Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добър автомат ли е FAMAS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Добър автомат ли е FAMAS

    Като сте се заприказвали за "тровенето" (понеже май аз подкарах приказката за газовете "под носа") - проблемът не е толкова в тровенето, а в това, че при разстоянието, предположено от булпап, са горещи (газовете) и духат директно в муцуната - под налягане.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #47
      От: Добър автомат ли е FAMAS

      Да де, и в състава им има доста нелицеприятни съединения, въглеродният монооксид всъщност е най-свежата съставка. По лични наблюдения, след продължителна стрелба даже с Валтер Г22 ми се позитивират първите симптоми на газовото отравяне. Самият дясно разположен затвор, съчетан с десничарски захват образуват чудесен "джоб" между свития лакът и насочената настрани струя газове, така че част от тях директно рикушират в муцуната на стрелящия. А в съчетание с някой бездимни състави... става доста гнусно и се усеща и на другия ден. Както и да е, темата беше за Фамас. Ми според мен и франсетата-не става

      Коментар


      • #48
        От: Добър автомат ли е FAMAS

        А, то 5.56 NATO, или както му викат цивилните .223 Ремингтон /ама не е баш същото/, тук някои му викат “флоберка на стероиди. Хубавото на 5.56 е, че е лек и носиш в повечко, ама разликата с 7.62х51 при вятър е огромна. С едни и същи оптики на 300- 400 метра, Scar16 в калибър 5.56 и Scar 17 в калибър 7.62x51 на леко ветровито време в пустинята, направо нямат нищо общо. С малкия калибър при вятър си като лейка /или поне аз съм така/, с големия мишената звънти постоянно. Положението е още по трагично ако 16” 1/7 цев я мъчиш с .223 55 грейна лек куршум. Ама то и с калашниците е така- 7.62 и 5.45, по-тежкия куршум се справя по-добре на ветровито /или поне при моите казанлъшки български калашници е така/.
        Обаче и като ми дойде кашон с 1000 броя 5.56 и същата бройка 7.62х51, тогава разбираш защо се носят леки муниции от повечето армии в света. И аз ги местя от хола до спалнята, не ги мъкна из пустинята по цял ден...

        Колкото и да е разпространен в Африка Натовския калибър, на всеки FN се падат сигурно 100 АК47. Пък и цените, ценитееее... Тройна цена си е тройна цена. Че и пушката е в хиляди по скъпа от Калашника /не ги знам африканските цени, ама тук 3-4-5 калашника са един Scar17/.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #49
          От: Добър автомат ли е FAMAS

          И цените и спецификата на бойните действия там са причината да се предпочита тежкият куршум, изобщо онази концепция с "наситеност на огъня" вече е анахронизъм. Точноста в открити пространства или градски бой, съчетано с малък брой участници и от двете страни дават предимство на тежките шикалки. Освен това по-лесно пронизва кирпича, което лишава противника от прикритие

          Коментар


          • #50
            От: Добър автомат ли е FAMAS

            Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
            И цените и спецификата на бойните действия там са причината да се предпочита тежкият куршум, изобщо онази концепция с "наситеност на огъня" вече е анахронизъм. Точноста в открити пространства или градски бой, съчетано с малък брой участници и от двете страни дават предимство на тежките шикалки. Освен това по-лесно пронизва кирпича, което лишава противника от прикритие

            Е, то 5.56 калибъра Юджин Стоун го е мислил за Виетнамската джунгла /най общо казано/- няма кой да ти донесе муниции. Ама като знам как 2-3 листа гипсокартон раздробяват и спират 5.56, как да не си заредиш и пушката в големия калибър... Тука голяма полемика имаше защо много от цивилните си държат заредени AR15 в къщи. Ами най-обикновен 9мм дупчи стени повече от .223. Що да си трепя комшиите? Ама за зор заман си държим и по-тежките муниции готови, ще вземе да ми се скрие зад стената... хахаха

            И на патрул /като се мотат далече от базата/ ли ходят с големия калибър? В града ясно, там и .50 подкараха, ходи се крий зад кирпича.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #51
              От: Добър автомат ли е FAMAS

              Ми затова и снимката в началото.... Носят, щото иначе лошо

              Коментар


              • #52
                От: Добър автомат ли е FAMAS

                Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                И цените и спецификата на бойните действия там са причината да се предпочита тежкият куршум, изобщо онази концепция с "наситеност на огъня" вече е анахронизъм. Точноста в открити пространства или градски бой, съчетано с малък брой участници и от двете страни дават предимство на тежките шикалки. Освен това по-лесно пронизва кирпича, което лишава противника от прикритие
                Ами да, мощен калибър и точна стрелба правят несъстоятелна доктрината за мъкненето на големия боекомпкект и съответно въпроса за теглото. Тук идва мястото на здравата оптика. А пък патроните все някога няма да ти стигнат, независимо дали имаш два пълнителя в повече, особено когато са от тия, дето ги духа вятъра.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #53
                  От: Добър автомат ли е FAMAS

                  Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                  Ми затова и снимката в началото.... Носят, щото иначе лошо
                  To от тая снимка тръгна цялата "лакардия" - това да предпочитат друg калибър и да прдпочитат други пушки в същия калибър са 2 различни неща, а пък колко масови са пушките в 7,62/51 спрямо FAMAS e трето...
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #54
                    От: Добър автомат ли е FAMAS

                    Е тук май случайни хора няма, та си казахме пак едни неща дето си ги знаем Общо-взето, хубавите пушкала не са чак толкова много и Фамас изобщо не е едно от тях, това ми беше идеята пък то какво стана

                    Коментар


                    • #55
                      От: Добър автомат ли е FAMAS

                      Я някой да каже, има ли хубава френска пушка?
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #56
                        От: Добър автомат ли е FAMAS

                        Аз имам няколко Шаспо. Хубави са, що пък не. Имат и безспорна антикварна стойност.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Добър автомат ли е FAMAS

                          Много е точен, прецизен и няма откат.
                          Иначе е тотална дрисня - блокира, зацепва, не става. Доказателството - абсолютно никъде по Света го няма на въоръжение.
                          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                          Само DIESEL !!!

                          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Добър автомат ли е FAMAS

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Я някой да каже, има ли хубава френска пушка?
                            Да. Сент Етиен. Особено, ако е от по-дъртите.
                            Хубавото тука във Франция е, че гладкоцевното е без разрешително - купуваш пушката, все едно купуваш краставици. Заринато е с оръжие. Хубава дърта френска пушка двуцевка може да се намери по селата за около 100-200 евро.
                            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                            Само DIESEL !!!

                            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Добър автомат ли е FAMAS

                              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                              Много е точен, прецизен и няма откат.
                              Иначе е тотална дрисня - блокира, зацепва, не става. Доказателството - абсолютно никъде по Света го няма на въоръжение.
                              Франсетата си падат малко националисти та това чудо на френската оръжейна индустрия май е на въоръжение само защото е френско . Иначе си прав основния критерий за качествата на едно оръжие е неговото разпространение и другия фактор е цената . На времето един стар оръжеен търговец ми обясни ситуацията така : Имаш да въоръжаваш армия от неграмотни негра повечето от които няма да преживеят първия боекомплект . С какво ще ги въоръжиш ? Щаер Манлихер АУГ за 4 000 долара или АК за 100 долара ? И с двете шансовете му да оцелее са еднакво малки . Та за това неизбежно идва един момент в който стигаме до което и да било срещу АК .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #60
                                От: Добър автомат ли е FAMAS

                                Е да де, ама не всяка армия е от “неграмотни негра”. Качествата на едно оръжие, както всеки друг инструмент, се измерват да си върши добре работата. Далеч не във всяка ситуация АК е най-доброто. За цената- ами някои армии могат да си позволят по добре сделани оръжия. Иначе, да, за Африка и тамошните условия и ползватели, АК...
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X