Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Импрегниране с горяло двигателно масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Импрегниране с горяло двигателно масло

    Това сигорно е шега.
    Чети тук.:http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=2453
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

    Коментар


    • #17
      От: Импрегниране с горяло двигателно масло

      Има специална боя за кошери. От пчеларство нищичко не разбирам, но съседката ми през улицата на село имаше десетина кошера и от нея знам, че има специални бои и препарати за тях.
      Това с горялото масло ми звучи като голяма глупост. Аз като си нацапам ръцете с масло после ми се зачервяват и ме сърбят, пък на животинките не ми се мисли какво ще им е да живеят в такава "къща".
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #18
        От: Импрегниране с горяло двигателно масло

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        P.S. Имам приятели пчелари, и смея да твърдя, че това е философия, а не бизнес тип "СвИне за мЕсо".
        Много добре казано !

        ЕмДабълюБи, начинът е много прост и лесен, Далеч не е и скъп, още повече за малко кошери. Йорданов ти го е казал. Горелка /отвътре и вън/, после шпакла да падне поизгорялото. Отвътре аз им удрям по един парцал със силна ракия/80гр/, ей така, за чистота и успокоение, тя естествено се изпарява, не остава за пчеличките. Търтеите може и да се сърдят, но аз съм шефа все пак. След всичко това, отвътре е готово, а от вън бои и лакове на водна основа какви ти душа иска. Не са скъпи и имат малък разход.
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • #19
          От: Импрегниране с горяло двигателно масло

          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
          Сега ти разгледах снимките на спокойствие, нищо му няма на сандъка. Три сантима дебелина има ли? Един месец на слънце и никви бои, никви лакове не му трябват че да изкара още десет години. Вътре не си го мазал предполагам?, ако не си го обгарял - обгори го преди да го заселиш, но внимавай пък да не го подпалиш. Моторното масло няма как да е добра практика на днешно време все пак, но нищо чудно тая химия дето е отвънка да е като захарно петле сравнено с отровите дето някои профита, па и не само вкарват вътре при пчелата. Макар и пчелините им да са като от картинка...
          Ами има 3 санта и висше, вътре не съм го пипал, точно това мислех да направя, да го обгоря и толкоз, пак ти благодаря за съветите, явно единствено ти ми разбра въпроса ми и че съм наясно за специализираните видове и начини на обработка.

          Коментар


          • #20
            От: Импрегниране с горяло двигателно масло

            Споко, всичко е точно. Сега си припомних темата, дето е дадена в линк малко по-горе, там и бохемита сме коментирали
            Значи, не ти знам района и кога ще го заселваш това кошерище, но гледай до края на април, началото на май да го обгориш и да го позиционираш. Че току виж ти дошли гости. Ако си на припек, гледай в най-горещото време да се пада на леко шарена сянка, макар че и за това си има лек.
            Обгарянето не знам как го правиш, но все пак - търпеливо и с умерено силен огън - восъкът и клеят да се топят и напиват, а не да изгарят! Ти разнасяш леко с шпаклата и така. Дъното не го видях, препоръчвам ново или поне прилетната да смениш. Пак, че не ти знам района и техниката на пчеларстване, но ако не си го направил - ориентирай се към мрежа отдолу. Например, намери си стари въздушни филтри от камион, имат екстра мрежа. Направо може да я заковеш с една рамка отдолу и една прилична прилетна дъска и си става екстра неподвижно мрежесто дъно. Тва е само един примерен вариант, разбира се.

            Коментар


            • #21
              От: Импрегниране с горяло двигателно масло

              Ами целогодишно се намират на 1000 м. надм. височ., Кюстендилска област. Ще ги обгарям с бензинова горелка. Дъното е здраво, дървено, прилетната е поизядена, може да я подменя нея. Има и сенник над прелката, поизгнил, може и него да госменя и може би да залепя фолио от горната страна.

              Коментар


              • #22
                От: Импрегниране с горяло двигателно масло

                А, сенника задължително и прилетната ги сменяш. За тях вече ше вземеш една кутия нещо на водна основа и ставаш еко-мио-био Фолио, що, май няма нужда... Ламарината на капака като тръгва да ръждясва, удряш и там една боя. По-нататъка, като се поизучиш още, пробвай все пак дъно с отвор/мрежа отдолу. Има колеги при твоите условия, дето казват че са доволни.

                Коментар


                • #23
                  От: Импрегниране с горяло двигателно масло

                  Като се пооправи времето продължавам с процедурите, че в момента е зимна обстановка тук.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Импрегниране с горяло двигателно масло

                    Направо го бях забравил, ама снощи се загледах нещо в гаража и се сетих. Е преди няколко години намазах сапа на кирката с горяло масло и покрай него на една брадва и лопата саповете, че май и на други неща. Към момента са перфе, хубав тъмен цвят, някаква миризма аз поне не усещам и са екстра на пипане. За по половин-един час кога работя с тях, на ръцете нищо ми няма. За повече, не знам, може и да ми станат рани Ама то няма да е от маслото...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Импрегниране с горяло двигателно масло

                      Малко късно се включвам, надявам се не си ги омацал с горялото масло вече. Първо за животинките, второ за крайния продукт...

                      Дядо ми беше пчелар, сега баба ми се грижи за пчелина, ние по-младите помагаме есенно време като добиваме меда. Дотолкова и аз разбирам, навъртам се, гледам, помагам, чувал съм някои неща.

                      Преди вече сигурно над 15 години, може и 20 да са, се хванахме и си направихме наши кошери. Бил съм малък, не помня откъде сме гледали размери и т.н. Боядисани са с пистолет, вероятно с блажна боя. Само отвън. Отвътре не са обработвани по никакъв начин, това важи и за рамките. Бих казал, че като материал все още са в достатъчно добро състояние, може да изкарат и още 20 години с късмет.
                      Никой от нас не е дърводелец, занаятчия или професионален пчелар.

                      Така че ако ти е хоби, което си гледаш с мерак, вземи си скови едни нови кошери. Ако имаш някой и друг инструмент и малко опит предполагам, че е за 2-3 дена работа. Хем сега времето е чудно за такива изпълнения.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Импрегниране с горяло двигателно масло

                        Mwb, кво става, върви ли пчеларството?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Импрегниране с горяло двигателно масло

                          Ами къде върви, къде позапре за малко Oбщо взето, от 4 семейства, 2 са на пълно медосъбиране, като преди около 2 седмици им беше първото вадене, един подменя майка и един е без майка и се опитвам да го накарам да си направи. Взех една от питите на здравите семейства с пресно снесени яйца и я сложих при него, за да започне да го подхранва с пчелно млечице и да си направи маточник. Тези дни ще ги отворя, за да видя какво са сътворили.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Импрегниране с горяло двигателно масло

                            Първоначално публикуван от Mwb Преглед на мнение
                            ... и един е без майка и се опитвам да го накарам да си направи...
                            А, че що тъй!? Трябвало е по-честичко да го поглеждаш, да не е търтовка вече...
                            Сандъка, дето за него тръгна темата, с него кво става?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Импрегниране с горяло двигателно масло

                              Всичко е точно, вече всички са на пълни обороти. Ами не знам защо е останал без майка, не се е роил, може би да е била стара, но щяха да заложат маточници в такъв случай, а такива липсваха, може без да искам да съм я ликвидирал при някое отваряне, нямам идея защо, но вече са с нова майка, излетяла е, оплодена е и снася и семейството се разраства, тези дни като се оправи времето ще му сложа и магазин. Ами сандъка, инициирал темата е в експлоатация, и като гледам пчелите са си доста доволни от него. В момента там е най-силното семейство, което хванах от рояк преди 2 год.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Импрегниране с горяло двигателно масло

                                Е браво, туй ти е играта
                                Сезонът и без това е интересен, Успех

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X