Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

    Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
    Няма и да се сетиш, щото няма. Тук за тия предкамерни Паджера се пишат само глупости, имало с променлива геометрия, били TDI. TD intercooler, което е различно от TDI.
    Глупостите ги пишеш предимно ти. И това защото си си въобразил, че понеже си имал няколко коли и вече си станал експерт по марката от световна величина. Променливата геометрия е факт, та дай да сложим по 1к лева бас и да извадим едно турбо да видим?
    Subaru Legacy 2.5
    Suzuki GS500 E

    Коментар


    • #32
      От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

      По темата на колегата - ако иска Паджеро 2, да си търси бензин. Ако държи на дизела - твърдо Тераното.

      Коментар


      • #33
        От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

        Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
        Глупостите ги пишеш предимно ти. И това защото си си въобразил, че понеже си имал няколко коли и вече си станал експерт по марката от световна величина. Променливата геометрия е факт, та дай да сложим по 1к лева бас и да извадим едно турбо да видим?
        Засега само по информация от нета, но не съм имал време да отида там където го държа и да вдигна капака да огледам какво става отдолу. По това което намирам в нета като инфо след 2002 мисля започват да ползват първо поколение комън рейл мотори и в тези пикапи. Утре ще имам време да ида да видя на място. Затова търся информация от някой който е запознат със сигурност. По мощност в талона също отговаря на това което намирам за първите комън рейл мотори 2.5-116 к.с. Твое мнение - смях в залата. Рабирачи па и плащачи.
        8)

        Коментар


        • #34
          От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

          Ами единствено от лични наблюдения, без да имам претенции за компетентност и изчерпателност, в момента в групата ни за разходки имаме 2 Терана със скъсано шаси и нито едно Паджеро с такова. Може и до късмет да е ... де да знам. Оттам насетне относно двигател, много зависи от подръжка и изтезания от предишните собственици. База за сравнение със Супер Селект и автоматичната скоростна кутия на Паджеро няма. Та моето лично мнение е, че Паджерото е по-добрия вариант, изключая ахилесовата пета - главата, което при правилна експлоатация също може да се избегне.

          Коментар


          • #35
            От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

            Първоначално публикуван от Mwb Преглед на мнение
            ...2 Терана със скъсано шаси...
            Шасито абсолютно категорично не е слабо място на тераното. Че някой е притежавал достатъчно гнило такова че да се стигне до скъсване мисля че не е предмет на темата. Има доста боклуци на пазара - факт. Независимо от марката и модела.

            Относно автоматика - какво му е специалното на паджерския? Терановия също не е проблемен и също като ръчката на 2.7TDI се слага и на такива с доста по-голям въртящ момент.
            Пък и дали автоматик е въпрос на вкус. Аз по-скоро не искам автоматик например. Всеки знае за себе си.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

              Първоначално публикуван от miro_slav Преглед на мнение
              а защо не и 3.0 дизел дълга база и с ръчни скорости?!?!
              Лошо няма, ама с 3.0 мотора е малко на късмет дали ще уцелиш читав, особено ако не го познаваш добре. Слави се като проблемен мотор. С 2.7 е точно обратното - такова и от Италия да купиш с типичната за тия места "поддръжка", пак е много малко вероятно да има проблем.

              ...но пък върви, пущината.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

                Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                Засега само по информация от нета, но не съм имал време да отида там където го държа и да вдигна капака да огледам какво става отдолу. По това което намирам в нета като инфо след 2002 мисля започват да ползват първо поколение комън рейл мотори и в тези пикапи. Утре ще имам време да ида да видя на място. Затова търся информация от някой който е запознат със сигурност. По мощност в талона също отговаря на това което намирам за първите комън рейл мотори 2.5-116 к.с. Твое мнение - смях в залата. Рабирачи па и плащачи.
                Смях не смях, аз нямам претенции за разбирач за разлика от теб, ами и квалификации раздаваш на богато кой пишел глупости и кой не. Не се срамувам да кажа кога не знам нещо, но впоследствие си набавям нужната информация и си попълвам знанията. Този разговор можем да го продължим на друго място, защото тук си е спам. Предложението е в сила!
                Subaru Legacy 2.5
                Suzuki GS500 E

                Коментар


                • #38
                  От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

                  Шаситата са проблема на повечето Митсубишита Паджеро или Л200. Въпреки, че е плуван 2.5 мотора за мен си остава един от здравите мотори. Само за пример мой познат къвто и ще пикап да вземе все му грее и пука глави без значение от марка и дали е нов или стар. И е така защото винаги радиаторите са му в кал и трева и не ги чисти. И си мисля, че и 2.5 мотора на Паджеро е толкова плуван, защото е доста разпространен и все никое Митсубиши попада при такива хора, които не обичат да подържат.
                  8)

                  Коментар


                  • #39
                    От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

                    Сега ако кажеш и какво е "плуван", няма да е зле.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

                      Плюван предполагам е искал да напише колегата.
                      Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

                      Коментар


                      • #41
                        От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

                        Първоначално публикуван от pitbula74 Преглед на мнение
                        Плюван предполагам е искал да напише колегата.
                        Да
                        8)

                        Коментар


                        • #42
                          От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

                          Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                          Шаситата са проблема на повечето Митсубишита Паджеро или Л200. Въпреки, че е плуван 2.5 мотора за мен си остава един от здравите мотори. Само за пример мой познат къвто и ще пикап да вземе все му грее и пука глави без значение от марка и дали е нов или стар. И е така защото винаги радиаторите са му в кал и трева и не ги чисти. И си мисля, че и 2.5 мотора на Паджеро е толкова плуван, защото е доста разпространен и все никое Митсубиши попада при такива хора, които не обичат да подържат.
                          Мотора на Митсубиши е здрав ,и изпитан във времето,при правилна експлоатация е бетон.

                          Този мотор не търпи високи обороти(съответно в зависимост от дифовете,в моя случай 100-110 км.максимална скорост),не търпи продължително буксуване в кал и много продължително катерене с бавна скорост.Тоест иска обдухване на радиатора.Във всичко останало е изпитан и е достатъчно надежден.

                          Мотора на Терано вероятно няма тези ограничения.

                          Мое мнение,което повтарям ,за извън пътя Паджеро,за асфалт Терано,ако е Паджеро ,по добре бензиново с газ.2.8 дизелов Митсубиши с верига ,лично на мен не ми допада,във ниските ми се струва по слаб от 2.5
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #43
                            От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            ...
                            Мотора на Терано вероятно няма тези ограничения.
                            Няма ги. И ремъци няма, и балансиращи валове няма. Кара се безгрижно на 3300-3500 оборота и със 140+, натоварен, с климатик, при над 35 градуса външна температура. Загрява до 3-4мм над средата и там си стои. Експлоатацията му се състои в смяна на масло и маслен филтър веднъж годишно (10-12000км)

                            Резултат след 9 годишна употреба по тоя начин - както вървеше на 90000км, на колкото го взех, точно толкова вървеше и снощи, на 178000км. Няма нагари, отлагания, след такова каране и по свещите няма сажди дори. Клапаните не са пипани от 50000км и си стоят в норма. Компресията и тя. Турбото не се чува. Масло харчи колкото и на 90000км и харча силно зависи от режимите, при които се кара.

                            Имам си перфектен тестов участък, който минавам минимум по 2-3 пъти седмично. Там всичко си проличава - и калпава нафта, и свършил дебитомер и т.н.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Няма ги. И ремъци няма, и балансиращи валове няма. Кара се безгрижно на 3300-3500 оборота и със 140+, натоварен, с климатик, при над 35 градуса външна температура. Загрява до 3-4мм над средата и там си стои. Експлоатацията му се състои в смяна на масло и маслен филтър веднъж годишно (10-12000км)

                              Резултат след 9 годишна употреба по тоя начин - както вървеше на 90000км, на колкото го взех, точно толкова вървеше и снощи, на 178000км. Няма нагари, отлагания, след такова каране и по свещите няма сажди дори. Клапаните не са пипани от 50000км и си стоят в норма. Компресията и тя. Турбото не се чува. Масло харчи колкото и на 90000км и харча силно зависи от режимите, при които се кара.

                              Имам си перфектен тестов участък, който минавам минимум по 2-3 пъти седмично. Там всичко си проличава - и калпава нафта, и свършил дебитомер и т.н.
                              Ремъци на Митсубишитата съм сменявал и сменявам на 80-100 хиляди и не виждам няква драма, че е с ремъци. Карал съм ги като леки коли и съм теглил ремаркета е не съм имал проблем с охлаждането.
                              8)

                              Коментар


                              • #45
                                От: Terrano 2.7 diesel vs Pajero Sport 2.5 diesel

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-04-76632c7b3d92ffaeb3a629cbe53f4aa11e8d2387910837a474f2569c608339cf_full.jpg
Прегледи:1
Размер:211.5 КБ
ID:5785242Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-04-14254855dd990cd0adf2915cb74dc6acdb00c4257b06bcd9caee5873881ea373_full.jpg
Прегледи:1
Размер:231.7 КБ
ID:5785243
                                8)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X