Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

    Здравейте,

    Извинявам се за може би идиотския въпрос, но просто ме интересува, защото се чудя вече какво да правя.
    Та опарих се доста от всякакви коли, вкл. една нова. Новите коли просто ти взимат парите и пак се чупят.
    Но ме интересува има ли при колите нещо дето все още го има при компютрите - а именно - продуктите от висок клас все пак са качествени. Аз се занимавам с компютри и вече ползвам само втора ръка компютри от високия клас. Те са на цена колкото нов от ниския клас, но са качествени. Струват си, работят, не се чупят.
    Въпросът ми е има ли подобно нещо при колите. Ако приемем, че джиповете това са високия клас коли, то ако взема джип на 200 хиляди километра, той по-надежден ли е от нова кола, която е от ниския или средния клас. При компютрите е така - например DELL или Lenovo от скъпите серии, дето са по 2-3 бона като нови, след 2-3 години струват 500-600 лв. и са качествени.
    Дълбоко съм разочарован от нова кола, която около 80 хиляди километра започна да дава първи проблеми, а сега е на 106 хиляди и вече е пълна с проблеми. Все едно карам Москвич. А съм я взел чисто нова, през цялото време съм я пазил, само най-скъпи масла, консумативи и пр.
    И пак се троши.
    Сега се чудя вече какво да правя - всички марки приятели има, ми обясняват същото - пластмасови играчки.
    Трябва ми кола, джип най-добре, която върши работа, и не ми губи времето да я ремонтирам.
    Та да питам - примерно Мерцедес МЛ или съответно БМВ, или Ленд Роувър. Тия коли надеждни ли са? Струват ли си повече от същите пари за кола от ниския клас нова?

  • #2
    От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

    Е,каква е колата.
    На твоя въпрос мога да отговоря така.Моя паркетник с много търсене близо шест месеца го намерих много подържан,за хиляда лева по малко на Горубляне ми даваха някаква пълна гробница с полвината екстри.Италянец.Аз го взех моя от адвокатска фирма която го беше оставила в автокъща за продаване.
    Казвам че много зависи как е гледана колата.Защото скъпа занемарена кола ще излезе мооого скъпо.Поне аз така си мисля.
    И подръжката на такава кола не е шега работа,само акумулатора е 300 лв. с намалението.
    Последно редактирано от Иво Томов; 19-03-18, 19:16.
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

      Това си е лично мое виждане...

      1. Предишен собственик/стапанин - съвест и до колко е техн. грамотен/чел/запознат/скръндзав
      2. Възраст/Километраж
      3. Произход/От къде идва/Климат - нужда и достъп до качествени резервни части и сервиз
      4. Марка/модел/детски болести
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • #4
        От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

        Нарича се програмирано остаряване правят ги 6 години да изкарат и после се саморазпада ,идеята е да върнеш старата и да си купиш нова.След 2008 вече всички са у кяриза със схемата върни стар кош на 5год вземи нов с 15% отстъпка.Мъкааааа мъкааа няма коли вече всичко е правено за продаване.
        Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

        Коментар


        • #5
          От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

          Колега, сравнението на механична машина ( кола/сув), комбинирана с електроника и чисто електронни устройства ( компютри) не е уместна, това е повече от логично.
          Ако искаш да нямаш проблеми а само да караш и периодично да сменяш консумативи си купуваш нов продукт от магазина. Марката, модела според желанието.
          Цитираните от теб премиум марки са надеждни, когато са на разумен пробег и са били отлично подържани.
          Премиум марките също си имат съответните премум проблеми.
          Кажи каква е тази кола, която си купил нова и има проблеми на този пробег, кажи и какви са проблемите че интересно. Тази кола гаранция няма ли ?

          Коментар


          • #6
            От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

            Гледай какво правят хората средна ръка от Западна Европа-не купуват изтърбушени джипове за 30 бона на поне двойно повече километри от посочените,а нови скромни коли от нисък и среден клас.Не е само купуването,а и поддръжката е в пъти по-скъпа.За мен не си струва,и в никакъв случай надежността не е в зависимост от цената за придобиването на колата-независимо нова,или стара.При компютри,телевизори,смартфони,моделите се обновяват много често,при колите не е така,а и при колите огромна роля играе и поддръжка,и експлоатация,а и късмет.Трябва да се чете много по автофорумите например,там се дискутират най-честите проблеми на даден модел-въпреки пристрастност.Най-добре е човек да си прецени от каква кола има нужда като габарити,лукс,разход и т. н.Колко километра кара годишно-напр. за 6000 км дали си струва да плаща Каско на нова кола?Добри коли в днешно време,сравнено с преди 10-15години са марките Форд,Хюндай,японските Тойота,Хонда-те пък ръждасват повече от нормалното.Трябва гаранцията да е поне 5 години,желателно без ограничение в пробега.Но има много врътки,и договорът като е написан на китайски,винаги могат да те метнат в гаранцията.Дачия също са добри от ниско бюджетните,но не са на нужното ниво за безопастност

            Коментар


            • #7
              От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

              Здравей колега, технологиите вървят в една и съща еволюция, било то програмни продукти (IT), техника за дома (битови), автомобили, всичко се комерисализира и отива в консуматорска насока, новите продукти се правят по начин, по който да изкарат определен период от време и след това да се развалят, за да си купиш нов продукт. Качеството може да е едно и също за продукти от различен ценови диапазон, но те са конструирани по различен начин, за да работят за различно време. Т.е., времето е пари и си купуваш повече време за по-висока цена (не взаимствам идеи от Ин тайм ). Тази комерсиализация не беше приоритет в близкото минало - следователно, независимо от класа, можеш да намериш по-стари продукти в доста по-здраво състояние от повечето по-нови продукти в същия клас. Малко се поувлякох във философстване, та като цяло, както отбелязаха колегите по-горе, стига да е подържан и пазен един джип или автомобил от по-старо поколение, то той би могъл да бъде доста по-надежден и здрав от нов такъв.

              Коментар


              • #8
                От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                На този въпрос няма отговор. Зависи мнооооого от предния собственик. Ако я е карал с гадни масла, влачил е лодки и каравани, бродил всяка свободна минута по планини и гори тилилейски...спасение няма-чакай брутални проблеми по всички гарегати, без значение клас и колко е струвала колата като нова. Системното натоварване убива всяка "некомерсиална" машина. Под това разбирай такава, дето да е правена не за работа, а да си возиш д-то с нея. Комерсиалните имат по-голям ресурс, но цените са значително по-високи.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                  Няма такива автомобили където да не се чупят!На единия се чупи едно на другия друго.Подръжката е обща за всички.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                    Първоначално публикуван от peter13 Преглед на мнение
                    Аз се занимавам с компютри и вече ползвам само втора ръка компютри от високия клас. Те са на цена колкото нов от ниския клас, но са качествени. Струват си, работят, не се чупят.
                    Въпросът ми е има ли подобно нещо при колите.
                    ...
                    Та да питам - примерно Мерцедес МЛ или съответно БМВ, или Ленд Роувър. Тия коли надеждни ли са? Струват ли си повече от същите пари за кола от ниския клас нова?
                    "Кола се купува НА ЛИНЕЕН МЕТЪР", т.е. колкото по-голяма и по-луксозна вземеш, толкова по-малко проблеми се очертава да имаш в сравнение с другите произведения от същата марка. Производителят влага най-много ресурс и старание в "горната гама" на возилата си. По правило не пести толкова, колкото при долния сегмент, защото предполага, че клиентите му за върховите модели няма да броят стотинките при покупката.
                    Примерно: А-класа на "Мерцедес" спрямо S-класата, не мисля, че някой ще предпочете нова "А-класа" пред 10-годишна "S" на същата цена, макар, че "разни хора - разни идеали".
                    "Баровците" също се предполага, че не са пестили от поддръжката на возилото си...
                    Но-о-о-о-о това, уви, не важи за Клета Майка България, където колите вече са трета-четвърта употреба, маскирани за продажба и се търсят от "гъзари", дето ги интересува марката и класът, но не и качеството на автомобила.
                    Иначе, ако се взима кола от първи собственик в чужбина, естествено, че е по-добре висок клас стара, в сравнение с пластмасова ширпотреб тротинетка от магазина.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                      И най-вече се чупи от прости хора. Простия човек гумен х*й да му дадеш пак ще го счупи.

                      Нагледах се на джипове дето киснат в 50 см кал по 1 час, и после вместо да смени всички чорби за едни пари, пуска тема как счупил диф/кутия/раздатка, и колко е боклук джипа че не иска да върви с кал в агрегатите вместо масло...
                      Железните неща струват едни пари, те обикновенно са по-стари, по некомфортни и по-ремонтопригодни. А за ерата на чупливите коли от 2000-2005 здравината пада наполвина барабар с ремонтопригодността.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                        Първоначално публикуван от teao Преглед на мнение
                        И най-вече се чупи от прости хора. Простия човек гумен х*й да му дадеш пак ще го счупи.
                        Много умно исказване!
                        Повечето хора не ги интересува автомобила.То е средство за придвижване от точка А до точка Б.
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                          При колите обикновено по-здраво и безпроблемно е това което държи цена. Лошото е, че наистина държат цена и си казваш за какво да дам Х хиляди лева за 10 годишна кола като за същите пари и същия клас може да се вземе 5 годишна. Или пък същите години, но много по-висок клас на същата цена пак си е таралеж в гащите.

                          П.П. Аз избирам кола по обратен на повечето хора начин, но за мен правилен. Имам бюджет, знам какво искам като кола(клас, екстри, двигател) и гледам кое е най-старото, а не най-новото което отговаря на критериите.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            При колите обикновено по-здраво и безпроблемно е това което държи цена.
                            Много често, особено в Клета Майка, "държането на цена" = "данък марка".
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Много често, особено в Клета Майка, "държането на цена" = "данък марка".
                              Кажи марката де
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X