Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сузуки Самурай с 50км/ч. максимална скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сузуки Самурай с 50км/ч. максимална скорост

    Здравейте колеги, Искам да попитам има ли от този модел някаква модификация която конструктивната и максимална скорост да е 50км/ч. Питам защото един приятел който живее в Швейцария и ми каза, че там карали такива защото не се изисквало книжка за тях. Има ли изобщо такова нещо, ако някой има инфо ще съм благодарен ако сподели.

  • #2
    От: Сузуки Самурай с 50км/ч. максимална скорост

    Даваха веднъж по Дискавъри филм за такива автомобили в Норвегия и Швеция. Специално модифицирани да не вдигат повече от 50км/ч. Нормални автомобили, обикновено от класа Поло, с малка мощност и работещи 2 предавки. Карат ги 15-16 годишни хлапета, докато навършат 18 и си изкарат редовна книжка.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Сузуки Самурай с 50км/ч. максимална скорост

      А дали в България има такива. Някой виждал ли е или чувал ли е за такова нещо? Иначе моят човек каза точно същото само че за Самурая.

      Коментар


      • #4
        От: Сузуки Самурай с 50км/ч. максимална скорост

        Първоначално публикуван от dorian Преглед на мнение
        А дали в България има такива. Някой виждал ли е или чувал ли е за такова нещо? Иначе моят човек каза точно същото само че за Самурая.
        Убеден съм , че няма тук такива !
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          От: Сузуки Самурай с 50км/ч. максимална скорост

          Е Самурая на бавни колко да вдига, а отделно в некви теми четох за по-бавни раздатки ?!
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Сузуки Самурай с 50км/ч. максимална скорост

            Мен ме интересува документално да се води така.

            Коментар


            • #7
              От: Сузуки Самурай с 50км/ч. максимална скорост

              Ако нещо вдига под 50 по документи не би трябвало да може да се движи по магистрала, което автоматично изключва сериен хомологиран автомобил на който и да е голям производител.
              Некви еко-био ел. каручки (или английски и френски архаични супер малолитражки) само за градско на нечувани производители може и да има, но Сузуки не е от тях.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Сузуки Самурай с 50км/ч. максимална скорост

                Не виждам как трезвомислещ законодател ще позволи движение по пътища за общо ползване на еднотонна машина за убийство, управлявана от неадекватен пилот-камикадзе. Най-вероятно твоят приятел ти е спуснал само половината от информацията. Възможно е да съществуват условности, като да речем напълно редовно изкаран курс за книжка с положени изпити, но с издаване на такава при навършване на пълнолетие(или необходимата възраст). Всеки, колкото и да е бос по физика, може да си представи какво са 1 000 килограма засилени с 50 км/ч.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Сузуки Самурай с 50км/ч. максимална скорост

                  В Швеция при навършени 14 години изкарват книжка за трактор.
                  Колите се модифицират с допълнитлна скоростна кутия или такива като самурая, които имат бавни се фиксират на бавни така, че да не може да се сменя на бързи. Трябва да развиват до 30 км.ч.
                  Наричат ги А-трактори. Минават технотест и ги регистрират като такива. Нямат данък , нямат регистрационна табела а вместо нея имат един голям жълт триъгълник. До скоро веднъж регистрирани не минаваха повече технчески преглед, но от тази година ще минават отново защото много се злоупотребява с това.
                  До седмдесет и някоя година е имало и вариант ЕПА трактор което си е най обикновена кола без модфикации регистрирана като трактор. т.е може да развива скоростта която производителя е предвидил. Все още се появяват обяви за такива и до скоро бяха много търсени защото моожеш да си я модифицираш както ти е кеф и трудно може някой да те усети защото не минаваха прегледи.
                  Те така у шведско..
                  Цените на подобни автомобили, които са регистрирани обичайно са доста солени. Говорим за начална цена от 4 хил евро на горе, понякога много по-на горе.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сузуки Самурай с 50км/ч. максимална скорост

                    Видях миналата седмица две такива обяви в аутоскаут-а. Едната беше на едно роки, другата на самурай - бяха с голям жълт триъгълник и нямаха лост за бавните. Явно са фиксирани само на бавни и лоста е премахнат.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сузуки Самурай с 50км/ч. максимална скорост

                      Първоначално публикуван от dorian Преглед на мнение
                      Мен ме интересува документално да се води така.
                      Документално у нас няма нищо по въпроса за типа МПС. Иначе българската книжка кат.В1 важи точно за такива коли и само за такива (уж, де).
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сузуки Самурай с 50км/ч. максимална скорост

                        У нас за всичко, което вдига над 25км/ч се иска правоспособност. Най-ниската категория АМ е от 25км/ч до 45км/ч.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сузуки Самурай с 50км/ч. максимална скорост

                          Колегата по-горе е прав изкарва се допълнителен курс за да може да шофираш това мпс. Аз просто исках да знам как точно е ограничена скоростта до тези километри. И наистина в Щвейцария тези самураи и рокита са много скъпи. Сега почват да ми се въртят едни схеми в главата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сузуки Самурай с 50км/ч. максимална скорост

                            Скоростите са ограничени с една втулка до 3та. Сваля се и се елиминира. Оборотите са също ограничени до 2500, мисля. Една кутия отпред вляво го играе рестриктор. Не си спомням да имаше нещо сложно да ги махнеш и двете.
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сузуки Самурай с 50км/ч. максимална скорост

                              Ами аз по-скоро искам да направя така, че да го огранича. Но- по важно е документално как седят нещата. Примерно имам такъв джип и го скопявам, но как мога да го докажа за Швейцария примерно ако го изкарам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X