Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

    Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
    Съгласен съм но чакане от 3-5 седмици понякога и повече ми се струва ненормално. А и се случвало 10 пъти цената да е по висока отколкото в Англия, като визирам датчик ABS.
    Така е. Скъпи са и често се чака.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #32
      От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

      Примерно в момента датчик за Isuzu DMax ОРИГИНАЛЕН датчик е около 1000 лева и два месеца чакане, а от Англия 40-60 паунда. Е ...ти разликата все едно живеем на друага планета, или у БГ ни праат на маймуни!?
      8)

      Коментар


      • #33
        От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

        Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
        Примерно в момента датчик за Isuzu DMax ОРИГИНАЛЕН датчик е около 1000 лева и два месеца чакане, а от Англия 40-60 паунда. Е ...ти разликата все едно живеем на друага планета, или у БГ ни праат на маймуни!?
        Е ето, че има възможности и за алтернативен датчик. У нас не се ли намира същия алтернатив?
        По въпроса с частите,например за японските марки - има едни фирми дето само пакетират, не произвеждат. Случва се често да се попадне на оригинални части от някъде, пакетирани в техните опаковки.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #34
          От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

          Първоначално публикуван от peter13 Преглед на мнение
          ... В момента имам една идея да си купя джип между 80-та и 90-та, не каран много...
          Тук вече не става въпрос за кола на старо, а за ретро такава. И разликата в технологиите от 20 години е огромна. Дори и да си купуваш стари маркови компове, не вярвам да ти вършат работа 386-ци примерно, каквато е аналогията с 20+ годишна кола.

          Коментар


          • #35
            От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

            Първоначално публикуван от peter13 Преглед на мнение
            .....................
            Колата няма 10 години, тази година ги навършва. На 106 хиляди километра е и все едно съм я купил на старо. Вече основно с нея се занимавам - губи ми времето, точно като стара кола. Все нещо изниква.
            .........
            10 години са си МНОГО време, опелчето те е изкарало добре, не го плюй. Скромно мнение.
            Мен много ме притесняват джамбазите - в другата тема за ново vs старо писах. Всичкото джамбаз те гледа в очите и те лъже, на 90 % даже не са се запознали, какво точно продават, вид, модел, код ДВГ и да си нагодят приказките!!!
            От една жена каза (ЕЖК) знам, че едно 7-10 годишно БМВ, АУДИ, Мерцедес, Рейндж-ЛЕНД ровър може да те вкара в такова приключение, че да ти се обърне козината с хастара наобратно!

            Коментар


            • #36
              От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

              Той по-скоро говори за компютри висок клас на 2/3 години. Например един Thinkpad с i5/7 е много по-качествен от някое Prestigio с Celeron от техношит. Например Thinkpad има магнезиево шаси, хубави панти, отвеждане на кафето ако го полееш по клавиатурата, хубаво охлаждане и др.

              Коментар


              • #37
                От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                Той по-скоро говори за компютри висок клас на 2/3 години. Например един Thinkpad с i5/7 е много по-качествен от някое Prestigio с Celeron от техношит. Например Thinkpad има магнезиево шаси, хубави панти, отвеждане на кафето ако го полееш по клавиатурата, хубаво охлаждане и др.
                Да де, точно тва не се връзва с желанието му за 20 годишен автомобил. Ако е 3 - 4 годишен макс аналогията има смисъл.

                Коментар


                • #38
                  От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                  Първоначално публикуван от peter13 Преглед на мнение
                  ...
                  Колата няма 10 години, тази година ги навършва. На 106 хиляди километра е и все едно съм я купил на старо. Вече основно с нея се занимавам - губи ми времето, точно като стара кола. Все нещо изниква.
                  ...

                  Дал съм 26 хиляди лева истински пари, и какво - все едно съм давал по 2600 лв. наем на година. Мислех, че като е ново и го гледаш добре, ще издържи дълго. Като стария телевизор JVC дето е на 25 години и още е перфектен.
                  ...
                  Ами кола на 10г. отдавна не е нова, а дори и да си я карал по веднъж месечно, пак има неща които стареят, и за разлика от телевизора, на колата можеш да И вземеш нещо, а него, когато ще искаш да го махнеш, може само да ги оставиш до кофата.

                  P.S. Ако си купиш обувки и ги оставиш до телевизора, и ако 25г. ги гледаш, е много вероятно да са и в по-добро състояние от него.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                    Напоследък покарвам доста легендарни машини, произведени за Африка и Азия, като например Тойота 70 и 76, ама преди няколко години. Отделно личното ми возило е 20 годишен Форестър, който изглежда като все едно сега излязъл от завода, а наскоро и Пажеро Спорт с правилния мотор на същата възраст, но отгледано от правилния собственик. Сипваш масла, сменяш консумативи, обслужваш технически и караш истински коли. Новата конфекция е проектирана да прави твърде много неща уж вместо теб, ама никой не те пита дали искаш или не И на последно място, поддръжката на олдтаймер нито е по-скъпа, нито по-евтина от тази на новите кошници. Разходът на пробег не е само гориво и за това си има цяла наука. Така че по темата.... въпрос на вкус е

                    Коментар


                    • #40
                      От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                      Първоначално публикуван от peter13 Преглед на мнение
                      Колата, за която говоря като проблемна е Опел Комбо 1.3 CDTI. Купил съм я чисто нова от официалния представител...
                      ...
                      И на 100К вече имам проблем, а не кола.
                      ...
                      Търся здрава кола. В момента имам една идея да си купя джип между 80-та и 90-та, не каран много. Гледам има такива оферти в немските сайтове и цената е повече от на нов джип - 30 хиляди евро примерно. Това обаче ми е малко извън бюджета и се чудя по други опции.
                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      "Никога вече Опел !!!!"
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #41
                        От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Ся, Комбото ли е Добло, или Доблото е Комбо?

                        В интерес на истината и старото добло с правилния дизел, и по-старите модификации комбо са си кучета.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #42
                          От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Е ето, че има възможности и за алтернативен датчик. У нас не се ли намира същия алтернатив?
                          По въпроса с частите,например за японските марки - има едни фирми дето само пакетират, не произвеждат. Случва се често да се попадне на оригинални части от някъде, пакетирани в техните опаковки.
                          Няма японски няма германски, това са условни от миналото определения. Фирмите вече са акционерни с много собственици и заводи на няколко континента в различни страни за различните пазари.

                          Части за производство и части за след гаранционен ремонт пак зависи от самата фирма дали да са от един и същ завод/и или -не.

                          Пример- Sensor NITE, белгийска фирма специализирана в изработка на автомобилни сензори за Ферари, Мазерати, Мерцедес, Порше завода им за високотемпературните сензори е в Ботевград, България. Всеки сензор има номер и ако дефектира по време на гаранционен период се връща и изследва в завода кое, как и защо.Целта първо е финансова, втора за изследване и подобрение на изделието. Фирмени правила.Отделно има стотици китайски и турски производители пак на същите сензори, но те нямат пълната информация по време на експлоатацията къде, защо и колко са проблемните места.Това може да са както технологични така и конструктивни проблеми.
                          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                          В. Иванов

                          Коментар


                          • #43
                            От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                            Жоро не си ме разбрал. Има примерно, не е реклама, каво партс или още няколко фирми, които пакетират части за японски коли, но не ги произвеждат. Примерно марка като лемфьордер предлага някои части за мазда, ама не ги произвежда, а ги взима от азиатски производител. А примера с фирмите като каво ти го давам, защото от край време са така на пазара, конкретно европейския.
                            Скоро ми се наможи на съпругата за колата да къпя жила за скоростите, френски автомобил. Пазара ми предложи оригинални от вносителя със заменен номер и завишена цена, и някакви нечувани кутайски евро ментета. Но в едната фирма ми предложиха някаква марка пакетаж. Увериха ме, че често вътре са оригинални части. Отворих пакета и се оказаха наистина оригинални от тези преди да замени производителя номера. Взех ги на три пъти по-ниска цена от оригиналните в момента.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #44
                              От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Ся, Комбото ли е Добло, или Доблото е Комбо?

                              В интерес на истината и старото добло с правилния дизел, и по-старите модификации комбо са си кучета.
                              Не знам каква порода куче е Доблото,но първото поколение водеше в класациите едно време за една от най-чупливите и грозни коли.Което изобщо не пречеше да се купува много-човещинка,и западняците обичат примоциите.Проблемът на колегата е точно в непремереният избор,трябва много четене и размисъл.Двигателят 1,3 е много по-лош от 1,9-ама на производителят не му дреме за надежност.Важното е да харчи 0,4 литра/100 км по-малко,и да замърсява по-малко.Опелите са здрави коли,ама това не е точно Опел.А и 24000лв за добра баничка са малко-и добре оборудвана подобна Дачия с правилния мотор е по-скъпа...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                                Нещо сте се объркали колеги.
                                Опел Комбо след 2011 си е същото като Фиат Добло а дефакто и двете са си Тофаш от Бурса/Турция.
                                Щом е 11 годишно значи е от тези комбота дето са на базата на Корса Ц:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:800px-Opel_Combo_front_20080701.jpg
Прегледи:1
Размер:95.0 КБ
ID:5784321

                                А и турските са си с Мултиджет мотора 1.3 а този е ЦДТИ Екошпек
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X