Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джипа не загрява...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джипа не загрява...

    Здравейте колеги,проблемът ми е следният,по скоро са няколкоJeep Liberty 2.8 diesel 163 к.с 2006 година)
    1.Джипа не загрява изобщо,поне според датчика на таблото,а в случаите когато загрее,стрелката се връща пак на нулата(зимата никога не достига работна температура,а за разхода на нафта не ми се говори потресаващо е)
    2.Преди време бях пуснал тема,понеже ми светна чека но мотора и отидох на елкон , оказа се,че трябва да сменя две подгревни свещи(200 лева)
    и наскоро пак започна да свети лампата за чека на мотора,само,че този път не свети постоянно.
    Моля ако някой се е сблъсквал с тези проблеми,ако може да ме посъветва какво да правя.Благодаря предварително.

  • #2
    От: Джипа не загрява...

    Според описаното, правилния подход за Вас е да посетите някой механик да провери има ли проблем и къде Е.
    (алтернативата- е доверен познат или колега от Форума с подходяща техническа грамотност )

    Коментар


    • #3
      От: Джипа не загрява...

      Първоначално публикуван от hiteck86 Преглед на мнение
      Здравейте колеги,проблемът ми е следният,по скоро са няколкоJeep Liberty 2.8 diesel 163 к.с 2006 година)
      1.Джипа не загрява изобщо,поне според датчика на таблото,а в случаите когато загрее,стрелката се връща пак на нулата(зимата никога не достига работна температура,а за разхода на нафта не ми се говори потресаващо е)
      2.Преди време бях пуснал тема,понеже ми светна чека но мотора и отидох на елкон , оказа се,че трябва да сменя две подгревни свещи(200 лева)
      и наскоро пак започна да свети лампата за чека на мотора,само,че този път не свети постоянно.
      Моля ако някой се е сблъсквал с тези проблеми,ако може да ме посъветва какво да правя.Благодаря предварително.
      Термостат

      Коментар


      • #4
        От: Джипа не загрява...

        Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
        Термостат
        това е.

        Коментар


        • #5
          От: Джипа не загрява...

          Да се присъединя с присъдата - термостат, цената по спомен за WG беше около 50лв.
          Използвай момента и си подмени антифриза!
          [FONT=Arial]"Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса..."[/FONT]
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
          Kawasaki KLE 500

          Коментар


          • #6
            От: Джипа не загрява...

            А има ли течност.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • #7
              От: Джипа не загрява...

              Термостат. На KJ дизел 2006 термостата е над 200 лева.

              https://www.idparts.com/thermostat-o...rd-p-2719.html
              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

              Коментар


              • #8
                От: Джипа не загрява...

                Първоначално публикуван от hazaev Преглед на мнение
                Да се присъединя с присъдата - термостат, цената по спомен за WG беше около 50лв.
                Използвай момента и си подмени антифриза!
                Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                Термостат. На KJ дизел 2006 термостата е над 200 лева.
                KJ e
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: Джипа не загрява...

                  В ибей видях оферта за 60 паунда...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джипа не загрява...

                    В текдок има за 150лв на Блупринт: https://www.avtochastionline24.bg/blue-print/2879149, до 10 дни доставка.
                    R 727cc BB KIT
                    ZJ V8
                    WK2 V6

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джипа не загрява...

                      Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                      В текдок има за 150лв на Блупринт: https://www.avtochastionline24.bg/blue-print/2879149, до 10 дни доставка.
                      Фнимавайте с "Blueprint"!
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джипа не загрява...

                        Че какво им е на блупринт? Част от Bilstein group наравно с Febi и Swag? Имат и бюджетни и доста скъпи части.
                        R 727cc BB KIT
                        ZJ V8
                        WK2 V6

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джипа не загрява...

                          Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                          Че какво им е на блупринт? Част от Bilstein group наравно с Febi и Swag? Имат и бюджетни и доста скъпи части.
                          И аз така наивно си мислех:

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Малко старо е това мнение, но който не е разбрал - "BluePrint" са част от "Билщайн груп". Че се правят в Китай, правят се
                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Като им видях качеството на каретата за кардан, тая т.нар. фирма ми е в челните места в списъка, отзад напред. А продават някои неща на цени като за оригинални части. Преди каретата и един маркуч за съединител - еми докато не го смених течността в казанчето почерняваше за 3-4 дена.
                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Да, аз изгорях с менте датчик BluePrint за налагане на масло, та плащАх и пътна помощ до дядо Владо, добре, че беше близо - от бившето ГУСВ училище в Суходол.
                          Лошото е, че сайтовете са пълни с части от тази "марка".
                          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                          Блупринт са само пакетажници на евтина стока от разлини производители, обикновено китайски.
                          ... има "похвали" на още 101 места във форума, но не ми се търси сега...
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джипа не загрява...

                            Ясно... Аз ако е бщджетен вариант залагам на холандци или белгийци- Sidem, Mapco, Topran. Не съм имал проблем с тяхни части до сега, пък дори и да се произвеждат в Китай.

                            За термостат бих предпочел Behr/ Mahle.
                            R 727cc BB KIT
                            ZJ V8
                            WK2 V6

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джипа не загрява...

                              Колеги благодаря за информацията,в най-скоро време ще отида на ЕЛКОН

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X