Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Re: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

    Хонда Джаз е по-здрава, но струва колкото седалките в Бентлито. Искам да кажа, че "качеството" на един автомобил се определя от много фактори, като здравината е само един от тях. Първото мнение в темата приравнява качеството към здравината, но според мен това не е правилно.
    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

    Коментар


    • #77
      От: Re: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

      Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
      Хонда Джаз е по-здрава, но струва колкото седалките в Бентлито.
      Това е мнение на притежатели на "Хонда", естествено.
      Няма статистика на повредите в "Бентли". Щателно е укривана. И тъй като колата не е ширпотреба, а сервизен екип идва и в Занзибар, и в Клета Майка на място, няма да се намери в разните Consumer-класации. Нито биха си позволили разни "Ауто-Билдаджии" да КУПЯТ такова, за да го счупят.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #78
        От: Re: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

        Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
        Хонда Джаз е по-здрава, но струва колкото седалките в Бентлито.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #79
          От: Re: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
          Тука обратната постановка е актуална - седалките на бентлито са много хубави, но струват колкото хонда.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #80
            От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

            Мога да препоръчам една камионетка, ама все пак си е "камионче", а не джип и ще трябват едно 32 000лв за нова, на колкото съм виждал най-ниската цена в нета(аутоскаута24.де):

            https://www.autoscout24.bg/rezultati...t=price&desc=0

            http://www.kolesa.ru/test-drive/l200...back#slide-0-1

            Коментар


            • #81
              От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

              Един участник тук беше написал преди години, че ползването на пикап ако не си фермер или строител за ежедневен автомобил е съчетание на безполезното с неприятното, и аз напълно го подкрепям. Ако ще да е най здравото нещо няма никакъв смисъл от него ако не е по предназначение. В момента карам пикап ежедневено по стечение на обстоятелствата по около 80-100км на ден, та наблюдението ми е съвсем актуално.
              Subaru Legacy 2.5
              Suzuki GS500 E

              Коментар


              • #82
                От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                Първоначално публикуван от teao Преглед на мнение
                ...джипове дето киснат в 50 см кал по 1 час, и после вместо да смени всички чорби за едни пари, пуска тема как счупил диф/кутия/раздатка, и колко е боклук джипа че не иска да върви с кал в агрегатите вместо масло....
                Ако правилно е построена колата , не би трябвало ежеднената и употреба да налага обслучване като за след продажба.
                Това , че ти се нагнясала калта в дифовете и раздатката и си си правил пас две седмици , при положение , ЧЕ не е оффроуд машина , а паркетниче....
                НЕ ОЗНАЧАВА , ЧЕ Е ПРАВИЛНАТА КОЛА !
                Едно е зимно каране с два моста - друго е каране из къра , съвсем друго е да проверяваш постоянно колко даяни един (или повече агрегати) във возилото под теб при екстремни условия.
                Има си неща за всяка ситуация .
                Вметка - приятел постоянно си прави гавра с със ВАЗови мотори ..турбини , кулери, инжекциони каквото си помислиш - за него ако мине 2000 км - е перфектен!
                Не очаква повече...

                Коментар


                • #83
                  От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                  Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                  Един участник тук беше написал преди години, че ползването на пикап ако не си фермер или строител за ежедневен автомобил е съчетание на безполезното с неприятното, и аз напълно го подкрепям. Ако ще да е най здравото нещо няма никакъв смисъл от него ако не е по предназначение. В момента карам пикап ежедневено по стечение на обстоятелствата по около 80-100км на ден, та наблюдението ми е съвсем актуално.
                  Минавам 30-40 хиляди на година с пикап и не съм останал с впечатление, че е неприятно. Не съм толкова богат, за да карам кола, която мога да си возя само г..за. Е сигурно съм малко сеянин и често си возя и тегля нещо, и без пикап не се виждам. Това за мен е най практичното МПС, ако ти трябва ремарке от време на време, и особено в БГ с тея пътища. На мен пък G класата ми е неприятна - зимата ми духа от уплатненията на вратите. А повечето всезнайковци,които не карат джипки и казват, че джиповете са им тесни, друсат, клатят и подобни просто не могат да си позволят и по български плюват всичко различно от голфу.
                  8)

                  Коментар


                  • #84
                    От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                    Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                    Минавам 30-40 хиляди на година с пикап и не съм останал с впечатление, че е неприятно. Не съм толкова богат, за да карам кола, която мога да си возя само г..за. Е сигурно съм малко сеянин и често си возя и тегля нещо, и без пикап не се виждам. Това за мен е най практичното МПС, ако ти трябва ремарке от време на време, и особено в БГ с тея пътища. На мен пък G класата ми е неприятна - зимата ми духа от уплатненията на вратите. А повечето всезнайковци,които не карат джипки и казват, че джиповете са им тесни, друсат, клатят и подобни просто не могат да си позволят и по български плюват всичко различно от голфу.
                    Не трябва човек да е толкова краен в мненията си-ама всички знаем,нашето гардже е най-хубавотоИма прекалено много хора,които могат да си позволят и джип,и пикап,ама не виждат смисъл,а и не им харесва.А,че джипката е комфортна,колкото лимузина от среден клас-без коментар.Пикапът наистина е безсмислен,в сравнение с ван-ще хвърлиш отзад две бали със слама,ще подгизне.За хардтоп искат 4-5000 лв,горките производители-нищо не печелят.Тая мания по пикапите в Щатите,не ми е логична хич.Вместо да карат джипове и ванове.А ремарке можеш да си теглиш с всичко.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                      Въпросът беше за автомобил който да е здрав.

                      Е, този е здрав.

                      И сравнително икономичен с останалата конкуренция, има известни софт оф роуд възможности за черен път.


                      Няма окачването му да става на салата от дупките по асфалта в градовете в нашата мила Мамковина .

                      НО е непрактично, ако трябва всеки ден да го паркираш в центъра на София и да му търсиш място.


                      На този модел частите са му по евтини, както и самият модел нов с сравнение с клонинга му мицубиши L200.


                      Дали този автомобил ще върши работа или не в конкретния случай решава създалият темата, а аз посочих посочих този автомобил, тъй като настоящият е "баничарка" или както ги наричат, тоест има и някакво допълнително предназначение извън превоза на пътници.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                        Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                        Не трябва човек да е толкова краен в мненията си-ама всички знаем,нашето гардже е най-хубавотоИма прекалено много хора,които могат да си позволят и джип,и пикап,ама не виждат смисъл,а и не им харесва.А,че джипката е комфортна,колкото лимузина от среден клас-без коментар.Пикапът наистина е безсмислен,в сравнение с ван-ще хвърлиш отзад две бали със слама,ще подгизне.За хардтоп искат 4-5000 лв,горките производители-нищо не печелят.Тая мания по пикапите в Щатите,не ми е логична хич.Вместо да карат джипове и ванове.А ремарке можеш да си теглиш с всичко.
                        Дали е безсмислен всеки да си прецени според приоритетите си. А за ремаркето има ремарке и ремарке и не с всичко може да се тегли. Сигурно съм единствения, който квото и да кара все не му харесва нещо. Всяко мпс има плюсове и минуси, но като най универсално за мен остава пикапа.Ааа, пак за пари става въпрос хард топа бил скъп, еми колко толко, който му е нужен или просто го кефи си купува.
                        8)

                        Коментар


                        • #87
                          От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                          Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                          Един участник тук беше написал преди години, че ползването на пикап ако не си фермер или строител за ежедневен автомобил е съчетание на безполезното с неприятното, и аз напълно го подкрепям. Ако ще да е най здравото нещо няма никакъв смисъл от него ако не е по предназначение.
                          Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                          често си возя и тегля нещо, и без пикап не се виждам. Това за мен е най практичното МПС, ако ти трябва ремарке от време на време, и особено в БГ с тея пътища.
                          А сега да видим - Имали противоречие между двата поста или не?
                          Според моето скромно мнение няма. Иначе манията в САЩ не знам по каква причина е, но тук всички знаем причината за пикапоманията. Както и джипове, СУВ-ове с 22'' джанти с гуми ххх/40/22.
                          Венцислав Петров
                          Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                          Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                          0889 62 8четири 6четири

                          Коментар


                          • #88
                            От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                            Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
                            А сега да видим - Имали противоречие между двата поста или не?
                            Според моето скромно мнение няма. Иначе манията в САЩ не знам по каква причина е, но тук всички знаем причината за пикапоманията. Както и джипове, СУВ-ове с 22'' джанти с гуми ххх/40/22.
                            Не я знам. Ще я споделиш ли? Сигурно ще науча нещо ново за себе си.
                            8)

                            Коментар


                            • #89
                              От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                              Не визирам теб! Ясно съм казал, че противоречие няма (за мен). На теб ти трябва пикап (както съм цитирал) и затова си купил и ползваш такъв. И си напълно разбираемо доволен. А ако си направиш труда да прочетеш и другия цитат може би ще разбереш, че и Марти е много прав. Ама много.
                              И аз от 6 г. живея на село ,но нито за миг не ми е минавало през ума да си взема пикап, камо ли за единствена кола евридейка. Просто не виждам нужда от него (ЗА МЕН!).
                              Не можеш да научиш нещо ново за себе си от човек, когото не познаваш, пък и той - теб .
                              Венцислав Петров
                              Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                              Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                              0889 62 8четири 6четири

                              Коментар


                              • #90
                                От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Славели са се, защото Ганьо от "мОсквич" и "Жигулсън" след Таатов Златен Век (поклон-тряс!) се прекачи на "Кадет" и "Аскона", а бакшишите подкараха опелопроизводните "Деу Рейсър" и "Нексия". Ясно е, че тия бяха на светлинни години от съвеЦкия автопром, но също така на светлинни години като качество от другите западни автомобили.
                                Сега вече няма кого да излъжеш, че "Опелите" са здрави освен някой наивник, който никога не е притежавал таквоз
                                Аман това със златния век е като изтъркан запис на телефонна компания,но трябва да го впишем навсякъде.Опела е проста здрава и евтина кола и нищо повече.Като здравина е на светлинни години от френските ч кии,немския форд и толкова,не е удачно да го сравняваш с коли от по-висок клас.Жигулата и москвича е тъпо да ги сравняваш с опел,понеже москвича по родословие си е малко опел,а ти ги сравняваш с 30 години по нови модели.Колкото и да ти е мъчно за времето си 2101 или фиат 124 са били на светлинни години от опел в този ценови клас,по ред други причини,но не понеже опел не могат да правят коли.Аз и до ден днешен фронтера с 2000 кубика бензинов мотор не бих отказал,за да си върша работа с нея,но не знам кой какво разбира под среден клас джип.А за двигателите говоря за моделите на опел до 2000 година,ако паметта ти изневерява до 2000-та руските коли все още бяха най-многобройни по пътищата и хората ги караха с години,аз като чета форума оставам с впечатление,че и 300 метра не можеш да изминеш с такава кола,а истината е че хората които не бяха файтонджии си ги караха по 30 години.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X