Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2 - окачване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 2 - окачване

    Здравейте колеги нов съм в форума и моля за помощ скоро станах притежател на Паджеро 2 дълга база, смених гумите със 31ци,нещо не се получи много ниско, гумите наравно с калниците(грозна работа) казаха ми че се слагат фтулки или подложки. Имам питане кое къде се слага и как. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

  • #2
    От: Моля за помощ

    Първоначално публикуван от Hristo-76 Преглед на мнение
    .............. Имам питане кое къде се слага и как. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
    То се казва "кое, къде и как" когато се разбира за какво става въпрос.
    Вземи прочети малко за окачванията, после легни под джипа и разгледай какво става отдолу, и после ще се обясняваме.

    Коментар


    • #3
      От: Моля за помощ

      Грешката е моя че не съм написал точно какво искам да направя, след смяната на гумите с 31ци предницата на джипка та доста ниска между калинка и гумата почти няма разстояние (не мога да си пълна рамката) закарах колата на канал натегнах торсионите повдигна се с около 5 ,6 см но забелязах че се свиха гумите (\ /) попитах едн уж майстор каза че се слагат подложки между горния шарнир и носача не ми каза само колко големи, и после да закарам колата на стенд.

      Коментар


      • #4
        От: Моля за помощ

        Първоначално публикуван от Hristo-76 Преглед на мнение
        Грешката е моя че не съм написал точно какво искам да направя, след смяната на гумите с 31ци предницата на джипка та доста ниска между калинка и гумата почти няма разстояние (не мога да си пълна рамката) закарах колата на канал натегнах торсионите повдигна се с около 5 ,6 см но забелязах че се свиха гумите (\ /) попитах едн уж майстор каза че се слагат подложки между горния шарнир и носача не ми каза само колко големи, и после да закарам колата на стенд.
        Смени си майстора.
        8)

        Коментар


        • #5
          От: Моля за помощ

          При натягането на торсионите не би трябвало да се получи чак такова очвидно нарушаване на геометритя, защото горен и долен носач би трябвало да се движат успоредно.
          Виж, с подложка само на горния шарнир, като нищо може да ти избяга геометрията. До колкото си спомням се слага подложка и м-у полурамата за която е хванат долния носач, и шасито.
          Не знам какъв точно модл ти е преницата, трябват снимки.
          А из нета е пълно с примерни лифтове на Mitsubishi Pajero Lift. Като например това:
          http://4x4wire.com/forums/ubbthreads...cs/510823.html
          Такова ли ти е окачването отпред?
          Послеи за отзад ще трябва да го мислиш, защото задницата ще ти се "свлече".
          Въобще, ако тръгнеш по тоя път, те чака забавление

          Коментар


          • #6
            От: Моля за помощ

            Точно така се получава с гумите при прекомерно натягане на торсионите!!!На реглажа трябва да се подложат допълнителни реглажни пластини към присъстващите там/между оста на горния носач и ухото на рамата,към което се стяга с 2 болта/оригинални!
            Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
            Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
            Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
            Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

            Коментар


            • #7
              От: Паджеро 2 - окачване

              Никой не би отказал да види няколко снимки за конкретния случай. Ако си сложил 31-ци и ръката ти не може да влезе между гумата и калника, то преди това би трябвало да си бил с доста малък размер гуми, та да се движи нормално джипът.

              Щом си натегнал торсионите и предницата се е вдигнала с 5-6 см, сега би трябвало да бъде по-добре.

              Коментар


              • #8
                От: Паджеро 2 - окачване

                Колега, повдигах Паджеро 2 скоро и след натягането на торсиона, се наложи да преместя шарнира на горния носач
                от долната страна на носача. Ще потърся снимки, а дотогава ти качи някоя снимка на твоето окачване!

                Коментар


                • #9
                  От: Паджеро 2 - окачване

                  Здравейте поради доста насъбрана работа не можах да се занимавам с джипа сега след празниците започвам работа по джипката ще кача снимки на окачването и ще снимам точно как стоят гумите, засега отпуснах торсионите да не ми изяде гумите. ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ ЖИВИ И ЗДРАВИ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Паджеро 2 - окачване

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pajero 2.jpg
Прегледи:1
Размер:509.5 КБ
ID:5789893
                    Обещаната снимка, близо година се кара и не износва гумите!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X