Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мистериозно поведение на АБС и спирачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мистериозно поведение на АБС и спирачка

    Последните 1-2 седмици на гранд витарата (2003, 2.0i) АБСа се държи мистериозно.
    Забелязах че при веднага след тръгване при спиране спирачката от предната дясна гума свири при натискане (накладките са на по малко от 10000 км), като свиренето изчезва след като покарам малко. Свиренето изчезва като покарам дори без да натискам спирачката почти, т. е не изглежда сверенето да изчезва от самото ползване на спирачката.
    Ако заочна да позлвам спирачката активно преди да е ичезнало това свирене, светва лампата на АБС. Ако загася колата след като свиренето спре и веднага след това запаля, т. е. тръгване при загряла кола, няма скърцане след тръгване и съответно след първите 1-2 натискания на педала на спирачката, АБС лампата изгасва.

    Ако тръгна при изстинала кола докато го има скърцането и спирам предимно с двигател със съвсем слабо натискане на спирачката не докрай (все пак тр да се спре тук там) АБС не светва и след това скърцането изчезва и АБС лампата си остава изгасена. Обаче след тръгване при изстинала кола само да натисна спирачката по силно 1-2 пъти докато го има скърцането, веднага светва АБС.

    Тия дни е малко шльокаво и не ми беше удобно да свалям колелото да погледна диска и апарата, за да разкажа повече, но реших все пак да пусна една тема за допълнителни идеи и да не изпусна нещо да погледна като сваля колелото като дойдат по меки топли дни.

  • #2
    От: Мистериозно поведение на АБС и спирачка

    Пълна каша е написаното и аз лично не му отделих достатъчно време да го прочета няколко пъти и вникна внимателно.
    НО, от повърхностното прочитане, лично аз бих се насочил към проверка на датчиците на АБС-а. Имат определени изисквания за отстояние от гривната на главината, а и дори за целостта и състоянието на самата гривна.
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #3
      От: Мистериозно поведение на АБС и спирачка

      Благодаря за инфото. Поведението е наистина странно и не е много лесно да се обясни.

      Ще пробвам пак накратко:
      След тръгване със скърцаща спирачка на студена кола спирачката активира лампата на АБС. А пък после при тръгване на топла кола със светната АБС лампа спирачката (която вече не скърца понеже колата е загряла) гаси АБС лампата.

      При първа възможност ще погледна и почистя датчиците и ще видя нещо да не сълзи, че ми е много странна появата и изчезването на свиренето, което пък е тясно свързано със светването и изгасянето на АБС лампата.

      Коментар


      • #4
        От: Мистериозно поведение на АБС и спирачка

        Гривните трябва да са прави и чисти.Евентуално тръгнал датчик на въпросното колело.Проблема ще го покаже и адекватна диагностика,за да не се ровиш излишно,отнема време .Можеш да си провериш гривните ,а и датчиците за проводимост-верига с обикновен мултицет.Старите са крехки ,внимавай даже при откопчаване на буксата.Проводника от буксата до АБС блока също може да се провери за верига.Те се опитвай да сваляш датчика ,рядко излиза цял,да не кажа никога.Чупи се и се изсипва цялата намотка отвътре .Случвало ми се е един два пъти.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Мистериозно поведение на АБС и спирачка

          Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
          Пълна каша е написаното .......
          И аз много не разбрах обяснението но залагам на задържащ спирачен апарат .

          Коментар


          • #6
            От: Мистериозно поведение на АБС и спирачка

            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
            И аз много не разбрах обяснението но залагам на задържащ спирачен апарат .
            Аз пък ще те подкрепя + загряване в района и тръгнал да си ходи ( по температура ) датчик на АБС-то
            Последно редактирано от дядо владо; 24-03-18, 09:37.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: Мистериозно поведение на АБС и спирачка

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Аз пък ще те подкрепя + загряване в района и тръгнал да си ходи ( по температура ) датчик на АБС-то
              Логично,
              - Да добавя възможността и лагера в главината да участва в цялата какафония.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X