    Да докладвам за резултата в снимки.
                    Накратко мисията е възможна, но не е лесна и изисква жертви.
                    Джаджата си работи перфектно. Дисплеят е добър, реагира бързо. Фабрично инсталираните благинки са си ОК - няколко навигации, радио, задната камера включва бързо, образът е добър, синхронизацията с iPhone е като детска игра - указател всичко тръгва от първия път... Освен това наличието на Google play прави нещата зависещи само от потребителя. Има функция DVR, но не съм слагал предна камера. TV тунерът и OBD-то също са опции, които не поръчах.
                    Освен джаджата поръчах от БГ пластвасов адпатер за таблото да не изглежда като присадена, адаптор за антената на американеца, както и преходна букса за кабелите, за да не си играя да ги режат и запояват...
                    Дотук с добрите новини. При американеца всичко се управлява по CAN, а китайчето не вдява. За да сработи трябва допълнителен адаптор (около 160 - 200 лв.), от който за момента се отказах. Респективно се отказах от управлението от бутоните на волана. Фабричният усилвател също не тръгва, така че се наложи да го байпасираме и да захраним директно колоните. По мое мнение си свири много добре, но аз не съм манияк на тема саунд. Монтажът ми го направиха културно с букси и без много рязане, така че ако реша да сложа допълнителния адаптор, лесно ще се сдобия с управлението на бутоните, както и ще подкарам усилвателя. Засега обаче не мисля.
                    Накратко аз съм доволен. Да, отказах се от някои благинки, но пък новото има много повече функции, така че определям проектът като успешен.
                    Ето и резултата:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_4391.jpg
Прегледи:1
Размер:445.6 КБ
ID:5785853Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4392JPG.jpg
Прегледи:1
Размер:625.2 КБ
ID:5785854Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4393JPG.jpg
Прегледи:1
Размер:632.8 КБ
ID:5785855Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4394JPG.jpg
Прегледи:1
Размер:659.2 КБ
ID:5785856Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4395JPG.jpg
Прегледи:1
Размер:698.3 КБ
ID:5785857Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4396JPG.jpg
Прегледи:1
Размер:724.1 КБ
ID:5785858
                    Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

                    Коментар


                    • #25
                      От: 2 DIN "китайче" на Jeep. Възможна ли е мисията?

                      Днес слагах една 9 инча. Всичко работи. Място за преходна лайсна няма.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180428_123723.jpg
Прегледи:1
Размер:446.3 КБ
ID:5787671

                      Коментар


                      • #26
                        От: 2 DIN "китайче" на Jeep. Възможна ли е мисията?

                        Много добре се е получило. Дай повече инфо. Марка, модел, цена, CAN преходник използва лу?

                        Коментар


                        • #27
                          От: 2 DIN "китайче" на Jeep. Възможна ли е мисията?

                          Първоначално публикуван от Alamo Преглед на мнение
                          Много добре се е получило. Дай повече инфо. Марка, модел, цена, CAN преходник използва лу?
                          http://double-din.bg/Navigacia-Dvoen...DVD-TV-DD-8713

                          Няма CAN. Всичко е Bolt-On.

                          Остана една оригинална за продаване 500лв с вход за Ipod

                          Коментар


                          • #28
                            От: 2 DIN "китайче" на Jeep. Възможна ли е мисията?

                            Предполагам, че 2007 г WH са с Low speed CAN?

                            Коментар


                            • #29
                              От: 2 DIN "китайче" на Jeep. Възможна ли е мисията?

                              Първоначално публикуван от Alamo Преглед на мнение
                              Предполагам, че 2007 г WH са с Low speed CAN?
                              Има ли значение, като няма смисъл.
                              Или взимаш готово решение което работи, или събираш проект - интерфейс, преходна рамка и универсална мултимедия.
                              Като пари излиза еднакво.
                              Има и трети вариант. Свързваш хамалската плюс от запалката и колоните директно. И всичко е точно.
                              Имам интерфейс и рамка - 100лв на лични.

                              Коментар


                              • #30
                                Привет на всички,
                                Тъй като съм пред същата дилема, реших да повдигна темата да не пускам нова.
                                Та решил съм да сменям радиото с някакъв 2din. В момента съм с някакво китайско за 20 долара ( така взех джипа ) и нищо не се чува. Имам и оригиналното радио, което се опитах да сложа обратно, но предишния собственик е рязал рамката, за да нагоди китайското и не пасна. Та така и така ще сменям цялата конзола около радиото се реших като ще слагам нещо, да е по-читаво с разни благинки като на телефона. Насочил съм се към братята китайци и гледам разни мултимедии в алиекспрес, чета ревюта, но са доста противоречиви нещата. Има ли нещо качествено и изпитано от някой към този момент на пазара? Четох някъде, че оригиналния усилвател не тръгвал при китайските модели, което за мен е минус, както и държа бутоните от волана да работят. Като качество на звука да доближава оригинала с две думи.
                                В момента си търся конзолата около радиото като от снимките по-горе, която е за модела на JeeP с фабричната навигация, макар че са кът и към момента - греда.
                                Да поясня, че става въпрос за Jeep GC WK/WH limited
                                Благодаря на отзовалите се!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X