Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
    Опела е проста здрава и евтина кола и нищо повече.Като здравина е на светлинни години от френските ч кии,немския фо
    Беше. А сега дори има претенции да е нещо повече. Но вече е скъпа кола с не евтина поддръжка. И внешно време опел без, така омразното във форума, каско е направо в състояние да разори собственика. Не са ония кучета аскона и вектра А. Ма то такива вече няма при никой. Едно време им викахме немския москвич, ама погрешно. Бая по-надеждни коли си бяха, пък и коли за бедни, както също им викахме.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #92
      От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

      Ами то като става въпрос за джип,единствения опел,който приемам за джип е фронтерата,освен ако не се е появило нещо ново,което не съм срещал.Пък те си имат златните опелови мотори за които отворих дума по-назад.Откакто се появи 2.0DTI,1,7д на исузу и Екотек почна и на мен да ми се повдига от опел,но за старите двигатели лоша дума не мога да кажа по 100 хиляди километра изкарваха след като са почнали да горят сериозни количества масло с доливане на М10Д.Новите им мотори с синджирчета от колело,дето не е разумно да ги застопоряваме на скорост,НЕ БЛАГОДАРЯ.

      Коментар


      • #93
        От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        Ами то като става въпрос за джип,единствения опел,който приемам за джип е фронтерата,освен ако не се е появило нещо ново,което не съм срещал.
        Не е ново, ама на монтерея кво му е?
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #94
          От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

          Нищо против нямам монтерея,но не съм го срещал в нашите гори,нито съм се борил с него и за това не изказвам мнение.Срещал съм се с японския му брат и за него лоша дума не мога да кажа,освен че гние,но за цената си и за това което предлага насреща,мога да си затворя очите за гниенето.

          Коментар


          • #95
            От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Не е ново, ама на монтерея кво му е?
            Е то на Монтерея кво му е опелското ?

            P.S. Още ме е яд, че изпуснах един бензинов работещ само на газ с ръчни скорости за три бона, докато се опитвах да си отговоря на въпроса "Що па за тия пари ?!" !
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #96
              От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Е то на Монтерея кво му е опелското ?
              Емблемата.
              Ма то и фронтерата май няма кой знае кви отлики от родеото, може би двг? Кампото също (то имаше ли пълноприводна версия?.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #97
                От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Емблемата.
                Ма то и фронтерата май няма кой знае кви отлики от родеото, може би двг? Кампото също (то имаше ли пълноприводна версия?.
                Ооо, м/у Родеото/Амигото и Фронтерата има доста.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #98
                  От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                  Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                  Аз и до ден днешен фронтера с 2000 кубика бензинов мотор не бих отказал,за да си върша работа с нея.
                  Стара Фронтера става само ако искаш да се научиш да заваряваш и да станеш спец в антикорозионното покритие. Виш пилотаж е заваряне на изходящ колектор на Фронтера.....чогунен.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                    То и на вектра не е по-лесно,заварявал съм доста пъти,50/50 държи/пука въпреки еднаквата технология,но дори и да се пукне заварката не е болка за умиране.Колегата,aig от форума ми беше препоръчал едни електроди за чугун,с тях се работи прекрасно следващия път като ми се наложи ще пробвам с тях.До сега опитвах с електроди за неръждавейка,успеха е 50/50,заварчика при който ходя за картери,глави и блокове ги правеше с аргона и при него успеха беше същия.Колкото до купетата и трупера от тези години гние и паджерото и тераното и патрола,но това не ги прави по-малко джипки.Аз под висок клас ДЖИП разбирам джипка с добри възможности извън пътя, МЛи,кайени,туарези за мен са висок клас "джип" за асфалтов път.

                    Коментар


                    • От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                      Паркетниците не са офроудъри, ама и офроудър със скършена посредата рама си е за скрап....директно. Принери с гореизброените колкото щеш.

                      Коментар


                      • От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                        Ами покупката на по-стар джип никак не изключва отваряне на очите на четири.Ако на мен ми трябва за работа бих си взел нещо по-старо и невзрачно,което спокойно мога да одраскам,изцапам и т.н.Верно че рама се кърпи,ремонтира и подменя но в наши дни ако взимам нещо с проблем по-скоро бих взел такъв с проблем в двигателя или задвижването,понеже майсторите които се занимаваха със сериозни тенекеджийски ремонти рязко намаляха.А до колкото разбирам колегата,той търси нещо което да му създава по-малко грижи за даден период от време,не нещо което тепърва ще стяга и планира да кара за вечни времена.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X