Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

    Здравейте на всички почитатели на пълноприводните МПС.От доста време следя форума и все по-често се замислям да сменя леката кола с джип.Интересуват ме мнения на хора с преки наблюдения или притежатели на такива машини.Става дума конкретно за Нисан Терано 2.7 тди и Мицубиши Паджеро Спорт 2.5 тди,след 2001г.Кой е по-добър,по-здрав,по-надежден?Ще се радвам да споделите вашите мнения по моя казус,благодаря предварително!

  • #2
    От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

    Явно не си чел из форума. Прочети малко и пак питай
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

    Коментар


    • #3
      От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

      Като двигател, механично, трудно ще намериш нещо по-дуракоустойчиво от 2.7 мотора на тераното, и заедно с това толкова масово.

      Тоя мотор се чупи поради 2 причини - каране без антифриз или каране без масло, от абсолютен и упорит талибан. Затова и обикновено цените на продавани отделно мотори са ниски - почти никой не търси, защото се трошат рядко.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Като двигател, механично, трудно ще намериш нещо по-дуракоустойчиво от 2.7 мотора на тераното, и заедно с това толкова масово.

        Тоя мотор се чупи поради 2 причини - каране без антифриз или каране без масло, от абсолютен и упорит талибан. Затова и обикновено цените на продавани отделно мотори са ниски - почти никой не търси, защото се трошат рядко.
        +1 и Темата приключи!
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #5
          От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

          Да де, ама джипката не е само двигател. Паджерото например комай е с малко по-добро кормилно управление. Дали го има в комплектация със Super Select също е от значение (или поне би било според мен) - това да кажат по-запознатите. Старото паджеро побира 33-ки безгрижно, доколкото ми е известно, а тераното 31-ци.

          Та, по отношение на двигател отговора може и да е еднозначен, останалото обаче не е сигурно че е.

          ...отделно дето специално Sport-а според мен е по-красив от дълго терано, ама то вкусът и мнението са като задника - всеки си го носи и няма два еднакви.
          Последно редактирано от sparkybg; 20-03-18, 23:59.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

            На паджерото двигателят е доста по-лаком от на тераното, освен това като динамика е по-зле. Според мен тераното е по-добър вариант за първи джип, а и е с почти 300 кг по-лек от паджерото.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #7
              От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

              Гледайте, произход, състояние, цена. Иначе все си е дърт кошник, ще си дойде с проблемите и ще създаде още. Тераното си пада високо и тясно.

              Коментар


              • #8
                От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

                Благодаря на всички,които уважиха с внимание и време моя казус.Общо взето и двата джипа имат свои предимства и недостатъци и като за мпс-та на прилична възраст ще дойдат със своите проблеми.Продължавам да търся своя екземпляр от и двата модела като основно ще бягам от най-големия им противник-ръждата.Общо взето с колите 2-ра ръка всичко е до голяма степен късмет-или уцелваш добра машина или добре замаскиран отпадък.Гледам всичко по него да е оригинално,да е в автентичен вид,да пали и работи без аномалии,да се движи без да тропа,вие и пуши като скара,да включва предавки бързи и бавни без проблем,да му е чист мотора през капачката за маслото,да му е бистър антифриза,да не надува водните маркучи и да надува турбопътищата,да му е читаво lcd-то,да му работи климатика,да му е здрава ходовата част и карданите,да му работи всичко по таблото и всички копчетии вътре по него,да има добър външен вид и салон,и ако цената му е добра го отнасям.Още веднъж благодаря на колегите,които не само гледаха,но и писаха мнения.Успех на всички!

                Коментар


                • #9
                  От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

                  Първоначално публикуван от miro_slav Преглед на мнение
                  Благодаря на всички,които уважиха с внимание и време моя казус.Общо взето и двата джипа имат свои предимства и недостатъци и като за мпс-та на прилична възраст ще дойдат със своите проблеми.Продължавам да търся своя екземпляр от и двата модела като основно ще бягам от най-големия им противник-ръждата.Общо взето с колите 2-ра ръка всичко е до голяма степен късмет-или уцелваш добра машина или добре замаскиран отпадък.Гледам всичко по него да е оригинално,да е в автентичен вид,да пали и работи без аномалии,да се движи без да тропа,вие и пуши като скара,да включва предавки бързи и бавни без проблем,да му е чист мотора през капачката за маслото,да му е бистър антифриза,да не надува водните маркучи и да надува турбопътищата,да му е читаво lcd-то,да му работи климатика,да му е здрава ходовата част и карданите,да му работи всичко по таблото и всички копчетии вътре по него,да има добър външен вид и салон,и ако цената му е добра го отнасям.Още веднъж благодаря на колегите,които не само гледаха,но и писаха мнения.Успех на всички!
                  Ако намериш вора употреба джип да отговаря на всичките критерий пиши,да взема и един за мене.
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • #10
                    От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

                    Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                    На паджерото двигателят е доста по-лаком от на тераното, освен това като динамика е по-зле. Според мен тераното е по-добър вариант за първи джип, а и е с почти 300 кг по-лек от паджерото.
                    Това за разхода и теглото е майтап сигурно? Паджеро TDI няма.
                    8)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

                      Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                      Това за разхода и теглото е майтап сигурно? Паджеро TDI няма.
                      Нещо не рабирам какво искаш да кажеш колега.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #12
                        От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

                        Колегите са го казали: Тераното е по-здраво и по-икономично.Върви повече,аз бих взел Терано.
                        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

                          Кое е по здраво скорости, дифове, карета на полуоски, захващане на предни носачи,

                          кутия или ...? А и цените, като гледам не ми се връзва нещо.
                          8)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

                            Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                            Кое е по здраво скорости, дифове, карета на полуоски, захващане на предни носачи,

                            кутия или ...? А и цените, като гледам не ми се връзва нещо.
                            Скорости, раздатка и дифове на TDI Терано са достатъчно здрави за да няма проблеми с тях. Двигателя е категорично по-здрав, прост и дуракоустойчив от паджеровия 2.5. А е и по-мощен и с по-голям въртящ момент.

                            За останалото не знам.

                            Не знам къде гледаш цени, ама аз поне в трите най-големи български сайта драстични разминавания в средните цени не виждам.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

                              Слабо място на паджерото е именно 2.5 TDI мотора,не държи на обороти.
                              Паджерото го има и в TDI и в TD до скоро пред блока стоеше едно такова.

                              Според мен ако ще се кара повече извън пътя Паджеро,ако е за асфалт нисана.

                              Чисто практически,читаво Паджеро трудно се намира,ако се намери,ще е на цената на два нисана.
                              Спорт 3 или 3.5 бензин незнам дали има.
                              Последно редактирано от Roninn; 02-04-18, 20:34.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X